Angelo Furlan (Christina Watches), wygrał rozgrywany w Estonii klasyk 1.1 UCI Tallinn-Tartu Grand Prix. Na bardzo dobrym 11. miejscu, finiszował młodziutki Mateusz Nowak (KTK-Kalisz).

Klasyk liczył sobie 179 kilometrów, a zakończył się finiszem z dużego peletonu. Najszybszy, okazał się doświadczony Włoch, Angelo Furlan. Były kolarz takich ekip jak Credit Agricole, czy Lampre oraz triumfator etapowy wyścigu Tour de Pologne, pokonał Szweda Jonasa Ahlstrand (Team Cykelcity) oraz Francuza Alexandre`a Blain (Endura Racing). Na czwartym miejscu finiszowała żywa legenda estońskiego kolarstwa, Jaan Kirsipuu

W wyścigu udział brała kadra Polski młodzieżowców. Najlepiej spisał się nadal 18-letni Mateusz Nowak! Wychowanek KTK-Kalisz był 11.

Miejsca pozostałych polskich zawodników: 23 Konrad Tomasiak (TC Chrobry Felt Głogów), 43 Andrzej Pawlaczyk (KTK-Kalisz), 58 Jarosław Kowalczyk (Cartusia Kartuzy), 62 Radosław Syrojc (Warmińsko-Mazurski KS), 71 Dawid Głowacki (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), 100 Kornel Sójka (KTK-Kalisz), 106 Paweł Kister (Mostostal Aktio Group Puławy).

Poprzedni artykułAlbasini nowym liderem w Bawarii. Polacy w grupce pościgowej.