Ciekawy, selektywny etap zakończył tegoroczną edycję Watersley Junior Challenge. Ten wygrał Włoch Luca Giaimi, a w klasyfikacji generalnej zwyciężył Australijczyk Oscar Chamberlain. Na 8. miejsce w końcowym zestawieniu awansował Patryk Goszczurny.

W niedzielę rozegrano ostatni etap zaliczanego do juniorskiego Pucharu Narodów wyścigu Watersley Junior Challenge. Po 2. miejscu Kacpra Mientkiego w sobotę polskie apetyty mogły być rozpalone, acz trasa 3. odcinka była nieco inna – zawierała całą masę hopek pokonywanych na rundach, w tym przede wszystkim Stammenerbos (500m; 7%).

Wyścig typowo dla juniorskiego ścigania okazał się być bardzo selektywny – młodzi zawodnicy wykorzystywali każdą trudność do sprawiania by rywalizacja była możliwie ciężka. To sprawiło, że spora część kolarzy zeszła z trasy ostatniego etapu, a równie wielu zostało gdzieś w grupach ponoszących większe straty.

W pierwszej, kilkunastoosobowej grupie do mety dotarł Patryk Goszczurny. Polak co prawda nie włączył się do walki o wygraną etapową, którą zgarnął 18-letni Luca Giaimi z reprezentacji Włoch, ale jego obecność w czołówce dała mu awans na 8. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Cały wyścig wygrał Australijczyk, który na co dzień jest związany z AG2R Citroën U19 Team – Oscar Chamberlain.

Wyniki 3. etapu Watersley Junior Challenge 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułCzech Tour 2023: Adam Ťoupalík ogrywa worldtourowców na zakończenie
Następny artykułGórskie Mistrzostwa Europy: Felix Großschartner pierwszym zdobywcą złota