Nacer Bouhanni (Team Arkéa Samsic) wygrał po finiszu z peleton francuski wyścig klasyczny. To drugi jego triumf w tym miesiącu.

70. edycja Paris-Chauny została rozegrana dziś na trasie z Margny-lès-Compiègne do Chauny. Kolarze mieli do przejechania 206 kilometrów, a początkowa część była mocno pagórkowata.

W ucieczkę dnia zabrali się: Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Mathijs Paasschens (Bingoal – Wallonie Bruxelles), Alfdan De Decker (Circus – Wanty Gobert), Tim Naberman (Development Team Sunweb), Jan-Willem van Schip (BEAT Cycling Club) i Gianni Marchand (Tarteletto – Isorex).

60 kilometrów przed metą ucieczka miała cztery minuty przewagi nad peletonem. Harcownicy dobrze współpracowali, ale duża grupa nie miała zamiaru dać za wygraną. Przy wjeździe na pierwszą lokalną rundę w Chauny miała już szóstkę “na widelcu”.

Jako pierwsi z ucieczki odpadli Paasschens i De Decker. Pozostała czwórka została wchłonięta na osiem kilometrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu.

Najszybszy okazał się Nacer Bouhanni (Team Arkéa Samsic), dla którego to czwarte zwycięstwo w sezonie. Francuz zaprezentował długi sprint i wygrał go zdecydowanie. Kolejne miejsca zajęli Alexander Krieger (Alpecin-Fenix) i Danny van Poppel (Circus – Wanty Gobert).

Wyniki:

1 BOUHANNI Nacer ARK FRA les 206 km en 4h46’27” (moy. 43,149 km/h)
2 KRIEGER Alexander AFC GER 0 1
3 VAN POPPEL Danny CWG NED 0 1
4 LECROQ Jérémy BVC FRA 0 1
5 DEMARE Arnaud GFC FRA 0 1
6 SPRENGERS Thomas SVB BEL 0 1
7 CIMA Imerio GAZ ITA 0 1
8 DUPONT Timothy CWG BEL 0 1
9 BARBIER Pierre NDP FRA 0 1
10 VAN POUCKE Aaron SVB BEL 0 1
11 VERMEULEN Emiel NRL BEL 0 1
12 RELAES Jacob TIS BEL 0 1
13 GUEGAN Mael RLY FRA 0 1
14 MAITRE Florian TDE FRA 0 1
15 MORIN Emmanuel COF FRA 0 1
16 DELTOMBE Kevin SVB BEL 0 1
17 MALDONADO Anthony AUB FRA 0 1
18 ZANONCELLO ENRICO COF ITA 0 1
19 FROIDEVAUX Robin AET SUI 0 1
20 GOUGEARD Alexis ALM FRA 0 1
21 VAN SCHIP Jan Willem BRT NED 0 1
22 LEVASSEUR Jordan NRL FRA 0 1
23 DE WITTE Mathias NRL BEL 0 1
24 SIX Franklin WVA BEL 0 1
25 EYSKENS Jeroen EVO BEL 0 1
26 MOBACH Jarno DSU NED 0 1
27 RAJOVIC Dusan NDP SRB 0 1
28 GIRMAY HAILU Biniam NDP ERI 0 1
29 DE POORTER Maxime TIS BEL 0 1
30 WIRTGEN Luc WVA LUX 0 1
31 NISU Oskar EVO EST 0 1
32 GALVAN FERNANDEZ Francisco EKP ESP 0 1
33 VANDENBERGH Stijn ALM BEL 0 1
34 HUREL Tony AUB FRA 0 1
35 WEULINK Meindert ABC NED 0 1
36 Petrus Lubomir AFC CZE 0 1
37 MEISEN Marcel AFC GER 0 1
38 DERNIES Tom NRL BEL 0 1
39 TOUZE Damien COF FRA 0 1
40 CENTRONE Ivan NRL LUX 0 1
41 HALLER Patrick LPC GER 0 1
42 MAURELET Flavien AUB FRA 0 1
43 GRONDIN Donavan Vincent ARK FRA 0 1
44 MORICE Julien BVC FRA 0 1
45 DE BACKER Bert BVC BEL 0 1
46 KLUCKERS Arthur LPC LUX 0 1
47 MÄRKL Niklas DSU GER 0 1
48 TEUGELS Lennert TIS BEL 0 1
49 MAAS Jan LPC NED 0 1
50 ZOBRIST Manuel AET SUI 0 1
51 ADRIA OLIVERAS Roger EKP ESP 0 1
52 PICOUX Maximilien NRL BEL 0 1
53 CHAMPOUSSIN Clément ALM FRA 0 1
54 KURIYANOV Stepan GAZ RUS 0 11
55 MENGOULAS Alex BRT NED 0 11
56 SEFA Ylber TIS ALB 0 11
57 BEPPU Fumiyuki NDP JPN 0 11
58 SHTEIN Iogan VAM KAZ 0 11
59 BERRADE FERNANDEZ Urko EKP ESP 0 11
60 FINE Eddy COF FRA 0 11
61 PRODHOMME Nicolas COF FRA 0 11
62 PENHOET Paul GFC FRA 0 11
63 COTE Pier Andre RLY CAN 0 11
64 MARQUEZ ROMAN Marti EKP ESP 0 11
65 ZUKOWSKY Nickolas RLY CAN 0 11
66 RICHARDSON Alexandar AFC GBR 0 11
67 COOLEN Yves BRT BEL 0 11
68 GENIEZ Alexandre ALM FRA 0 11
69 CIMA Damiano GAZ ITA 0 11
70 DECLERCQ Benjamin ARK BEL 0 11
71 APPEL Stijn ABC NED 0 11
72 ISTA Kevyn WVA BEL 0 11
73 GAREL Adrien BVC FRA 0 11
74 MODOLO Sacha AFC ITA 0 11
75 NABERMAN Tim DSU NED 0 11
76 BUGTER Luuc BRT NED 0 11
77 CABOT Jeremy TDE FRA 0 11
78 LIENHARD Fabian GFC SUI 0 11
79 VAN GENECHTEN Jonas BVC BEL 0 11
80 AEBI Antoine AET SUI 0 11
81 SIMON Julien TDE FRA 0 11
82 DOMONT Axel ALM FRA 0 11
83 SEYE Guillaume BRT BEL 0 11
84 FERRON Valentin TDE FRA 0 11
85 MARCHAND Gianni TIS BEL 0 11
86 DAEMEN Stijn ABC NED 0 11
87 DEVAUX Thomas AET FRA 0 11
88 CASTRIQUE Jonas WVA BEL 0 11
89 PEYSKENS Dimitri WVA BEL 0 11
90 BOUTS Jordy TIS BEL 0 11
91 HIVERT Jonathan TDE FRA 0 11
92 PICHON Laurent ARK FRA 0 11
93 LE TURNIER Mathias COF FRA 0 11
94 MOLLY Kenny WVA BEL 0 11
95 VAN DEN BOSSCHE Fabio SVB BEL 0 11
96 BOUDAT Thomas ARK FRA 0 11
97 BASSETT Stephen RLY USA 0 11
98 MONK Cyrus EVO AUS 0 27
99 KREDER Wesley CWG NED 0 28
100 HANSEN Lasse Norman AFC DEN 0 35
101 OKA Atsushi NDP JPN 0 37
102 CARPENTER Robin RLY USA 0 49
103 PRIES Cédric LPC LUX 0 50
104 FONT MAS Bernat EVO ESP 1 2
105 PAASSCHENS Mathijs WVA NED 1 18
106 JAUREGUI Quentin ALM FRA 1 29
107 PATERSON Aden ABC AUS 1 44
108 STEWART Jake GFC GBR 1 49
109 SHALUNOV Evgeny GAZ RUS 2 26
110 DEVRIENDT Tom CWG BEL 2 32
111 MERTENS Julian SVB BEL 2 49
112 PLUTO Martin ABC LAT 3 17
113 DE DECKER Alfdan CWG BEL 3 34
114 HEINSCHKE Leon DSU GER 3 35
115 WILKSCH Hannes DSU GER 3 35
116 DEL GROSSO Bodi ABC NED 6 57
117 PRONSKIY Daniil VAM KAZ 6 57
118 CASTRILLO ZAPATER Jaime EKP ESP 8 11
119 CONSTANTIN Baptiste AUB FRA 8 47
120 LEWIS Adam BRT GBR 8 47
121 STOKKE Vegard DSU NOR 8 53
122 ARAIZ MICHEL Sergio Nestor EKP ESP 9 43
123 GUILLONNET Adrien AUB FRA 9 43
124 PLANCKAERT Emiel SVB BEL 9 43
125 HAYTER Leo DSU GBR 13 42
126 BRUNEL Alexys GFC FRA 13 42

Wycofali się:
GAILLARD Marlon TDE FRA
OURSELIN Paul TDE FRA
DAL-CIN Matteo RLY CAN
JOYCE Colin RLY USA
CHEVRIER Clément ALM FRA
WALSLEBEN Philipp AFC GER
DE WILDE Gilles SVB BEL
VINCENT Léo GFC FRA
DAVY Clement GFC FRA
HARDY Romain ARK FRA
LECAMUS LAMBERT Florentin ARK FRA
LEVEAU Jérémy NRL FRA
BACKAERT Frederik BVC BEL
BOECKMANS Kris BVC BEL
CONTER Ken LPC LUX
HEIDERSCHEID Colin LPC LUX
SCHMID Mauro LPC SUI
ALAPHILIPPE Bryan AUB FRA
BLEIER Baptiste AUB FRA
DELACROIX Théo CWG FRA
VAN POPPEL Boy CWG NED
TRARIEUX Julien NDP FRA
NAVARDAUSKAS Ramunas NDP LTU
KULIKOVSKIY Alexandr GAZ RUS
KARALIOK Yauheni GAZ BLR
FEDOROV Yevgeniy VAM KAZ
SEMENOV Alexandr VAM KAZ
NIKITIN Matvey VAM KAZ
BRUSSENSKIY Gleb VAM KAZ
SHTEIN Grigoriy VAM KAZ
MUSEEUW Stefano BRT BEL
VAN DEN BRANDE Julien TIS BEL
RUIZ SEDANO Ibon EKP ESP
DOETS Marco ABC NED
GREEN Siméon CMI GBR
PEYROTON DARTET Thomas CMI FRA
SOULA Guillaume CMI FRA
ORR Robert CMI GBR
DEGUEURCE Joffrey CMI FRA
KING Matthew CMI GBR
WIPPERT Wouter EVO NED
FIEFVEZ Rudy EVO FRA
CEVINI Peter EVO ITA
SELENATI Nico AET SUI
BACHMANN Laurin AET SUI
DUFAUX Loïs AET SUI