Jose Joaquin Rojas z Movistar, po finiszu z dużej grupy wygrał Trofeo Deià, czwarty wyścig w Challenge Mallorca. 25-letni Hiszpan pokonał swoich rodaków Gorkę Izagirre (Euskaltel-Euskadi) i Juana Jose Cobo (Geox-TMC), dając trzecie zwycięstwo w tym sezonie ekipie Movistar.

Podczas wyścigu, przez większość czasu przed peletonem utrzymywało się pięciu zawodników, a byli to: Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto), Romain Zingle (Cofidis), Xabier Zabalo (Orbea Continental), Giampaolo Cheula (Geox-TMC) i Davide Malacarne (Quick Step).

Kwintet utworzył się na 43 kilometrze, jednak nie mógł odjechać od zasadniczej grupy. Jego maksymalna przewaga wyniosła tylko 02:20. Ucieczka została ostatecznie zneutralizowana na 117 kilometrze z 143 do pokonania.

15 km przed kreską, utworzyła się grupa 40 kolarzy. Ekipa HTC-Highroad była bardzo aktywna, zarówno Peter Velits jak i Tejay Van Garderen byli skorzy do ataku.

Doszło jednak do finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupki, gdzie najszybszy okazał się Rojas. Hiszpan pokonał Baska, Izagirre oraz o dziwo Hiszpana Jose Cobo, który jest raczej góralem.

Bartosz Huzarski (NetApp) był 113. i stracił do zwycięzcy 5 minut i 28 sekund.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments