fot. PZKol

Dominika Włodarczyk wygrywa 1. etap wyścigu dla orliczek Watersley Womens Challenge.

Profil pierwszego części trzydniowej, rozgrywanej w Holandii imprezy, nie wyglądał na zbyt wymagający. Zawodniczki miały do pokonania 83 kilometry po praktycznie całkowicie płaskiej trasie ze startem i metą w… Parku Rowerowym Toma Dumoulina. Na liście startowej wyścigu znalazła się m.in. reprezentacja Polski w składzie: Dominika Włodarczyk, Olga Wankiewicz, Tamara Szalińska, Sara Prusińska, Natalia Krześlak i Paulina Pastuszek.

Najbardziej doświadczoną z tego grona jest Dominika Włodarczyk i to właśnie ona była główną bohaterką piątkowego etapu. Zawodniczka jeżdżąca na co dzień w ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław w pewnym momencie zaatakowała na solo i dojechała do mety 29 sekund przed czteroosobową grupą goniącą.

W skład tej ostatniej wchodziła m.in. Femke Gerritse – zawodniczka, którą możemy kojarzyć z Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour.  Rywalizowała tam o czołowe pozycje z Martą Lach (Polka zakończyła tamten wyścig na drugim, Gerritse na trzecim miejscu). Teraz młoda Holenderka znów przegrała z Polką, ale zajęła 2. miejsce. Etapowe podium uzupełniła Scarlett Souren.

Zwycięstwo Włodarczyk oznacza, że to właśnie ona została pierwszą liderką wyścigu. Koszulki będzie starała się bronić na dwóch kolejnych etapach. Najpierw podczas sobotniej czasówki, później podczas pagórkowatego, niedzielnego odcinka. Rzecz jasna trzymamy kciuki za to, by obrona zakończyła się powodzeniem.

Wyniki 1. etapu Watersley Womens Challenge 2022:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments