fot. Młoda Photography

W Godzieszach Wielkich odbyły się dziś mistrzostwa Polski w jeździe drużynowej na czas. W rywalizacji mężczyzn najlepsza okazała się drużyna Mazowsze Serce Polski Cycling Team, a wśród kobiet TKK Pacific Nestle Fitness.

Kolarki i kolarze rywalizowali na płaskiej trasie w okolicach Godziesz Wielkich. Kobiety rywalizowały na dystansie 38 kilometrów, a mężczyźni musieli pokonać 20 kilometrów więcej.

W wyścigu kobiet bezkonkurencyjna okazał się pierwszy skład TKK Pacific Nestle Fitness, który tworzyły Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Paulina Pastuszek i Anna Sagan. O prawie 3 minuty gorszy czas zanotowały kolarki UKS TFP Jedynka Mróz Kórnik (Wiktoria Polak, Karolina Lipiejko, Joanna Golec), które zajęły drugie miejsce. Ten wynik dał zawodniczkom zwycięstwo w klasyfikacji do lat 23. Najniższy stopień podium w elicie, a drugie miejsce w kategorii orliczek zajęły kolarki MAT Atom Deweloper – Julia Kowalska, Oliwia Majewska, Dominika Włodarczyk i Karolina Stępień.

W zmaganiach panów triumfował pierwszy skład Mazowsze Serce Polski Cycling Team – Paweł Bernas, Adrian Kurek, Jakub Kaczmarek i Alan Banaszek. Kilkadziesiąt sekund za kolarzami Dariusza Banaszka uplasowali się Szymon Krawczyk, Szymon Tracz, Michał Gałka i Kacper Walkowiak z CCC Development Team. Zawodnicy „pomarańczowych” dzięki temu rezultatowi okazali się najlepsi w klasyfikacji do lat 23. W elicie, podium uzupełniła druga drużyna Mazowsze Serce Polski Cycling Team w składzie Daniel Staniszewski, Norbert Banaszek, Adrian Banaszek i Tobiasz Pawlak.

W orliku drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio kolarze KK Tarnovii Tarnowo Podgórne (Mateusz Kotański, Wojciech Bystrzycki, Jan Łamaszewski, Szymon Potasznik) i TC Chrobry Scott Głogów (Adam Kuś, Damian Bieniek, Piotr Mierzyński, Marcin Zarębski).

Pełne wyniki można znaleźć tutaj: kobiety, mężczyźni.

Poprzedni artykułParis-Chauny 2020: Bouhanni po raz czwarty w sezonie
Następny artykułWout van Aert: „jestem zawiedziony”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments