Daniele Bennati ogłosił na Twitterze, że od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem zespołu braci Schleck. Włoch podpisał kontrakt na dwa lata.

Bennati jest zawodowcem od 2002 r., swój pierwszy zawodowy kontrakt podpisał z ekpią Acqua & Sapone. W roku 2004 r, jeździł dla Phonak, a w latach 2005-2007 był zawodnikiem Lampre. Od 2008 r. Włoch był zawodnikiem Liuqgasu.

W tym sezonie Bennati może poszczycić się zwycięstwem w drugim etapie Tour of Oman, w trzecim etapie Tirreno-Adriatico. Włoch najczęściej brał udział w Vuelta a Espana, wygrał tam cztery etapy i klasyfikację punktową (2007). Wygrał również dwa etapy w Tour de France, w Giro wygrał trzy etapy i klasyfikację sprinterską (2008).

Luxemburg Team jest kierowany przez Briana Nyborg’a i Kim’a Andersen’a, dawniej członków zespołu Saxo Bank. Również Andy i Frank Schleck, byli zawodnicy Saxo Bank, przeszli do zespołu narodowego. Razem z braćmi do nowej drużyny przenieśli się także ich inni koledzy z duńskiego zespołu. Jak dotąd  nowy zespół nie ogłosił jeszcze swojego planu na sezon 2011, ani oficjalnej nazwy, nie ujawniono także sponsorów.

Galopente