furlanKolarz ekipy Lampre zwyciężył po finiszu z grupy drugi etap francuskiego wyścigu Dauphine Libere. Liderem nadal Cadel Evans.

Najdłuższy etap w tegorocznej edycji wyścigu o długości 228 kilometrów zgodnie z przewidywaniami zakończył się finiszem z grupy. Najszybszy na nim okazał się Angelo Furlan, który wyprzedził Markusa Zberga i Toma Boonena.

Tuż po starcie z peletonu zaatakował pięciu zawodników: Alexandre Pichot (BBox Bouygues Telecom), Hector Gonzalez (Fuji Servetto), Inaki Isasi (Euskaltel), Stephane Auge (Cofidis) i Paul Voss (Milram). Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła nawet 9 minut.

Do pracy zabrali się jednak kolarze Quick Step i Lampre, którzy na 40 kilometrów przed metą zniwelowali różnicę do dwóch minut. Na 6 kilometrów przed metą ucieczka została zlikwidowana.

Po chwili z peletonu na samotny atak zdecydował się David Millar. Brytyjczyk utrzymywał kilkusekundową przewagę prawie do samej mety. Kolarz został doścignięty na ok. 20 metrów przed metą!

Liderem pozostał Cadel Evans.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Foto: www.lampre-ngc.com

Poprzedni artykułTour de Luxembourg, kat. 2 HC, Luxemburg, 03-07.06.2009
Następny artykułDauphine Libere, 2 etap, ProTour, Francja, 7-14.06.2009
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments