Podczas rozgrywanego w minioną sobotę wyścigu Vuelta a Murcia doszło do słownej potyczki pomiędzy weteranem Movistaru Jose Joaquinem Rojasem a kolarzem drużyny Arkea-Samsic Warrenem Barguilem. Francuz przewrócił się na jednym z zakrętów w końcówce, powodując upadek Hiszpana, który nazwał go „nienormalnym”.

Całe zdarzenie widać na poniższym video, które stało się już wiralem. Warren Barguil wjeżdża w koło Luisa Leona Sancheza (Astana Qazaqstan), przewraca się i tym samym powoduje upadek Rojasa. Chwilę później kolarz Movistaru krzyczy do Barguila: „Jesteś nienormalny, jesteś nienormalny” oraz „to zawsze ty”, odnosząc się do faktu, że Francuz spowodował kraksę Mikela Landy (wówczas Movistar) na dziesiątym etapie Tour de France 2019, w wyniku której Bask stracił ponad dwie minuty i zaprzepaścił swoje szanse w klasyfikacji generalnej.

Zbierając się już do kontynuowania jazdy, Rojas powtórzył to samo po angielsku: „Codziennie ty, zawsze to samo”.

Wczesnym wtorkowym popołudniem Rojas zamieścił w mediach społecznościowych krótkie video, w którym przeprasza Warrena Barguila oraz wszystkich kibiców.

– Po tym, co zdarzyło się w sobotę, chciałbym przeprosić – przede wszystkim Warrena Barguila oraz wszystkich pozostałych. Moje zachowanie było dalekie od poprawnego, ale to wszystko działo się po 180 kilometrach ścigania w deszczu i chłodzie. Myślę, że wszyscy trochę nad sobą nie panowaliśmy. Miałem z nim wiele różnych sytuacji i starć, więc kiedy zobaczyłem, że wchodzi w ten zakręt przede mną, zdenerwowałem się, co oczywiście nie tłumaczy mojego zachowania. Jedyne, co mi pozostaje to przeprosić wszystkich. Dobrze, że wszyscy wyszli z tego cało i mam nadzieję, że to zdarzenie będzie już tylko anegdotą

– powiedział Jose Joaquin Rojas, który pochodzi z Murcji i w swoim domowym wyścigu miał nadzieję na dobry rezultat.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
lio
lio

poprost trzepak
zawsze musi sie taki trafic
w polskim peletonie tez kiedys był taki
ksywa ułan

TRZEPAK
TRZEPAK

To wszystko przez opony , jakby miał te reklamowane teraz , które posiadają system contol SAS oraz mieszankę Opium, to by nie było by uślizgu.
Kolejna rzeczą są złe rowery zawodników, zabrakło technologii tłumienia DRGANIA control. Całe szczęście że w nowych modelach na 2024 będą a to pozwoli skutecznie chronić zawodników przed takimi zdarzeniami.
UCI musi dążyć do wyeliminowania karkas z wyścigów za pomocą przepisów . by takie szokujące ” podcięcia ” nigdy już nie miejsca w peletonie zawodowym i amatorskim na zbiórkach.

” Chciałem przeprosić za wywrotkę kibiców , którzy we mnie wierzyli”