Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj), wygrał trzeci etap Tour de Qinghai Lake i został jego nowym liderem. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) spadł na trzecie miejsce.

Dzisiejszy etap prowadził z Qinghai Lake do Bird Islan i liczył sobie 120 kilometrów. Na metę przyjechała dwójka zawodników, aktywny na trasie tegorocznego Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich Gregor Gazvoda oraz Dmitry Gruzdev (Reprezentacja Kazachstanu). Lepiej finiszował ten pierwszy i to on został nowym liderem, ponieważ ponad 40 osobowa grupka pościgowa z Mateuszem Taciakiem, straciła do duetu 2 minuty i 57 sekund. Trzeci finiszował Boris Shpilevsky  (Tabriz Petrochemical Team)

Z grupki pościgowej, z kolarzy CCC Polsat Polkowice najlepiej finiszował Błażej Janiaczyk, który ostatecznie uplasował się na 12. pozycji.

W generalce, Gazvoda ma 4 sekundy nad Gruzdevem. Taciak do nowego lidera traci 1 minutę i 15 sekund. Marek Rutkiewicz jest 12. (1 minuta 37 sekund), Jacek Morajko oraz Mariusz Witecki plasują się odpowiednio na 19. i 20. pozycji z nieco ponad 2 minutową stratą do lidera.

Ekipa CCC Polsat Polkowice spadła na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.