fot. Giro d'Italia

Kolejny poniedziałek – kolejna ankieta! Tym razem pomogą nam Państwo wybrać najlepszego uciekiniera w sezonie 2019, a wybór ten nie będzie łatwy.

  1. Giulio Ciccone

Młody Włoch znakomicie zaprezentował się w pierwszym swoim sezonie w barwach Trek – Segafredo. Ciccone najpierw zdołał wygrać klasyfikację górską Giro d’Italia, zgarniając też etap do Aprici. Później, podczas Tour de France, ponownie przyszło mu zgarnąć koszul, lecz tym razem tylko na dwa dni. Mowa jednak o żółtym trykocie lidera, który przypadł mu po etapie na La Planche des Belles Filles, przegranym jedynie z Dylanem Teunsem.

fot. ASO / Pauline Ballet

2. Fausto Masnada

Włoch, który zawsze był po prostu solidnym wyrobnikiem w drugiej dywizji, ma za sobą kapitalny sezon. W szczególności warto przyjrzeć się jego wiośnie, która była więcej niż znakomita. Udało mu się bowiem wygrać dwa etapy Tour of the Alps oraz jeden odcinek Giro d’Italia. Co więcej, podczas La Corsa Rosa, Masnada był jeszcze dwukrotnie blisko zgarnięcia kolejnego skalpu. To też pozwoliło mu podpisać kontrakt z ekipą CCC na sezon 2020.

fot. Tour of the Alps

3. Simon Yates

Z pewnością nie tak Brytyjczyk wyobrażał sobie sezon 2019. Lider ekipy Mitchelton – Scott, po znakomitym ubiegłym roku, był jednym z głównych kandydatów do wygrania choćby jednego wyścigu wieloetapowego. Niestety jego forma na to nie pozwoliła. Nie oznacza to jednak, że było to dla niego straconych 10 miesięcy. Świadczy o tym choćby jego start w Tour de France, gdzie po pięknych akcjach udało mu się wygrać 2 etapy.

Foto: ASO/ Pauline Ballet

4. Pello Bilbao

Nie da się ukryć, że Bask idealnie wkomponował się w ekipę Astany. 29-letni zawodnik w ostatnim czasie był czołową postacią swojego zespołu, w szczególności lubującą się w długich ucieczkach, które przyniosły wiele dobrego. W sezonie 2019 Bilbao wygrał 2 etapy Giro d’Italia, a także kilkukrotnie był bliski dopięcia swego, choćby podczas Tour de France.

fot. Astana

5. Jose Joaquin Rojas

Największy „pechowiec” sezonu 2019? Poniekąd można to tak określić. Doświadczony Hiszpan wielokrotnie próbował swoich sił na kilku wyścigach, przede wszystkim Giro d’Italia i Tour de France. Ostatecznie ani razu nie udało mu się zwyciężyć, choć ilość miejsc w czołówce na jego koncie jest naprawdę imponująca.

fot. Movistar

6. Mattia Cattaneo

Obok Fausto Masnady Cattaneo był zdecydowanie najjaśniejszym punktem ekipy Androni Giocattoli – Sidermec w sezonie 2019. Bardzo dobry góral także kilkukrotnie był blisko ważnych zwycięstw etapowych, lecz ostatecznie nie udało mu się odnieść żadnego triumfu. Mimo to, jego aktywna jazda pozwoliła mu podpisać umowę z Deceuninck – Quick Step.

fot. Androni Giocattoli – Sidermec

7. Thomas De Gendt

Nie mogło zabraknąć wśród zawodników nominowanych tego, który znany jest przede wszystkim z niezwykłych umiejętności do uciekania peletonowi. Choć sezon w jego wykonaniu nie był wybitnie udany („zaledwie” jeden wygrany etap Tour de France), należy go zmieścić w czołowej „10”.

fot. Lotto Soudal

8. Dylan Teuns

Choć wydawało się, że Belg będzie głównie specjalistą od wyścigów jednodniowych, w sezonie 2019 dużo częściej oglądaliśmy go w roli uciekiniera. Co by nie mówić, zmiana roli wyszła mu nawet na dobre. Kolarz Bahrain – Merida przede wszystkim wygrał trudny etap Tour de France kończący się na La Blanche des Belles Filles, a także wielokrotnie zajmował miejsce w czołówce podczas Vuelta a Espana.

fot. ASO / Alex Broadway

9. Remi Cavagna

Jak uciekać, to z przytupem! Doskonale wie o tym Remi Cavagna, który zanotował w sezonie 2019 dwa wybitne triumfy. Po pierwsze, ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła jego akcja podczas Tour of California. Po drugie, chyba każdy pamięta jego fantastyczną walkę na ostatnich kilometrach etapu Vuelta a Espana do Toledo. Francuz to z pewnością jeden z najlepszych uciekinierów w peletonie.

PhotoGomezSport

10. Matej Mohoric

Słoweniec nie miał może wybitnego sezonu, lecz także wielokrotnie pokazywał się w długich i także samotnych ucieczkach. Co jednak ciekawe, jego jedyny sukces przypadł na start w Tour de Pologne. Jego łupem padł bowiem odcinek w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Jak co tydzień, zapraszamy do głosowania!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments