fot. BettiniPhoto / Movistar Team

Imanol Erviti, José Joaquín Rojas, Albert Torres i Lluís Mas pozostają na dłużej w Movistar Teamie. Cała czwórka podpisała kontrakty na przyszły sezon kontynuując swoją wieloletnią przygodę z zawodowym kolarstwem. Szczególnie wrażenie robi pierwsza dwójka spośród wymienionych, nieprzerwanie związana z hiszpańską ekipą od odpowiednio 2005 i 2007 roku.

Zacznijmy w nieco na pozór niepowiązany z tematem sposób – wczoraj swój ostatni wyścig w karierze przejechał Kévin Van Melsen. Kolarza Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux żegnano w ekipie z wielkim wzruszeniem, bowiem był w niej obecny od samego dnia jej założenia w 2009 roku i przeszedł z nią od poziomu kontynentalnego, przez drugą dywizję aż do World Touru. Przy okazji odwieszenia roweru na hak przez Belga pojawiły się momentalnie statystyki na temat zawodników jeżdżących najdłużej w jednej drużynie. Wśród nich, na samym szczycie, dumnie wygląda jedno nazwisko – Erviti.

Po tym jak zakończenie kariery ogłosił ścigający się dla Movistar Teamu od 2005 roku Alejandro Valverde jasnym stało się, że to właśnie Imanol Erviti ma szansę przejąć pałeczkę „najwierniejszego kolarza świata”. Dziś już wiemy, że to naprawdę się stanie, bowiem niemal 39-letni Hiszpan pozostaje czynnym zawodnikiem. Miłośnik bruków z Półwyspu Iberyjskiego, w którego dorobku znajdziemy m.in. 9. miejsce w Paryż-Roubaix 2016, podpisał nowy, roczny kontrakt.

Na to samo zdecydował się inny wielki przyboczny Alejandro Valverde. Rozbrat z kolarstwem w czasie odłożył 37-letni José Joaquín Rojas. Niegdyś wspaniały sprinter, który w 2011 roku do samego końca walczył z Markiem Cavendishem o zieloną koszulkę podczas Tour de France, dziś kapitan swojej drużyny i jej filar, gdy trzeba wysłać na wielki tour oddanego pomocnika.

Umowy odnowili także dwaj młodzieńcy w skali powyższego duetu, acz nadal bardzo doświadczeni kolarze – 32-letni Albert Torres, mistrz świata i wielokrotny mistrz Europy w konkurencjach torowych oraz zbliżający się do swoich 33. urodzin Lluís Mas. Tym samym Movistar Team ma już 26 kolarzy w składzie na sezon 2023.

Poprzedni artykułTour de Taiwan 2022: Raymond Kreder wygrywa sprinterski pojedynek
Następny artykułChristophe Laporte: „Wciąż nie czuję zmęczenia sezonem”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments