Pegasus Racing ogłosi sponsorów oraz pełny skład swojego zespołu na sezon 2011 w przyszłym tygodniu przed mistrzostwami świata w Melbourne.

Obecnie zespół jest w procesie ubiegania się o licencję ProTour. Australijczycy ujawnili również swoje ambitne plany o stworzeniu całego zaplecza dla ekipy m.in. drużyny kontynentalnej oraz kobiecej.

Pegasus Racing ma nadzieję, że otrzyma status ProTour, ekipę Continental, zespół U-23 oraz ekipę kobiet, która miała by startować w Europie, Ameryce Północnej i Australii. 25-osobowa ekipa ProTour będzie opierać się na startach w Europie, tymczasem 14-osobowy skład Continental ma ścigać się głównie w USA.

Pod szyldem Virgin Blue-RBS Morgan w 2011 r. mają ścigać się młodzieżowcy, z aspiracjami do ekipy Continental bądź ProTour. Ekipa kobieca również będzie nosić taką samą nazwę.

“To doskonała wiadomość i duży projekt, które pokazuje jak poważnie podchodzimy do  kolarstwa,” mówi dyrektor sportowy ekipy Pegasus Sport, Chris White.

„Nie tylko chcemy osiągnąć status ProTour w 2011 r., chcemy spróbować również czegoś innego i zainwestować w kolarstwo kobiecie. Planujemy być znaczącym, długoterminowym bywalcem we wszystkich najważniejszych imprezach kolarskich na całym świecie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments