Wyniki 3 etapu z dnia 05.06.2009, Schifflange – Differdange, dystans 188 km

1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     5.00.46  (37.484 km/h)
2 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                          
3 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskatel - Euskadi                 
4 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team             
5 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                            
6 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                   
7 Emanuele Vona (Ita) ISD                                      
8 Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano                            
9 Marco Frapporti (Ita) CSF Group - Navigare               0.05
10 Andreas Klöden (Ger) Astana                                 
11 Michael Schär (Swi) Astana                                  
12 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team           
13 Amets Txurruka (Spa) Euskatel - Euskadi                     
14 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                          
15 Domenico Pozzovivo (Ita) CSF Group - Navigare               
16 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team          0.27
17 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskatel - Euskadi                
18 Romain Feillu (Fra) Agritubel                               
19 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom                  
20 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange          
21 Fredrik Johansson (Swe) Continental Team Differdange        
22 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne          
23 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha                          
24 Martial Ricci Poggi (Fra) Landbouwkrediet - Colnago         
25 Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano                           
26 Enrico Zen (Ita) CSF Group - Navigare                       
27 Theo Eltink (Ned) Skil - Shimano                            
28 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank                      
29 Grégory Rast (Swi) Astana                                   
30 Gerben Lowik (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team             
31 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                           
32 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom                
33 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet - Colnago              
34 Denys Kostyuk (Ukr) ISD                                     
35 Steve Houanard (Fra) Skil - Shimano                         
36 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg - Corratec                
37 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg - Corratec                
38 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                            
39 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team              
40 Francesco Bellotti (Ita) Barloworld                         
41 Marcus Ljungqvist (Swe) Team Saxo Bank                      
42 Stuart O'grady (Aus) Team Saxo Bank                         
43 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                         
44 Sébastine Delfosse (Bel) Landbouwkrediet - Colnago          
45 Perrig Quemeneur (Fra) BBox Bouygues Telecom                
46 Mauro Finetto (Ita) CSF Group - Navigare                    
47 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskatel - Euskadi                 
48 Carlo Scognamiglio (Ita) Barloworld                         
49 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskatel - Euskadi               
50 Jonathan Hivert (Fra) Skil - Shimano                        
51 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskatel - Euskadi             
52 Jempy Drucker (Lux) Continental Team Differdange            
53 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank                   
54 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                             
55 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD                                  
56 Rémi Cusin (Fra) Agritubel                                  
57 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana                               
58 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team           
59 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team          
60 Alan Marangoni (Ita) CSF Group - Navigare                   
61 Canuti Ederico (Ita) CSF Group - Navigare                   
62 Diego Caccia (Ita) Barloworld                               
63 Mitchell Docker (Aus) Skil - Shimano                        
64 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskatel - Euskadi          
65 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha                       
66 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD                                 
67 Anthony Ravard (Fra) Agritubel                              
68 Daniel Musiol (Ger) Vorarlberg - Corratec                   
69 Hannes Blank (Ger) Continental Team Differdange             
70 Florent Brard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne             
71 Franck Bouyer (Fra) BBox Bouygues Telecom                   
72 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team         
73 Benjamin Gourgue (Bel) Landbouwkrediet - Colnago            
74 Wim Van Huffel (Bel) Vorarlberg - Corratec              1.03
75 Steven Caethoven (Bel) Agritubel                            
76 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne          1.21
77 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana                                
78 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom            2.14
79 Tiziano Dall'antonia (Ita) CSF Group - Navigare             
80 Vitalyy Kondrut (Ukr) ISD                                   
81 Filippo Savini (Ita) CSF Group - Navigare                   
82 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg - Corratec                
83 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel                        2.18
84 Bert De Backer (Bel) Skil - Shimano                     6.07
85 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne            
86 Jonathan Bertrand (Bel) Landbouwkrediet - Colnago           
87 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                        
88 Michele Merlo (Ita) Barloworld                              
89 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                                  
90 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskatel - Euskadi            
91 Mathieu Drouilly (Fra) Landbouwkrediet - Colnago            
92 Rob Peeters (Bel) Landbouwkrediet - Colnago                 
93 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            
94 Marco Corti (Ita) Barloworld                                
95 Michaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            
96 Romain Villa (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne              
97 Mathieu Claude (Fra) BBox Bouygues Telecom                  
98 Alexandre Blain (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne           
99 Rony Martias (Fra) BBox Bouygues Telecom                    
100 Yoann Le Boulanger (Fra) Agritubel                         
101 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom                  
102 Maxim Belkov (Rus) ISD                                     
103 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                               
104 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana                             
105 Igor Abakoumov (Bel) ISD                                   
106 Philipp Ludescher (Aut) Vorarlberg - Corratec              
107 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg - Corratec              
108 Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano                           
109 Kenny Dehaes (Bel) Team Katusha                            
110 Ludovic Capelle (Bel) Continental Team Differdange         
111 Christian Poos (Lux) Continental Team Differdange          
112 Hakan Nilsson (Swe) Continental Team Differdange           
113 Rene Haselbacher (Aut) Vorarlberg - Corratec               
114 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange    11.45
DNS Robert Hunter (RSA) Barloworld                             

Punkty

1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                          20 pts
2 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                        16
3 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskatel - Euskadi               13
4 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team           11
5 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                           9
6 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                  7
7 Emanuele Vona (Ita) ISD                                     5
8 Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano                           3
9 Marco Frapporti (Ita) CSF Group - Navigare                  2
10 Andreas Klöden (Ger) Astana                                1

Premie górskie

#1
1 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange          5 pts
2 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne            3
3 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg - Corratec               2
4 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                                1

#2
1 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange          5 pts
2 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne            3
3 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne              2
4 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg - Corratec               1

#3
1 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange          5 pts
2 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne            3
3 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg - Corratec               2
4 Michaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            1

#4
1 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg - Corratec               5 pts
2 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne            3
3 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                           2
4 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange          1

#5
1 Andreas Klöden (Ger) Astana                                 5 pts
2 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                  3
3 Amets Txurruka (Spa) Euskatel - Euskadi                     2
4 Florent Brard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne             1

Drużyny

1 Team Saxo Bank                                       15.02.23
2 Astana                                                   0.05
3 Vacansoleil Pro Cycling Team                             0.27
4 Euskatel - Euskadi                                           
5 CSF Group - Navigare                                     0.32
6 Skil - Shimano                                           0.49
7 Agritubel                                                    
8 ISD                                                          
9 Continental Team Differdange                             1.16
10 Bbox Bouygues Telecom                                       
11 Landbouwkrediet - Colnago                                   
12 Team Katusha                                                
13 Barloworld                                                  
14 Vorarlberg - Corratec                                       
15 Cofidis, Le Credit En Ligne                             2.10

Klasyfikacja generalna po 3 etapie

1 Assan Bazayev (Kaz) Astana                            8.53.06
2 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team         0.03
3 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                      0.05
4 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskatel - Euskadi             0.06
5 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                        0.08
6 Andreas Klöden (Ger) Astana                                  
7 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                        0.09
8 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                       0.10
9 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team        0.11
10 Michael Schär (Swi) Astana                              0.17
11 Domenico Pozzovivo (Ita) CSF Group - Navigare           0.18
12 Emanuele Vona (Ita) ISD                                     
13 Marco Frapporti (Ita) CSF Group - Navigare              0.19
14 Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano                       0.20
15 Amets Txurruka (Spa) Euskatel - Euskadi                 0.22
16 Grégory Rast (Swi) Astana                                   
17 Jonathan Hivert (Fra) Skil - Shimano                    0.24
18 Romain Feillu (Fra) Agritubel                           0.26
19 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                     0.28
20 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team          0.30
21 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                            
22 Rémi Cusin (Fra) Agritubel                              0.32
23 Jempy Drucker (Lux) Continental Team Differdange            
24 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne      0.33
25 Anthony Ravard (Fra) Agritubel                          0.34
26 Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano                           
27 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskatel - Euskadi             
28 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank                      
29 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team     0.35
30 Marcus Ljungqvist (Swe) Team Saxo Bank                  0.36
31 Martial Ricci Poggi (Fra) Landbouwkrediet - Colnago         
32 Alan Marangoni (Ita) CSF Group - Navigare               0.37
33 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team              
34 Mitchell Docker (Aus) Skil - Shimano                    0.38
35 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange          
36 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha                      0.39
37 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team          
38 Theo Eltink (Ned) Skil - Shimano                            
39 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                             
40 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskatel - Euskadi      0.40
41 Canuti Ederico (Ita) CSF Group - Navigare                   
42 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD                                 
43 Mauro Finetto (Ita) CSF Group - Navigare                0.41
44 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskatel - Euskadi                 
45 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha                       
46 Carlo Scognamiglio (Ita) Barloworld                         
47 Sébastine Delfosse (Bel) Landbouwkrediet - Colnago          
48 Florent Brard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne         0.42
49 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet - Colnago          0.43
50 Francesco Bellotti (Ita) Barloworld                         
51 Denys Kostyuk (Ukr) ISD                                     
52 Daniel Musiol (Ger) Vorarlberg - Corratec                   
53 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana                               
54 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskatel - Euskadi            0.44
55 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom                
56 Franck Bouyer (Fra) BBox Bouygues Telecom               0.45
57 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team       0.46
58 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom                  
59 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg - Corratec                
60 Gerben Lowik (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team             
61 Fredrik Johansson (Swe) Continental Team Differdange        
62 Hannes Blank (Ger) Continental Team Differdange         0.47
63 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskatel - Euskadi           0.48
64 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank               0.50
65 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg - Corratec                
66 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                           
67 Diego Caccia (Ita) Barloworld                           0.51
68 Steve Houanard (Fra) Skil - Shimano                     0.52
69 Benjamin Gourgue (Bel) Landbouwkrediet - Colnago            
70 Enrico Zen (Ita) CSF Group - Navigare                   0.54
71 Perrig Quemeneur (Fra) BBox Bouygues Telecom            0.55
72 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD                              0.58
73 Wim Van Huffel (Bel) Vorarlberg - Corratec              1.24
74 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne          1.27
75 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana                            1.35
76 Steven Caethoven (Bel) Agritubel                        1.36
77 Tiziano Dall'antonia (Ita) CSF Group - Navigare         2.18
78 Filippo Savini (Ita) CSF Group - Navigare               2.26
79 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg - Corratec            2.34
80 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel                        2.35
81 Vitalyy Kondrut (Ukr) ISD                               2.38
82 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom            2.41
83 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom               6.13
84 Alexandre Blain (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne       6.14
85 Rene Haselbacher (Aut) Vorarlberg - Corratec            6.15
86 Hakan Nilsson (Swe) Continental Team Differdange        6.19
87 Christian Poos (Lux) Continental Team Differdange       6.20
88 Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano                            
89 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne            
90 Rob Peeters (Bel) Landbouwkrediet - Colnago             6.21
91 Rony Martias (Fra) BBox Bouygues Telecom                6.22
92 Igor Abakoumov (Bel) ISD                                    
93 Romain Villa (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne          6.25
94 Bert De Backer (Bel) Skil - Shimano                     6.26
95 Kenny Dehaes (Bel) Team Katusha                             
96 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskatel - Euskadi        6.27
97 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            
98 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                        
99 Mathieu Claude (Fra) BBox Bouygues Telecom              6.29
100 Michaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne       6.30
101 Michele Merlo (Ita) Barloworld                         6.32
102 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                             6.34
103 Ludovic Capelle (Bel) Continental Team Differdange     6.40
104 Yoann Le Boulanger (Fra) Agritubel                     6.45
105 Stuart O'grady (Aus) Team Saxo Bank                    7.33
106 Jonathan Bertrand (Bel) Landbouwkrediet - Colnago      7.49
107 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg - Corratec         11.31
108 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange    11.57
109 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                          13.18
110 Maxim Belkov (Rus) ISD                                13.29
111 Mathieu Drouilly (Fra) Landbouwkrediet - Colnago           
112 Philipp Ludescher (Aut) Vorarlberg - Corratec         13.33
113 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana                        13.34
114 Marco Corti (Ita) Barloworld                          13.41

Klasyfikacja punktowa

1 Romain Feillu (Fra) Agritubel                              24 pts
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                          20
3 Grégory Rast (Swi) Astana                                  20
4 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                       20
5 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                 18
6 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                        16
7 Jonathan Hivert (Fra) Skil - Shimano                       16
8 Steven Caethoven (Bel) Agritubel                           16
9 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team           14
10 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskatel - Euskadi              13
11 Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano                          13
12 Tiziano Dall'antonia (Ita) CSF Group - Navigare           10
13 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                          9
14 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                        9
15 Andreas Klöden (Ger) Astana                                8
16 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne           7
17 Emanuele Vona (Ita) ISD                                    5
18 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team             5
19 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskatel - Euskadi                5
20 Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano                          3
21 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team             3
22 Marco Frapporti (Ita) CSF Group - Navigare                 2
23 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                           2
24 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange         2
25 Christian Poos (Lux) Continental Team Differdange          1

Klasyfikacja górska

1 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne           25 pts
2 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg - Corratec              21
3 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange         15
4 Amets Txurruka (Spa) Euskatel - Euskadi                     8
5 Andreas Klöden (Ger) Astana                                 5
6 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                  3
7 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel                            3
8 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                           2
9 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne              2
10 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange         1
11 Florent Brard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            1
12 Michaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne           1
13 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                               1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team      8.53.09
2 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                      0.02
3 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                        0.05
4 Michael Schär (Swi) Astana                               0.14
5 Marco Frapporti (Ita) CSF Group - Navigare               0.16
6 Jonathan Hivert (Fra) Skil - Shimano                     0.21
7 Romain Feillu (Fra) Agritubel                            0.23
8 Rémi Cusin (Fra) Agritubel                               0.29
9 Jempy Drucker (Lux) Continental Team Differdange             
10 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team     0.32
11 Alan Marangoni (Ita) CSF Group - Navigare               0.34
12 Mitchell Docker (Aus) Skil - Shimano                    0.35
13 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha                      0.36
14 Canuti Ederico (Ita) CSF Group - Navigare               0.37
15 Mauro Finetto (Ita) CSF Group - Navigare                0.38
16 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom              0.43
17 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg - Corratec                
18 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank               0.47
19 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg - Corratec                
20 Steve Houanard (Fra) Skil - Shimano                     0.49
21 Benjamin Gourgue (Bel) Landbouwkrediet - Colnago            
22 Enrico Zen (Ita) CSF Group - Navigare                   0.51
23 Perrig Quemeneur (Fra) BBox Bouygues Telecom            0.52
24 Filippo Savini (Ita) CSF Group - Navigare               2.23
25 Vitalyy Kondrut (Ukr) ISD                               2.35
26 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom            2.38
27 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom               6.10
28 Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano                        6.17
29 Rob Peeters (Bel) Landbouwkrediet - Colnago             6.18
30 Romain Villa (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne          6.22
31 Bert De Backer (Bel) Skil - Shimano                     6.23
32 Kenny Dehaes (Bel) Team Katusha                             
33 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne        6.24
34 Michele Merlo (Ita) Barloworld                          6.29
35 Jonathan Bertrand (Bel) Landbouwkrediet - Colnago       7.46
36 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg - Corratec          11.28
37 Cyrille Heymans (Lux) Continental Team Differdange     11.54
38 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                           13.15
39 Maxim Belkov (Rus) ISD                                 13.26
40 Mathieu Drouilly (Fra) Landbouwkrediet - Colnago            
41 Philipp Ludescher (Aut) Vorarlberg - Corratec          13.30
42 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana                         13.31
43 Marco Corti (Ita) Barloworld                           13.38

Klasyfikacja drużynowa

1 Astana                                               26.39.26
2 Team Saxo Bank                                           0.08
3 Vacansoleil Pro Cycling Team                             0.36
4 Euskatel - Euskadi                                       0.50
5 CSF Group - Navigare                                     0.55
6 Agritubel                                                0.57
7 Skil - Shimano                                           1.01
8 ISD                                                      1.30
9 Team Katusha                                             1.40
10 Continental Team Differdange                            1.41
11 Bbox Bouygues Telecom                                   1.46
12 Landbouwkrediet - Colnago                               1.50
13 Vorarlberg - Corratec                                   1.53
14 Barloworld                                              1.59