Wyniki 5 etapu z dnia 07.06.2009, Mersch – Luxembourg, dystans 160,4 km

1 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                    4.15.02 (37,736km/h)
2 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne              
3 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team              
4 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                             
5 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskatel - Euskadi                  
6 Romain Feillu (Fra) Agritubel                                 
7 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team                
8 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                            
9 Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano                             
10 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom               0.05
11 Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano                            
12 Grégory Rast (Swi) Astana                                0.06
13 Sébastine Delfosse (Bel) Landbouwkrediet - Colnago           
14 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team          
15 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team            
16 Andreas Klöden (Ger) Astana                                  
17 Mauro Finetto (Ita) CSF Group - Navigare                     
18 Jempy Drucker (Lux) Continental Team Differdange             
19 Amets Txurruka (Spa) Euskatel - Euskadi                      
20 Canuti Ederico (Ita) CSF Group - Navigare                    
21 Emanuele Vona (Ita) ISD                                      
22 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                   
23 Michael Schär (Swi) Astana                                   
24 Domenico Pozzovivo (Ita) CSF Group - Navigare                
25 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskatel - Euskadi                  
26 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                          0.13
27 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD                               0.17
28 Anthony Ravard (Fra) Agritubel                           0.19
29 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                      0.20
30 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank                    
31 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team        0.21
32 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                        0.26
33 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskatel - Euskadi             0.31
34 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskatel - Euskadi            0.33
35 Fredrik Johansson (Swe) Continental Team Differdange     1.21
36 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskatel - Euskadi       1.23
37 Gerben Lowik (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team          1.25
38 Enrico Zen (Ita) CSF Group - Navigare                        
39 Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano                             
40 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom                1.27
41 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange       1.33
42 Alan Marangoni (Ita) CSF Group - Navigare                    
43 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                                   
44 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet - Colnago               
45 Daniel Musiol (Ger) Voralrberg - Corratec                    
46 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team               
47 Christoph Sokoll (Aut) Voralrberg - Corratec                 
48 Rony Martias (Fra) BBox Bouygues Telecom                     
49 Wim Van Huffel (Bel) Voralrberg - Corratec                   
50 Reto Hollenstein (Swi) Voralrberg - Corratec                 
51 Francesco Bellotti (Ita) Barloworld                          
52 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank                       
53 Marcus Ljungqvist (Swe) Team Saxo Bank                       
54 Mitchell Docker (Aus) Skil - Shimano                         
55 Marco Frapporti (Ita) CSF Group - Navigare                   
56 Rémi Cusin (Fra) Agritubel                                   
57 Franck Bouyer (Fra) BBox Bouygues Telecom                1.40
58 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD                                  
59 Josef Benetseder (Aut) Voralrberg - Corratec                 
60 Steve Houanard (Fra) Skil - Shimano                          
61 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskatel - Euskadi              
62 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                             1.46
63 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha                    1.47
64 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana                                 
65 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana                                
66 Hakan Nilsson (Swe) Continental Team Differdange         1.49
67 Romain Villa (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne           1.50
68 Marco Corti (Ita) Barloworld                             1.57
69 Alexandre Blain (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne        3.26
70 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne               
71 Rene Haselbacher (Aut) Voralrberg - Corratec             3.49
72 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskatel - Euskadi             
73 Bert De Backer (Bel) Skil - Shimano                      5.34
74 Igor Abakoumov (Bel) ISD                                 5.51
75 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel                         5.52
76 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                        7.17
77 Silvere Ackermann (Swi) Voralrberg - Corratec                
78 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana                               
79 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                             
80 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne       7.50
81 Mathieu Claude (Fra) BBox Bouygues Telecom               9.26
82 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom                 
83 Vitalyy Kondrut (Ukr) ISD                                    
84 Benjamin Gourgue (Bel) Landbouwkrediet - Colnago             
DNF Perrig Quemeneur (Fra) BBox Bouygues Telecom                
DNF Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom                
DNF Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            
DNF Florent Brard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne             
DNF Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                        
DNF Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha                          
DNF Stuart O'grady (Aus) Team Saxo Bank                         
DNF Steven Caethoven (Bel) Agritubel                            
DNF Yoann Le Boulanger (Fra) Agritubel                          
DNF Diego Caccia (Ita) Barloworld                               
DNF Michele Merlo (Ita) Barloworld                              
DNF Carlo Scognamiglio (Ita) Barloworld                         
DNF Filippo Savini (Ita) CSF Group - Navigare                   
DNF Denys Kostyuk (Ukr) ISD                                     
DNF Maxim Belkov (Rus) ISD                                      
DNF Rob Peeters (Bel) Landbouwkrediet - Colnago                 
DNF Jonathan Hivert (Fra) Skil - Shimano                        
DNF Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team          
DNF Philipp Ludescher (Aut) Voralrberg - Corratec               
DNF Hannes Blank (Ger) Continental Team Differdange             

Punkty

1 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                         20 pts
2 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne            16
3 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team            13
4 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                           11
5 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskatel - Euskadi                 9
6 Romain Feillu (Fra) Agritubel                                7
7 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team               5
8 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                           3
9 Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano                            2
10 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom                  1

Premie górskie

1
1 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne           5 pts
2 Christoph Sokoll (Aut) Voralrberg - Corratec                 3
3 Alexandre Blain (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            2
4 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskatel - Euskadi                 1

2
1 Alexandre Blain (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            5 pts
2 Christoph Sokoll (Aut) Voralrberg - Corratec                 3
3 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne           2
4 Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano                             1

3
1 Vitalyy Kondrut (Ukr) ISD                                    5 pts
2 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne           3
3 Christoph Sokoll (Aut) Voralrberg - Corratec                 2
4 Alexandre Blain (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            1

4
1 Vitalyy Kondrut (Ukr) ISD                                    5 pts
2 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne           3
3 Anthony Ravard (Fra) Agritubel                               2
4 Fredrik Johansson (Swe) Continental Team Differdange         1

5
1 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne           5 pts
2 Christoph Sokoll (Aut) Voralrberg - Corratec                 3
3 Romain Feillu (Fra) Agritubel                                2
4 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team               1

Drużynowo

1 Vacansoleil                                           12.45.12
2 Euskaltel-Euskadi                                         0.06
3 Astana                                                    0.12
4 CSF Group-Navigare                                            
5 Agritubel                                                 0.13
6 Saxo Bank                                                 0.14
7 Skil-Shimano                                              1.24
8 ISD                                                       1.50
9 Differdange                                               2.54
10 Bbox Bouygues Telecom                                    2.59
11 Voralrberg - Corratec                                    4.33
12 Cofidis                                                  5.10
13 Katusha                                                  9.11
14 Barloworld                                              10.41
15 Landbouwkrediet-Colnago                                 10.59

 
Końcowa klasyfikacja generalna
 

1 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                    17.51.49
2 Andreas Klöden (Ger) Astana                               0.10
3 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team          1.32
4 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                       1.34
5 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                1.59
6 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team         2.13
7 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                       2.17
8 Emanuele Vona (Ita) ISD                                       
9 Domenico Pozzovivo (Ita) CSF Group - Navigare             2.20
10 Amets Txurruka (Spa) Euskatel - Euskadi                  2.24
11 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                        2.32
12 Canuti Ederico (Ita) CSF Group - Navigare                2.39
13 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank                2.43
14 Sébastine Delfosse (Bel) Landbouwkrediet - Colnago           
15 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD                               3.15
16 Rémi Cusin (Fra) Agritubel                               3.58
17 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank                   4.05
18 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskatel - Euskadi             4.33
19 Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano                        4.52
20 Michael Schär (Swi) Astana                               4.56
21 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskatel - Euskadi              5.14
22 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom               5.18
23 Mauro Finetto (Ita) CSF Group - Navigare                 5.20
24 Anthony Ravard (Fra) Agritubel                               
25 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                          5.25
26 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team        5.34
27 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskatel - Euskadi             5.42
28 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskatel - Euskadi            5.48
29 Romain Feillu (Fra) Agritubel                            6.05
30 Marco Frapporti (Ita) CSF Group - Navigare               6.19
31 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskatel - Euskadi       6.30
32 Marcus Ljungqvist (Swe) Team Saxo Bank                   6.36
33 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskatel - Euskadi          6.41
34 Alan Marangoni (Ita) CSF Group - Navigare                6.43
35 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet - Colnago               
36 Francesco Bellotti (Ita) Barloworld                      6.49
37 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD                              6.53
38 Steve Houanard (Fra) Skil - Shimano                      6.59
39 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana                            7.03
40 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange       7.40
41 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team           7.42
42 Gerben Lowik (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team          7.50
43 Reto Hollenstein (Swi) Voralrberg - Corratec             7.56
44 Christoph Sokoll (Aut) Voralrberg - Corratec             8.02
45 Wim Van Huffel (Bel) Voralrberg - Corratec               8.32
46 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne        10.53
47 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                        13.31
48 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                       15.25
49 Grégory Rast (Swi) Astana                               15.44
50 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom            15.49
51 Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano                       15.54
52 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team          15.57
53 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                       15.58
54 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team     16.01
55 Fredrik Johansson (Swe) Continental Team Differdange    17.27
56 Mitchell Docker (Aus) Skil - Shimano                    17.31
57 Daniel Musiol (Ger) Voralrberg - Corratec               17.36
58 Enrico Zen (Ita) CSF Group - Navigare                   17.39
59 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha                   17.48
60 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana                            18.42
61 Rony Martias (Fra) BBox Bouygues Telecom                23.15
62 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                              23.27
63 Romain Villa (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne          23.41
64 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne      23.43
65 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel                        23.53
66 Josef Benetseder (Aut) Voralrberg - Corratec            24.08
67 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne          24.47
68 Alexandre Blain (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne       24.56
69 Benjamin Gourgue (Bel) Landbouwkrediet - Colnago        25.44
70 Bert De Backer (Bel) Skil - Shimano                     27.20
71 Jempy Drucker (Lux) Continental Team Differdange        27.23
72 Igor Abakoumov (Bel) ISD                                27.33
73 Franck Bouyer (Fra) BBox Bouygues Telecom               29.10
74 Rene Haselbacher (Aut) Voralrberg - Corratec            29.58
75 Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano                        32.03
76 Hakan Nilsson (Swe) Continental Team Differdange        32.26
77 Silvere Ackermann (Swi) Voralrberg - Corratec           34.17
78 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom               34.25
79 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskatel - Euskadi        37.01
80 Vitalyy Kondrut (Ukr) ISD                               38.49
81 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                            41.49
82 Marco Corti (Ita) Barloworld                            42.23
83 Mathieu Claude (Fra) BBox Bouygues Telecom              42.40
84 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana                          47.36

Klasyfikacja punktowa

1 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                         49 pts
2 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team            38
3 Romain Feillu (Fra) Agritubel                               31
4 Andreas Klöden (Ger) Astana                                 24
5 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                          23
6 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskatel - Euskadi                22
7 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                           20
8 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                           20
9 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                  19
10 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                        18
11 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne           16
12 Emanuele Vona (Ita) ISD                                    10
13 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank                   7
14 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team              6
15 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskatel - Euskadi                 5
16 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team              5
17 Yukihiro Doi (Jpn) Skil - Shimano                           3
18 Canuti Ederico (Ita) CSF Group - Navigare                   3
19 Koen De Kort (Ned) Skil - Shimano                           2
20 Marco Frapporti (Ita) CSF Group - Navigare                  2
21 Rémi Cusin (Fra) Agritubel                                  2
22 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                            2
23 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom                  1
24 Grégory Rast (Swi) Astana                                   1
25 Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano                            1

Klasyfikacja górska

1 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne            25 pts
2 Silvere Ackermann (Swi) Voralrberg - Corratec               21
3 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne          18
4 Andreas Klöden (Ger) Astana                                 15
5 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD                                  14
6 Christoph Sokoll (Aut) Voralrberg - Corratec                11
7 Vitalyy Kondrut (Ukr) ISD                                   10
8 Amets Txurruka (Spa) Euskatel - Euskadi                      8
9 Alexandre Blain (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne            8
10 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskatel - Euskadi             7
11 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                          6
12 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team            5
13 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                         3
14 Assan Bazayev (Kaz) Astana                                  3
15 Chris Anker Sorensen (Den) Team Saxo Bank                   3
16 Rony Martias (Fra) BBox Bouygues Telecom                    3
17 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel                            3
18 Romain Feillu (Fra) Agritubel                               2
19 Anthony Ravard (Fra) Agritubel                              2
20 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne              2
21 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                           2
22 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team           1
23 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskatel - Euskadi                1
24 Fredrik Johansson (Swe) Continental Team Differdange        1
25 Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano                            1
26 Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange          1
27 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team              1
28 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                                1

Klasyfikacja drużynowa

1 Saxo Bank                                             53.38.51
2 Astana                                                    3.24
3 CSF Group-Navigare                                        4.02
4 Vacansoleil                                               5.18
5 ISD                                                       8.30
6 Euskaltel-Euskadi                                         8.36
7 Agritubel                                                 9.59
8 Skil-Shimano                                             13.48
9 Voralrberg - Corratec                                    20.07
10 Bbox Bouygues Telecom                                   27.01
11 Landbouwkrediet-Colnago                                 31.28
12 Katusha                                                 33.18
13 Cofidis                                                 39.35
14 Barloworld                                              41.48
15 Differdange                                             42.08