Wyniki 1 etapu z dnia 03.06.2010, Luxembourg-Hesperange, dystans 179,9 km

1 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri 4:29:55
2 Yauheni Hutarovich (Blr) Francaise des Jeux
3 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team
4 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec
5 Aitor Galdos (Spa) Euskatel – Euskadi
6 Ian Stannard (GBr) Sky Professionel Cycling Team
7 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
8 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri
9 Michal Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team
10 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia – Cajasur
11 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
12 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
13 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
14 Arthur Vichot (Fra) Francaise des Jeux
15 Saïd Haddou (Fra) Bbox Bouygues Telecom
16 Sébastien Turgot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
17 Juan Antonio Flecha (Spa) Sky Professionel Cycling Team
18 Dominic Klemme (Ger) Team Saxobank
19 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
20 Laurent Didier (Lux) Team Saxobank
21 Jérémy Roy (Fra) Francaise des Jeux
22 Steve Houanard (Fra) Skil – Shimano
23 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit en Ligne
24 Ivan Rovny (Rus) Team Radioshack
25 Ruben Perez (Spa) Euskatel – Euskadi
26 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
27 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
28 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack
29 Romain Zingle (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
30 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack
31 Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
32 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano
33 Serge Pauwels (Bel) Sky Professionel Cycling Team
34 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
35 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec
36 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
37 Kasper Klostergaard (Den) Team Saxobank
38 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
39 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano
40 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
41 Alexandre Pichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
42 Manuel Calvente Corpas (Spa) Andalucia – Cajasur
43 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg – Corratec
44 Mathieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
45 Brice Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
46 Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
47 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha
48 Sandy Casar (Fra) Francaise des Jeux
49 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
50 Lance Armstrong (USA) Team Radioshack
51 Fränk Schleck (Lux) Team Saxobank
52 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskatel – Euskadi
53 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet – Colnago
54 Thomas Lofkvist (Swe) Sky Professionel Cycling Team
55 Angel Vicioso Arcos (Spa) Andalucia – Cajasur
56 Simon Gerrans (Aus) Sky Professionel Cycling Team
57 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit en Ligne
58 Frédéric Guesdon (Fra) Francaise des Jeux
59 Patrick Sinkewitz (Ger) ISD – Neri
60 Carlo Scognaniglio (Ita) ISD – Neri
61 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:00:31
62 Mikel Nieve (Spa) Euskatel – Euskadi
63 Nico Schneider (Ger) CT Differdange 0:00:39
64 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
65 Jempy Drucker (Lux) CT Differdange
66 Alexandr Pliuschin (Mda) Team Katusha
67 Gorka Izaguirre (Spa) Euskatel – Euskadi
68 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
69 Bartosz Huzarsky (Pol) ISD – Neri
70 Tom Van Den Haute (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
71 Christian Poos (Lux) CT Differdange
72 Robert Retschke (Ger) CT Differdange
73 Vytautas Kaupas (Ltu) CT Differdange
74 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
75 Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
76 Bjorn Selander (USA) Team Radioshack
77 Jens Voigt (Ger) Team Saxobank
78 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team
79 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team
80 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
81 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
82 Jorge Martin Montenegro (Arg) Andalucia – Cajasur
83 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD – Neri 0:00:47
84 Daryl Impey (RSA) Team Radioshack
85 Floris Goesinnen (Ned) Skil – Shimano
86 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri
87 Juan Javier Estrada Ruiz (Spa) Andalucia – Cajasur
88 Kim Kirchen (Lux) Team Katusha
89 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun
90 Hakan Nilson (Swe) CT Differdange
91 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
92 Kjell Carlstrom (Fin) Sky Professionel Cycling Team 0:01:51
93 Kurt Arvesen (Nor) Sky Professionel Cycling Team
94 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia – Cajasur
95 Anthony Charteau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
96 Yohann Gene (Fra) Bbox Bouygues Telecom
97 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia – Cajasur
98 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec
99 Morten Knudsen (Den) CT Differdange 0:03:20
100 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 0:05:15
101 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD – Neri
102 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
103 Yoann Offredo (Fra) Francaise des Jeux 0:09:40
104 Gianni Meersman (Fra) Francaise des Jeux
105 Sam Bewley (NZl) Team Radioshack
106 Aitor Hernandez (Spa) Euskatel – Euskadi
107 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia – Cajasur
108 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
109 Clemens Fankhauser (Aut) Vorarlberg – Corratec
110 Anthony Roux (Fra) Francaise des Jeux
111 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
112 Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
113 Miguel Minguez (Spa) Euskatel – Euskadi
114 Frederik Wilmann (Nor) Skil – Shimano
115 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
116 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
117 Sergio De Lis (Spa) Euskatel – Euskadi
118 Stefan Cohnen (Ned) CT Differdange
HD Alexander Gufler (Ita) Vorarlberg – Corratec 0:19:09
DNF Matic Strgar (Slo) Vorarlberg – Corratec
DNF Ben Swift (GBr) Sky Professionel Cycling Team
DNF Cédric Coutouly (Fra) Saur – Sojasun
DSQ Alex Rasmussen (Den) Team Saxobank

Klasyfikacja generalna po 1 etapie:

1 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 4:33:45
2 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack
3 Lance Armstrong (USA) Team Radioshack 0:00:01
4 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:02
5 Aitor Galdos (Spa) Euskatel – Euskadi
6 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack 0:00:04
7 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri 0:00:05
8 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit en Ligne
9 Juan Antonio Flecha (Spa) Sky Professionel Cycling Team 0:00:06
10 Sandy Casar (Fra) Francaise des Jeux
11 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskatel – Euskadi
12 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
13 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
14 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:07
15 Patrick Sinkewitz (Ger) ISD – Neri
16 Simon Gerrans (Aus) Sky Professionel Cycling Team 0:00:08
17 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
18 Fränk Schleck (Lux) Team Saxobank
19 Jérémy Roy (Fra) Francaise des Jeux 0:00:09
20 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
21 Mathieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:10
22 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano
23 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit en Ligne
24 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
25 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet – Colnago
26 Michal Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:11
27 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec
28 Ruben Perez (Spa) Euskatel – Euskadi
29 Brice Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
30 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 0:00:12
31 Carlo Scognaniglio (Ita) ISD – Neri 0:00:13
32 Angel Vicioso Arcos (Spa) Andalucia – Cajasur
33 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:14
34 Sébastien Turgot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
35 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia – Cajasur
36 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha
37 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec
38 Romain Zingle (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
39 Dominic Klemme (Ger) Team Saxobank
40 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:00:15
41 Ivan Rovny (Rus) Team Radioshack 0:00:16
42 Serge Pauwels (Bel) Sky Professionel Cycling Team
43 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
44 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:00:17
45 Laurent Didier (Lux) Team Saxobank
46 Alexandre Pichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
47 Frédéric Guesdon (Fra) Francaise des Jeux
48 Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
49 Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
50 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:00:18
51 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri
52 Ian Stannard (GBr) Sky Professionel Cycling Team 0:00:19
53 Thomas Lofkvist (Swe) Sky Professionel Cycling Team
54 Arthur Vichot (Fra) Francaise des Jeux 0:00:20
55 Saïd Haddou (Fra) Bbox Bouygues Telecom
56 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:00:21
57 Steve Houanard (Fra) Skil – Shimano 0:00:23
58 Kasper Klostergaard (Den) Team Saxobank 0:00:28
59 Yauheni Hutarovich (Blr) Francaise des Jeux 0:00:29
60 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:00:30
61 Manuel Calvente Corpas (Spa) Andalucia – Cajasur 0:00:34
62 Jempy Drucker (Lux) CT Differdange 0:00:43
63 Gorka Izaguirre (Spa) Euskatel – Euskadi 0:00:45
64 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:46
65 Robert Retschke (Ger) CT Differdange 0:00:47
66 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:00:48
67 Christian Poos (Lux) CT Differdange 0:00:49
68 Daryl Impey (RSA) Team Radioshack
69 Bjorn Selander (USA) Team Radioshack 0:00:50
70 Jens Voigt (Ger) Team Saxobank 0:00:52
71 Mikel Nieve (Spa) Euskatel – Euskadi 0:00:53
72 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:00:54
73 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:56
74 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet – Colnago
75 Bartosz Huzarsky (Pol) ISD – Neri 0:00:57
76 Vytautas Kaupas (Ltu) CT Differdange 0:00:58
77 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun 0:00:59
78 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
79 Alexandr Pliuschin (Mda) Team Katusha 0:01:00
80 Kim Kirchen (Lux) Team Katusha
81 Nico Schneider (Ger) CT Differdange
82 Hakan Nilson (Swe) CT Differdange 0:01:04
83 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri
84 Tom Van Den Haute (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:01:05
85 Jorge Martin Montenegro (Arg) Andalucia – Cajasur 0:01:06
86 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:01:07
87 Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:01:09
88 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet – Colnago 0:01:13
89 Floris Goesinnen (Ned) Skil – Shimano 0:01:15
90 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD – Neri 0:01:19
91 Juan Javier Estrada Ruiz (Spa) Andalucia – Cajasur 0:01:23
92 Yohann Gene (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:02:04
93 Anthony Charteau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:02:06
94 Kjell Carlstrom (Fin) Sky Professionel Cycling Team 0:02:07
95 Kurt Arvesen (Nor) Sky Professionel Cycling Team 0:02:08
96 Silvere Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec
97 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia – Cajasur 0:02:21
98 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia – Cajasur
99 Morten Knudsen (Den) CT Differdange 0:03:41
100 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 0:05:29
101 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:05:34
102 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD – Neri 0:05:44
103 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun 0:09:41
104 Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:09:48
105 Sam Bewley (NZl) Team Radioshack 0:09:49
106 Frederik Wilmann (Nor) Skil – Shimano
107 Aitor Hernandez (Spa) Euskatel – Euskadi 0:09:53
108 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
109 Gianni Meersman (Fra) Francaise des Jeux 0:09:56
110 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
111 Anthony Roux (Fra) Francaise des Jeux
112 Clemens Fankhauser (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:09:58
113 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:10:02
114 Yoann Offredo (Fra) Francaise des Jeux 0:10:03
115 Sergio De Lis (Spa) Euskatel – Euskadi 0:10:04
116 Stefan Cohnen (Ned) CT Differdange 0:10:06
117 Miguel Minguez (Spa) Euskatel – Euskadi 0:10:08
118 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia – Cajasur 0:10:16