fot. Tour of Qinghai Lake

Hernan Aguirre wygrał 4. etap wyścigu Tour of Qinghai Lake. Nowym liderem został Robinson Chalapud.

Etap z Guide do Longyangxia liczył 100 kilometrów. Na trasie znalazły się premia górska 1. i 2. kategorii. Pierwszy z podjazdów miał 27 kilometrów długości, a jego szczyt umiejscowiony był na wysokości 3745 metrów.

O zwycięstwo na finiszu górskiego etapu rywalizowali Hernan Aguirre (Interpro Cycling Academy) i Robinson Chalapud (Medellin). Z Kolumbijczyków lepszy okazał się Aguirre. Nowym liderem został Chalapud. Trzeci ze stratą 16 sekund był Benjamin Dyball. Grupa byłego lidera, Oscara Sevilli (Medellin) przyjechał ze stratą 26 sekund.

Najlepszy z kolarzy Voster ATS Team był Mateusz Taciak, który zajął 39. miejsce ze stratą minuty i 37 sekund. Mateusz Grabis (+12:55) był 64., Sylwester Janiszewski (+20:31) 112., Adrian Banaszek (+20:31) 118., Mateusz Komar (+31:47) 140., a Krzysztof Parma nie zmieścił się w limicie czasowym. W klasyfikacji generalnej Taciak jest 33. ze stratą 5 minut i 22 sekund.

Wyniki 4. etapu:

1 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 2:42:20
2 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
3 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling 0:16
4 DEBESAY Mekseb Bike Aid  0:26
5 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team  ,,
6 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team  ,,
7 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling  ,,
8 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank  ,,
9 SAFARZADEH Saeeid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
10 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
11 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
12 SILVA Joaquim W52 / FC Porto ,,
13 MONTOYA Cristhian Medellin ,,
14 SEVILLA Óscar Medellin ,,
15 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 1:37
16 GATE Aaron EvoPro Racing ,,
17 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
18 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
19 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
20 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
21 REIS Rafael W52 / FC Porto ,,
22 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT ,,
23 CULEY Marcus Team Sapura Cycling ,,
24 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
25 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling ,,
26 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto ,,
27 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
28 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
29 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange ,,
30 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
31 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling ,,
32 DUARTE Fabio Medellin ,,
33 VILELA Ricardo Burgos-BH ,,
34 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank ,,
35 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
36 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
37 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
38 ORAM James Mitchelton – BikeExchange ,,
39 TACIAK Mateusz Voster ATS Team ,,
40 VARGAS Walter Medellin ,,
41 WELDU Hafetab Bike Aid 1:51
42 EWART Jesse Team Sapura Cycling 2:18
43 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange 2:46
44 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin 3:04
45 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange ,,
46 FEELEY Daire EvoPro Racing 3:49
47 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF 3:54
48 FERREIRA José W52 / FC Porto ,,
49 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team 5:58
50 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 7:08
51 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
52 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
53 BICO Nuno Burgos-BH ,,
54 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT ,,
55 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
56 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club ,,
57 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 9:29
58 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 12:55
59 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange ,,
60 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank ,,
61 CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
62 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto ,,
63 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank ,,
64 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
65 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
66 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto ,,
67 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT ,,
68 ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
69 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
70 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT ,,
71 FONTE César W52 / FC Porto 13:00
72 VOGT Mario Team Sapura Cycling 16:09
73 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team 16:26
74 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 16:39
75 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
76 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling ,,
77 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
78 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
79 BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
80 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy ,,
81 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange ,,
82 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
83 YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
84 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin ,,
85 GU Bingcheng Giant Cycling Team 18:05
86 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 20:31
87 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
88 MUDGWAY Luke EvoPro Racing ,,
89 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
90 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
91 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
92 PEÑALVER Manuel Burgos-BH ,,
93 ROBREDO Álvaro Burgos-BH ,,
94 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team ,,
95 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team ,,
96 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
97 JONES Brenton Delko Marseille Provence ,,
98 WOLF Justin Bike Aid ,,
99 PACIONI Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
100 GIBSON Matthew Burgos-BH ,,
101 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
102 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
103 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
104 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
105 BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling ,,
106 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team ,,
107 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
108 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
109 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
110 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling ,,
111 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
112 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
113 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
114 DENG Penghai Giant Cycling Team ,,
115 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
116 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy ,,
117 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
118 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
119 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank ,,
120 KONING Peter EvoPro Racing ,,
121 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
122 WANG Lizhen Giant Cycling Team ,,
123 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange ,,
124 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 20:41
125 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 20:43
126 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 22:11
127 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
128 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
129 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 22:17
130 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 25:37
131 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling ,,
132 LI Jin Song Giant Cycling Team ,,
133 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling ,,
134 ZHU Yi Giant Cycling Team ,,
135 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy ,,
136 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 28:16
137 YAO Chengwei Giant Cycling Team ,,
138 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 30:25
139 LI Luhao China Continental Team of Gansu Bank 31:01
140 KOMAR Mateusz Voster ATS Team 31:47
141 CHEN Zhiwen Giant Cycling Team ,,
142 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF ,,
143 SARAMOTINS Aleksejs Interpro Cycling Academy ,,
144 WIPPERT Wouter EvoPro Racing ,,
145 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT ,,
146 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing ,,
OTL PARMA Krzysztof Voster ATS Team -2:42:20

Klasyfikacja generalna:

1 4 ▲3 CHALAPUD Robinson Medellin  9:35:51
2 1 ▼1 SEVILLA Óscar Medellin 0:32
3 3 – MONTOYA Cristhian Medellin ,,
4 5 ▲1 VARGAS Walter Medellin 1:43
5 11 ▲6 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling 2:32
6 17 ▲11 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 3:04
7 18 ▲11 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling ,,
8 20 ▲12 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 3:08
9 21 ▲12 SAFARZADEH Saeeid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
10 22 ▲12 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
11 2 ▼9 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin 3:10
12 7 ▼5 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 3:11
13 8 ▼5 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
14 9 ▼5 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
15 30 ▲15 SILVA Joaquim W52 / FC Porto 3:21
16 31 ▲15 DEBESAY Mekseb Bike Aid 3:24
17 51 ▲34 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 3:51
18 10 ▼8 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling 3:57
19 13 ▼6 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange 4:03
20 12 ▼8 ORAM James Mitchelton – BikeExchange ,,
21 19 ▼2 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling 4:15
22 46 ▲24 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank 4:17
23 24 ▲1 GATE Aaron EvoPro Racing 4:21
24 26 ▲2 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 4:23
25 27 ▲2 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 4:28
26 32 ▲6 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 4:37
27 33 ▲6 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
28 34 ▲6 WELDU Hafetab Bike Aid 4:52
29 59 ▲30 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team 4:59
30 37 ▲7 CULEY Marcus Team Sapura Cycling 5:07
31 14 ▼17 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange 5:12
32 42 ▲10 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT 5:19
33 43 ▲10 TACIAK Mateusz Voster ATS Team 5:22
34 45 ▲11 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank 5:28
35 48 ▲13 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 5:29
36 52 ▲16 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy 5:38
37 54 ▲17 REIS Rafael W52 / FC Porto 5:42
38 55 ▲17 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 5:47
39 56 ▲17 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
40 38 ▼2 EWART Jesse Team Sapura Cycling 5:48
41 41 – BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange 6:40
42 29 ▼13 FERREIRA José W52 / FC Porto 6:49
43 40 ▼3 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF 7:28
44 49 ▲5 FEELEY Daire EvoPro Racing 7:43
45 63 ▲18 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè 7:50
46 23 ▼23 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team 8:40
47 64 ▲17 VILELA Ricardo Burgos-BH 8:41
48 25 ▼23 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 9:54
49 65 ▲16 DUARTE Fabio Medellin 10:37
50 39 ▼11 SENNI Manuel Bardiani – CSF 10:42
51 50 ▼1 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club 11:04
52 58 ▲6 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 11:41
53 16 ▼37 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 12:05
54 68 ▲14 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto 13:15
55 53 ▼2 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto 17:00
56 67 ▲11 BICO Nuno Burgos-BH 17:28
57 60 ▲3 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 17:47
58 6 ▼52 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin 17:54
59 61 ▲2 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 18:02
60 15 ▼45 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 19:11
61 35 ▼26 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team 19:35
62 36 ▼26 VOGT Mario Team Sapura Cycling 19:39
63 47 ▼16 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 20:31
64 77 ▲13 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT 20:51
65 80 ▲15 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 20:58
66 66 – FONTE César W52 / FC Porto 22:42
67 62 ▼5 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 22:52
68 28 ▼40 PACIONI Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 23:25
69 44 ▼25 BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling 24:19
70 69 ▼1 HOLLER Nikodemus Bike Aid 24:39
71 57 ▼14 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 24:50
72 71 ▼1 ROMANO Francesco Bardiani – CSF 25:12
73 76 ▲3 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 26:06
74 79 ▲5 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank 26:44
75 81 ▲6 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 26:48
76 83 ▲7 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank 26:57
77 85 ▲8 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange 27:40
78 90 ▲12 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 28:09
79 87 ▲8 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling 31:36
80 89 ▲9 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 31:44
81 113 ▲32 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 32:07
82 95 ▲13 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 32:11
83 70 ▼13 MARONESE Marco Bardiani – CSF 32:48
84 72 ▼12 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
85 74 ▼11 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling 32:52
86 122 ▲36 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 32:54
87 97 ▲10 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 32:58
88 75 ▼13 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy 33:15
89 78 ▼11 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 34:19
90 82 ▼8 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 34:36
91 99 ▲8 GU Bingcheng Giant Cycling Team 34:43
92 105 ▲13 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy 34:52
93 84 ▼9 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 35:08
94 86 ▼8 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange 35:16
95 88 ▼7 MONK Cyrus EvoPro Racing 35:33
96 91 ▼5 WOLF Justin Bike Aid 35:46
97 92 ▼5 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 35:50
98 114 ▲16 BICHLMANN Daniel Bike Aid 35:51
99 93 ▼6 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team 35:53
100 94 ▼6 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team 35:59
101 96 ▼5 GIBSON Matthew Burgos-BH 36:36
102 100 ▼2 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 37:53
103 101 ▼2 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
104 102 ▼2 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
105 125 ▲20 YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè 37:56
106 103 ▼3 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
107 104 ▼3 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team 38:03
108 106 ▼2 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 38:44
109 108 ▼1 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling 39:05
110 110 – KONING Peter EvoPro Racing 39:29
111 111 – DENG Penghai Giant Cycling Team 39:35
112 112 – WANG Lizhen Giant Cycling Team ,,
113 115 ▲2 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team 39:58
114 116 ▲2 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team ,,
115 118 ▲3 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 40:17
116 119 ▲3 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 40:27
117 121 ▲4 BANASZEK Adrian Voster ATS Team 40:30
118 107 ▼11 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team 40:32
119 123 ▲4 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank 40:36
120 109 ▼11 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 41:03
121 124 ▲3 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 41:18
122 98 ▼24 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy 41:57
123 126 ▲3 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 43:09
124 127 ▲3 JONES Brenton Delko Marseille Provence 43:20
125 73 ▼52 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 44:04
126 117 ▼9 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 45:17
127 133 ▲6 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 45:29
128 134 ▲6 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 45:51
129 131 ▲2 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team 46:02
130 137 ▲7 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 47:52
131 129 ▼2 LI Jin Song Giant Cycling Team 48:36
132 130 ▼2 ZHU Yi Giant Cycling Team ,,
133 128 ▼5 YAO Chengwei Giant Cycling Team 51:15
134 120 ▼14 KOMAR Mateusz Voster ATS Team 51:46
135 140 ▲5 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 52:21
136 138 ▲2 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 53:49
137 143 ▲6 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club 54:14
138 132 ▼6 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 54:22
139 136 ▼3 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 55:21
140 139 ▼1 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 55:39
141 135 ▼6 SARAMOTINS Aleksejs Interpro Cycling Academy 57:31
142 141 ▼1 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 1:02:58
143 142 ▼1 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 1:04:43
144 144 – WIPPERT Wouter EvoPro Racing 1:06:21
145 146 ▲1 CHEN Zhiwen Giant Cycling Team 1:12:48
146 147 ▲1 LI Luhao China Continental Team of Gansu Bank 1:13:07