fot. Movistar

Jakiś czas temu zakończenie kariery ogłosił kolejny z hiszpańskich weteranów szosy – 38-letni José Joaquín Rojas. Związany od 2007 roku z Movistar Teamem kolarz nie rozstaje się jednak ze swoim pracodawcą, a jedynie zmienia stanowisko, albowiem czeka na niego posada dyrektora sportowego.

Alejandro Valverde, który zakończył karierę rok temu, przesiadł się na rower gravelowy, póki co nie wiadomo co robić będzie Imanol Erviti, a trzech z wielkich weteranów Movistar Teamu, czyli José Joaquín Rojas, wybrał najbardziej związaną z szosą przyszłość spośród tej grupy – został dyrektorem sportowym w swojej ukochanej drużynie.

38-latek od lat pełnił rolę swoistego kapitana hiszpańskiej formacji. Zanim się tym zajął na dobre był także świetnym sprinterem i w 2011 roku był nawet blisko zdobycia koszulki punktowej Tour de France przegrywając jedynie z Markiem Cavendishem.

Poprzedni artykułDavid Lappartient: „Chcemy zmniejszyć nasz ślad ekologiczny”
Następny artykułTadej Pogačar: „Naprawdę podoba mi się pierwszy tydzień”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments