Wyniki 3 etapu z dnia 05.06.2010, Eschweiler – Diekirch, dystans 191,5 km

1 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4:57:28
2 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri
3 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano
4 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
5 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
6 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
7 Steve Houanard (Fra) Skil – Shimano
8 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
9 Juan Antonio Flecha (Spa) Sky Professionel Cycling Team
10 Jérémy Roy (Fra) Francaise des Jeux
11 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack
12 Laurent Didier (Lux) Team Saxobank
13 Mikel Nieve (Spa) Euskatel – Euskadi
14 Serge Pauwels (Bel) Sky Professionel Cycling Team
15 Fränk Schleck (Lux) Team Saxobank
16 Mathieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
17 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskatel – Euskadi
18 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack
19 Romain Zingle (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
20 Sandy Casar (Fra) Francaise des Jeux
21 Anthony Charteau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
22 Lance Armstrong (USA) Team Radioshack
23 Ivan Rovny (Rus) Team Radioshack
24 Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
25 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit en Ligne
26 Tiago Machado (Por) Team Radioshack
27 Thomas Lofkvist (Swe) Sky Professionel Cycling Team
28 Patrick Sinkewitz (Ger) ISD – Neri 0:00:06
29 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 0:00:07
30 Carlo Scognaniglio (Ita) ISD – Neri
31 Kim Kirchen (Lux) Team Katusha 0:01:45
32 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano
33 Alexandr Pliuschin (Mda) Team Katusha
34 Anthony Roux (Fra) Francaise des Jeux 0:02:08
35 Brice Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
36 Morten Knudsen (Den) CT Differdange
37 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
38 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha
39 Saïd Haddou (Fra) Bbox Bouygues Telecom
40 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
41 Ruben Perez (Spa) Euskatel – Euskadi
42 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD – Neri
43 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team
44 Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:02:42
45 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia – Cajasur
46 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team
47 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:03:35
48 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
49 Arthur Vichot (Fra) Francaise des Jeux 0:03:37
50 Frédéric Guesdon (Fra) Francaise des Jeux
51 Clemens Fankhauser (Aut) Vorarlberg – Corratec
52 Nico Schneider (Ger) CT Differdange
53 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia – Cajasur 0:04:34
54 Sébastien Turgot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
55 Kjell Carlstrom (Fin) Sky Professionel Cycling Team
56 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
57 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun
58 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
59 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia – Cajasur
60 Gorka Izaguirre (Spa) Euskatel – Euskadi
61 Simon Gerrans (Aus) Sky Professionel Cycling Team
62 Alexandre Pichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
63 Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:04:37
64 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri
65 Juan Javier Estrada Ruiz (Spa) Andalucia – Cajasur 0:05:35
66 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit en Ligne
67 Robert Retschke (Ger) CT Differdange
68 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia – Cajasur
69 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
70 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
71 Kurt Arvesen (Nor) Sky Professionel Cycling Team
72 Yauheni Hutarovich (Blr) Francaise des Jeux
73 Aitor Hernandez (Spa) Euskatel – Euskadi
74 Ian Stannard (GBr) Sky Professionel Cycling Team
75 Yohann Gene (Fra) Bbox Bouygues Telecom
76 Bjorn Selander (USA) Team Radioshack
77 Jens Voigt (Ger) Team Saxobank
78 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD – Neri
79 Frederik Wilmann (Nor) Skil – Shimano
80 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet – Colnago
81 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
82 Kasper Klostergaard (Den) Team Saxobank
83 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec
84 Angel Vicioso Arcos (Spa) Andalucia – Cajasur 0:05:39
85 Dominic Klemme (Ger) Team Saxobank 0:05:40
86 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:06:50
87 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
88 Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:07:22
89 Tom Van Den Haute (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
90 Vytautas Kaupas (Ltu) CT Differdange
91 Jorge Martin Montenegro (Arg) Andalucia – Cajasur
92 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
93 Hakan Nilson (Swe) CT Differdange
94 Miguel Minguez (Spa) Euskatel – Euskadi
95 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec
96 Bartosz Huzarsky (Pol) ISD – Neri
97 Stefan Cohnen (Ned) CT Differdange
98 Aitor Galdos (Spa) Euskatel – Euskadi
99 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg – Corratec
100 Michal Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team
101 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri
102 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
103 Jempy Drucker (Lux) CT Differdange
104 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 0:14:53
DNF Sam Bewley (NZl) Team Radioshack
DNF Daryl Impey (RSA) Team Radioshack
DNF Sergio De Lis (Spa) Euskatel – Euskadi
DNF Floris Goesinnen (Ned) Skil – Shimano
DNF Christian Poos (Lux) CT Differdange
DNF Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
DNF Gianni Meersman (Fra) Francaise des Jeux
DNF Yoann Offredo (Fra) Francaise des Jeux
DNF Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
DNF Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
DNF Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 14:41:58
2 Fränk Schleck (Lux) Team Saxobank 0:00:01
3 Lance Armstrong (USA) Team Radioshack 0:00:30
4 Juan Antonio Flecha (Spa) Sky Professionel Cycling Team 0:00:34
5 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
6 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:35
7 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano 0:00:39
8 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack 0:00:50
9 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack 0:00:51
10 Sandy Casar (Fra) Francaise des Jeux 0:00:52
11 Jérémy Roy (Fra) Francaise des Jeux 0:00:55
12 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri 0:00:56
13 Mathieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
14 Patrick Sinkewitz (Ger) ISD – Neri 0:00:59
15 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:01:01
16 Serge Pauwels (Bel) Sky Professionel Cycling Team 0:01:02
17 Thomas Lofkvist (Swe) Sky Professionel Cycling Team 0:01:05
18 Romain Zingle (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
19 Ivan Rovny (Rus) Team Radioshack 0:01:07
20 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:01:08
21 Laurent Didier (Lux) Team Saxobank
22 Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
23 Steve Houanard (Fra) Skil – Shimano 0:01:14
24 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskatel – Euskadi 0:01:27
25 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:01:39
26 Mikel Nieve (Spa) Euskatel – Euskadi 0:01:44
27 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 0:02:48
28 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano 0:03:07
29 Brice Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:03:10
30 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha 0:03:13
31 Carlo Scognaniglio (Ita) ISD – Neri 0:03:14
32 Anthony Charteau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:03:27
33 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:03:45
34 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD – Neri 0:04:18
35 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:04:24
36 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:04:28
37 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:04:44
38 Arthur Vichot (Fra) Francaise des Jeux 0:04:48
39 Ruben Perez (Spa) Euskatel – Euskadi 0:05:13
40 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 0:05:25
41 Simon Gerrans (Aus) Sky Professionel Cycling Team 0:05:33
42 Alexandr Pliuschin (Mda) Team Katusha 0:05:39
43 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 0:05:52
44 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec 0:06:37
45 Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:06:58
46 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:07:10
47 Nico Schneider (Ger) CT Differdange 0:07:31
48 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri 0:07:59
49 Kjell Carlstrom (Fin) Sky Professionel Cycling Team 0:08:02
50 Kim Kirchen (Lux) Team Katusha 0:08:11
51 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia – Cajasur 0:08:22
52 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha 0:08:33
53 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet – Colnago 0:08:39
54 Aitor Galdos (Spa) Euskatel – Euskadi 0:08:45
55 Sébastien Turgot (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:08:47
56 Robert Retschke (Ger) CT Differdange 0:09:16
57 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano 0:10:10
58 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:10:47
59 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun 0:10:59
60 Bartosz Huzarsky (Pol) ISD – Neri 0:11:13
61 Angel Vicioso Arcos (Spa) Andalucia – Cajasur 0:11:18
62 Saïd Haddou (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:12:04
63 Frédéric Guesdon (Fra) Francaise des Jeux 0:13:30
64 Alexandre Pichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:14:27
65 Gorka Izaguirre (Spa) Euskatel – Euskadi 0:14:55
66 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 0:15:05
67 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:15:16
68 Morten Knudsen (Den) CT Differdange 0:15:25
69 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:15:26
70 Ian Stannard (GBr) Sky Professionel Cycling Team 0:15:30
71 Dominic Klemme (Ger) Team Saxobank
72 Kasper Klostergaard (Den) Team Saxobank 0:15:39
73 Yauheni Hutarovich (Blr) Francaise des Jeux 0:15:40
74 Bjorn Selander (USA) Team Radioshack 0:16:01
75 Jens Voigt (Ger) Team Saxobank 0:16:03
76 Michal Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:16:06
77 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia – Cajasur 0:16:31
78 Juan Javier Estrada Ruiz (Spa) Andalucia – Cajasur 0:16:34
79 Clemens Fankhauser (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:16:55
80 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:16:56
81 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:17:12
82 Yohann Gene (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:17:15
83 Kurt Arvesen (Nor) Sky Professionel Cycling Team 0:17:19
84 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg – Corratec
85 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:17:22
86 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia – Cajasur 0:17:32
87 Jempy Drucker (Lux) CT Differdange 0:17:41
88 Vytautas Kaupas (Ltu) CT Differdange 0:17:56
89 Hakan Nilson (Swe) CT Differdange 0:18:02
90 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri
91 Tom Van Den Haute (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:18:03
92 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:18:05
93 Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:18:07
94 Frederik Wilmann (Nor) Skil – Shimano 0:18:18
95 Aitor Hernandez (Spa) Euskatel – Euskadi 0:18:22
96 Jorge Martin Montenegro (Arg) Andalucia – Cajasur 0:18:39
97 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD – Neri 0:20:55
98 Anthony Roux (Fra) Francaise des Jeux 0:21:40
99 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:22:32
100 Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:22:58
101 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia – Cajasur 0:24:26
102 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 0:24:45
103 Miguel Minguez (Spa) Euskatel – Euskadi 0:27:06
104 Stefan Cohnen (Ned) CT Differdange 0:29:49