Fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn zakończył mistrzostwa Polski w Ostródzie. Z ucieczki wygrał Michał Paluta, który wyprzedził Pawła Cieślika i Mateusza Taciaka.

Mistrzostwa Polski zakończył najbardziej wyczekiwany wyścig. Elita mężczyzn miała do pokonania 184 kilometry. Tym samym przejechali 9 rund dookoła Ostródy.

W pierwszej ucieczce wyścigu znaleźli się: Tobiasz Pawlak (Hurom), Adam Stachowiak (Voster), Marek Rutkiewicz (Wibatech), Piotr Brożyna (CCC Development Team), Kamil Gradek (CCC Team) i Sebastian Matusiak (Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy). Grupa ta miała ponad 3 minuty przewagi. Dołączyć do niej chcieli Szymon Sajnok (CCC Team) i Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), ale zostali doścignięci przez peleton.

Potem do czołówki dojechali: Paweł Franczak (Voster), Maciej Paterski (Wibatech), Kamil Małecki (CCC Development Team) i Łukasz Wiśniowski (CCC Team). Przewaga ucieczki była niewielka, więc nastąpiły kolejne ataki. Na czele utworzyła się grupa w składzie: Bodnar, Paterski, Adam Stachowiak (Voster) i Piotr Brożyna (CCC Development Team).

Akcja ta została szybko skasowana, a chwilę później w ucieczce jechali już: Mateusz Taciak (Voster), Paweł Cieślik (Wibatech) i Michał Paluta (CCC Development Team). Przez dłuższy czas utrzymywali oni ponad minutę przewagi nad peletonem, który się podzielił.

Na ostatnią rundę czołowa trójka wjechała z przewagą minuty i 40 sekund nad połączonym już peletonem. Przewaga czołówki wzrosła do 2 minut i wtedy w pogoń ruszyli: Gołaś, Franczak, Grabis, Podlaski, Stępniak, Owsian, Sajnok i Honkisz.

W końcówce na samotny pościg zdecydował się Michał Gołaś. Jednak było już praktycznie pewne, że mistrz Polski jedzie w trójce – Cieślik, Paluta i Taciak. W końcówce zaatakował kolarz CCC Development Team. Dołączył do niego Paweł Cieślik.

Pomiędzy Palutą i Cieślikiem rozegrała się walka o zwycięstwo. W końcówce Michał Paluta zdecydowanie wygrał z Pawłem Cieślikiem i został mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Brąz zdobył Mateusz Taciak. Złoto wśród orlików zdobył Szymon Sajnok.

PEŁNE WYNIKI

Poprzedni artykułAlejandro Valverde mistrzem Hiszpanii w wyścigu ze startu wspólnego
Następny artykułMichał Paluta: „Wiem, że ciężko na to pracowałem”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments