Patrząc na harce Jose Joaquina Rojasa w tegorocznej edycji wyścigu Vuelta a Espana łatwo było zapomnieć o brzemiennej w skutkach kraksie, której były mistrz Hiszpanii uległ w tej samej imprezie rok wcześniej. Zawodnik poinformował w mediach społecznościowych, że przeszedł właśnie udaną operację usunięcia metalowego pręta zainstalowanego wówczas w złamanej piszczeli, dzięki czemu powróci na rower nieco lżejszy.

Rojas był integralną części sukcesu Nairo Quintany w zeszłorocznej edycji Vuelty, zanim wypadek z udziałem pojazdu z kolumny wyścigu w dramatycznych okolicznościach zakończył jego sezon na zjeździe z Alto de Tollos podczas przedostatniego dnia rozgrywania imprezy.

Dwukrotny mistrz Hiszpanii powrócił do rywalizacji w marcu. Choć nie zdołał ukończyć Strade Bianche, szybko odnotował kilka obiecujących rezultatów, spośród których wyróżnić należy 10. miejsce w Industria & Artigianato i doskonałe 5. miejsce w Amstel Gold Race.

Z usunięciem elementów podtrzymujących zrastającą się kość piszczelową musiał poczekać do zakończenia sezonu. Teraz cieszy się, że powróci na rower odrobinę lżejszy.

Poprzedni artykułKto zastąpi Alberto Contadora jako lider ekipy Trek-Segafredo?
Następny artykułTorowiec poprawi rekord godzinny?
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments