fot. Santos Tour Down Under

Niemal 30-letni Alberto Bettiol zdecydował się odnowić swój kontrakt z amerykańskim zespołem EF Education-EasyPost. Włoch będzie bronił jego barw co najmniej do końca 2024 roku, albowiem nie ujawniono długości nowej umowy.

Alberto Bettiol to kolarz, który mógłby niedługo świętować 10-lecie w jednej ekipie. Mógłby to jednak słowo klucz, bowiem choć w 2014 roku stawiał on swoje pierwsze seniorskie kroki w drużynie znanej wówczas jako Cannondale, która później po fuzji z Garminem stała się Team Cannondale – Garmin, a po kilku zmianach sponsorów znanym nam dzisiaj EF Education-EasyPost, to jednak miał on roczny rozbrat z tą ekipą – przez sezon, w 2018 roku reprezentował on BMC Racing Team, skąd szybko wrócił do macierzy.

W dorobku Alberto Bettiola znajdziemy wiele ciekawych zwycięstw, w tym tego najważniejszy, premierowy triumf – wygraną w Ronde van Vlaanderen 2019. Oprócz tego Włoch m.in. zgarnął etapy takich wyścigów jak Giro d’Italia czy Santos Tour Down Under.

To naprawdę dobry zespół. Moja historia zawodowego kolarza ma swoje korzenie w tym zespole i jego mentalności. Dorastałem tutaj. Kiedy jadę na wyścig, to ta ekipa jest dla mnie jak druga rodzina. Sprawiają, że czuję się jak w domu. Od prawie dziesięciu lat spotykam się z tymi samymi ludźmi i wciąż widzę więcej możliwości rozwoju. Ponadto chciałbym wspierać nowych chłopaków, którzy dołączają do zespołu. Pozyskaliśmy wielu neopro, więc chciałbym z nimi porozmawiać, nauczyć ich, jak funkcjonuje ten zespół, jak podchodzimy do celów zespołu i zobaczyć, jak nadal się rozwijają w nadchodzących latach

— opowiadał Alberto Bettiol po podpisaniu nowej umowy.

Poprzedni artykułVuelta a España 2023: Widowiskowe zwycięstwo Kadena Grovesa w Madrycie. Sepp Kuss wygrał „generalkę”
Następny artykułWatersley Challenge 2023: Dominika Włodarczyk znów wygrywa!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments