fot. Tour of Qinghai Lake

Mateusz Taciak (Voster ATS Team) zajął szóste miejsce na trzecim, dość wymagającym etapie chińskiego wyścigu etapowego Tour of Qinghai Lake.  

Trzeciego dnia rywalizacji kolarze ścigający się w wyścigu Tour of Qinghai Lake mieli do pokonania 140 km z miejscowości Duoba do Guide. Na trasie znajdowała się jedyna górska premia trzeciej kategorii o długości 11,8 km i średnim nachyleniu 5,1%. Rywalizacja odbywała się na dużej wysokości nad poziomem morza – na prawie czterech tysiącach metrów.

Na szczyt wjechała licząca trzydziestu kolarzy czołówka, w której znajdował się Mateusz Taciak. Na zjazdach zdołało dołączyć około dwudziestu zawodników, dlatego na finiszu w Guide walczyła pięćdziesięcioosobowa grupa, z której Taciak zdołał finiszować po dobre szóste miejsce.

Zwycięzcą etapu został Rumun Eduard Grosu z drużyny Delko Marseille Provence. Koszulkę lidera założył Oscar Sevilla z drużyny Medellin i warto podkreślić, że od początku wyścigu codziennie inny kolarz przewodzi klasyfikacji generalnej, ale zawsze jest to reprezentant kolumbijskiego zespołu.

Wyniki trzeciego etapu:

1 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 20 30 3:21:14
2 PACIONI Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 10 18 ,,
3 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 5 12 ,,
4 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 7 ,,
5 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 4 ,,
6 TACIAK Mateusz Voster ATS Team 3 ,,
7 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 2 ,,
8 FERREIRA José W52 / FC Porto 1 ,,
9 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
10 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence ,,
11 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank ,,
12 GATE Aaron EvoPro Racing ,,
13 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling ,,
14 SEVILLA Óscar Medellin ,,
15 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy ,,
16 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT ,,
17 DEBESAY Mekseb Bike Aid ,,
18 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
19 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling ,,
20 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank ,,
21 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
22 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
23 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin ,,
24 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
25 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF ,,
26 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
27 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
28 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
29 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
30 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
31 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
32 ORAM James Mitchelton – BikeExchange ,,
33 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange ,,
34 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling ,,
35 SAFARZADEH Saeeid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
36 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
37 SILVA Joaquim W52 / FC Porto ,,
38 MONTOYA Cristhian Medellin ,,
39 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling ,,
40 VARGAS Walter Medellin ,,
41 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team ,,
42 WELDU Hafetab Bike Aid ,,
43 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
44 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange ,,
45 DUARTE Fabio Medellin ,,
46 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 1:10
47 REIS Rafael W52 / FC Porto ,,
48 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club ,,
49 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT ,,
50 BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling ,,
51 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto ,,
52 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
53 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange ,,
54 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
55 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
56 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT ,,
57 FEELEY Daire EvoPro Racing ,,
58 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence ,,
59 VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
60 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
61 FONTE César W52 / FC Porto ,,
62 VILELA Ricardo Burgos-BH ,,
63 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
64 CULEY Marcus Team Sapura Cycling ,,
65 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
66 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin ,,
67 BICO Nuno Burgos-BH 1:15
68 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 2:09
69 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 8:43
70 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy ,,
71 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
72 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
73 ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
74 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto ,,
75 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy ,,
76 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
77 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 9:53
78 GU Bingcheng Giant Cycling Team ,,
79 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank 9:58
80 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT 10:01
81 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
82 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling ,,
83 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 10:03
84 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 10:08
85 GIBSON Matthew Burgos-BH 10:11
86 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
87 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank ,,
88 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team 12:19
89 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
90 DENG Penghai Giant Cycling Team ,,
91 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
92 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
93 WANG Lizhen Giant Cycling Team ,,
94 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling ,,
95 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling ,,
96 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy ,,
97 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
98 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
99 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team ,,
100 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto ,,
101 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
102 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
103 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange ,,
104 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
105 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
106 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
107 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
108 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
109 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
110 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team ,,
111 WOLF Justin Bike Aid ,,
112 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange ,,
113 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 16:14
114 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
115 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
116 ZHU Yi Giant Cycling Team ,,
117 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
118 PEÑALVER Manuel Burgos-BH ,,
119 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
120 LI Jin Song Giant Cycling Team ,,
121 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank ,,
122 YAO Chengwei Giant Cycling Team ,,
123 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank ,,
124 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team ,,
125 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling ,,
126 JONES Brenton Delko Marseille Provence ,,
127 CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,
128 YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
129 BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
130 KOMAR Mateusz Voster ATS Team ,,
131 MUDGWAY Luke EvoPro Racing ,,
132 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
133 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
134 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
135 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
136 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
137 KONING Peter EvoPro Racing ,,
138 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
139 SARAMOTINS Aleksejs Interpro Cycling Academy ,,
140 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 22:46
141 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
142 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT ,,
143 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF ,,
144 PARMA Krzysztof Voster ATS Team 27:47
145 LI Luhao China Continental Team of Gansu Bank ,,
146 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 28:48
147 CHEN Zhiwen Giant Cycling Team 34:16

Klasyfikacja generalna po trzech etapach:

1 3 ▲2 SEVILLA Óscar Medellin 5 6:53:37
2 2 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin ,,
3 4 ▲1 MONTOYA Cristhian Medellin ,,
4 5 ▲1 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
5 6 ▲1 VARGAS Walter Medellin ,,
6 1 ▼5 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin 1:09
7 8 ▲1 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:28
8 9 ▲1 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
9 10 ▲1 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
10 15 ▲5 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling 2:14
11 14 ▲3 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling ,,
12 21 ▲9 ORAM James Mitchelton – BikeExchange 2:20
13 20 ▲7 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange ,,
14 24 ▲10 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange ,,
15 32 ▲17 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 2:26
16 25 ▲9 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team 2:30
17 37 ▲20 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team 2:32
18 29 ▲11 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling ,,
19 30 ▲11 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling ,,
20 33 ▲13 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 2:36
21 35 ▲14 SAFARZADEH Saeeid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
22 36 ▲14 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
23 38 ▲15 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
24 39 ▲15 GATE Aaron EvoPro Racing 2:38
25 44 ▲19 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 2:40
26 45 ▲19 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
27 47 ▲20 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 2:45
28 58 ▲30 PACIONI Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 2:48
29 52 ▲23 FERREIRA José W52 / FC Porto 2:49
30 51 ▲21 SILVA Joaquim W52 / FC Porto ,,
31 56 ▲25 DEBESAY Mekseb Bike Aid 2:52
32 60 ▲28 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 2:54
33 61 ▲28 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
34 65 ▲31 WELDU Hafetab Bike Aid 2:55
35 68 ▲33 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team 3:03
36 13 ▼23 VOGT Mario Team Sapura Cycling 3:24
37 12 ▼25 CULEY Marcus Team Sapura Cycling ,,
38 18 ▼20 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
39 75 ▲36 SENNI Manuel Bardiani – CSF 3:28
40 77 ▲37 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF ,,
41 22 ▼19 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange 3:30
42 82 ▲40 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT 3:36
43 88 ▲45 TACIAK Mateusz Voster ATS Team 3:39
44 27 ▼17 BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling 3:42
45 89 ▲44 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank 3:45
46 90 ▲44 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank ,,
47 31 ▼16 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 3:46
48 34 ▼14 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
49 40 ▼9 FEELEY Daire EvoPro Racing 3:48
50 43 ▼7 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club 3:50
51 95 ▲44 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 3:55
52 98 ▲46 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
53 48 ▼5 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto 3:59
54 50 ▼4 REIS Rafael W52 / FC Porto ,,
55 59 ▲4 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 4:04
56 63 ▲7 VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
57 70 ▲13 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 4:13
58 99 ▲41 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 4:27
59 100 ▲41 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
60 81 ▲21 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 4:46
61 94 ▲33 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 5:01
62 103 ▲41 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè 6:07
63 104 ▲41 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
64 112 ▲48 VILELA Ricardo Burgos-BH 6:58
65 134 ▲69 DUARTE Fabio Medellin 8:54
66 132 ▲66 FONTE César W52 / FC Porto 9:36
67 135 ▲68 BICO Nuno Burgos-BH 10:14
68 49 ▼19 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto 11:32
69 66 ▼3 HOLLER Nikodemus Bike Aid 11:38
70 74 ▲4 MARONESE Marco Bardiani – CSF 12:11
71 76 ▲5 ROMANO Francesco Bardiani – CSF ,,
72 78 ▲6 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
73 141 ▲68 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 12:12
74 17 ▼57 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling 12:15
75 96 ▲21 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy 12:38
76 62 ▼14 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 13:05
77 80 ▲3 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT 13:37
78 85 ▲7 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 13:42
79 91 ▲12 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank 13:43
80 79 ▼1 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 13:44
81 7 ▼74 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 13:47
82 11 ▼71 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
83 93 ▲10 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank 13:56
84 113 ▲29 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 14:31
85 19 ▼66 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange 14:39
86 23 ▼63 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange ,,
87 28 ▼59 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling 14:51
88 42 ▼46 MONK Cyrus EvoPro Racing 14:56
89 46 ▼43 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 14:59
90 53 ▼37 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto 15:08
91 55 ▼36 WOLF Justin Bike Aid 15:11
92 64 ▼28 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 15:13
93 67 ▼26 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team 15:16
94 69 ▼25 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team 15:22
95 71 ▼24 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 15:26
96 110 ▲14 GIBSON Matthew Burgos-BH 15:59
97 116 ▲19 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 16:13
98 97 ▼1 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy 16:14
99 118 ▲19 GU Bingcheng Giant Cycling Team 16:32
100 101 ▲1 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 17:16
101 105 ▲4 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
102 106 ▲4 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
103 127 ▲24 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team 17:19
104 107 ▲3 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team 17:26
105 138 ▲33 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy 18:07
106 111 ▲5 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
107 114 ▲7 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team 18:15
108 16 ▼92 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling 18:28
109 26 ▼83 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 18:46
110 41 ▼69 KONING Peter EvoPro Racing 18:52
111 122 ▲11 DENG Penghai Giant Cycling Team 18:58
112 124 ▲12 WANG Lizhen Giant Cycling Team ,,
113 54 ▼59 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 19:06
114 57 ▼57 BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
115 125 ▲10 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team 19:21
116 72 ▼44 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team ,,
117 126 ▲9 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 19:37
118 73 ▼45 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 19:40
119 83 ▼36 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 19:50
120 84 ▼36 KOMAR Mateusz Voster ATS Team 19:53
121 86 ▼35 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
122 87 ▼35 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
123 92 ▼31 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank 19:59
124 131 ▲7 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 20:41
125 102 ▼23 YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè 21:11
126 115 ▼11 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 22:32
127 117 ▼10 JONES Brenton Delko Marseille Provence 22:43
128 119 ▼9 YAO Chengwei Giant Cycling Team 22:53
129 121 ▼8 LI Jin Song Giant Cycling Team ,,
130 123 ▼7 ZHU Yi Giant Cycling Team ,,
131 128 ▼3 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team 23:45
132 129 ▼3 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 23:51
133 133 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 24:52
134 136 ▲2 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 25:14
135 137 ▲2 SARAMOTINS Aleksejs Interpro Cycling Academy 25:38
136 142 ▲6 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 26:59
137 143 ▲6 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 27:05
138 108 ▼30 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 28:06
139 145 ▲6 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 29:56
140 146 ▲6 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank 29:58
141 130 ▼11 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 31:05
142 140 ▼2 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 32:50
143 144 ▲1 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club 33:37
144 109 ▼35 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 34:28
145 139 ▼6 PARMA Krzysztof Voster ATS Team 37:15
146 120 ▼26 CHEN Zhiwen Giant Cycling Team 40:55
147 147 LI Luhao China Continental Team of Gansu Bank 42:00