Wstępną przyczyną wypadku, w którym zginęła 19-letnia hiszpańska kolarka Estela Domínguez było oślepienie kierowcy przez zachodzące słońce. Tymczasem głęboką żałobę przeżywa drużyna Sopela Team, w której zawodniczka rozpoczęła karierę orliczki. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi hiszpańska Gwardia Cywilna i pierwszą hipotezą, jaką postawiła ws. przyczyny wypadku jest oślepienie przez nisko znajdujące się, zachodzące słońce, bo właśnie o takiej porze dnia wydarzył się wypadek. Estela Domínguez trenowała w okolicach Salamanki, gdzie studiowała na tamtejszym uniwersytecie.

Tymczasem jej drużyna, Sopela Team, przyjaciele i znajomi, a także osoby ze środowiska kolarskiego są w szoku i żałobie. Tadej Pogacar, zwycięzca wyścigu Clasica de Jaen, podpisał oficjalną koszulkę wyścigu dla tragicznie zmarłej zawodniczki. Na zdjęciu poniżej trzyma ją szef UAE Team Emirates Matxin Fernandez.

– Cała nasza drużyna jest zdruzgotana. Estela miała przed sobą bardzo obiecującą przyszłość, ale to wszystko przepadło… Znałem ją od juniorki, miała w sobie wiele chęci do życia, do kolarstwa. Jej kariera toczyła się odpowiednim torem i właśnie w tym roku zaczęła się na poważnie. W ubiegłym roku weszła na poziom orliczki i zamierzała przejść wkrótce na zawodowstwo

– powiedział hiszpańskiego dziennikowi „AS” Paco Pla, dyrektor sportowy w drużynie Sopela.

Torowa reprezentacja Hiszpanii, która brała udział w mistrzostwach Europy w Grenchen, w Szwajcarii, wystąpiła w czarnych opaskach na znak żałoby.

Tragiczna śmierć Esteli Domínguez odbiła się echem również w świecie polityki. Kondolencje rodzinie i bliskim kolarki złożyły władze wspólnoty autonomicznej Kastylia i Leon oraz ministerstwa sportu.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
Hubert

Tak może powiedzieć każdy drogowy morderca z resoraka…..