Michael Albasini (HTC-Highroad), po finiszu z mniejszej grupki wygrał 3. etap wyścigu Bayern Rundfahrt. Szwajcar pokonał Gerainta Thomasa (Sky Procycling) oraz Wesley`a Sulzbergera (FDJ), tym samym, został nowym liderem wyścigu. Dobrze spisali się Polacy.

Kolarze ścigający się w wyścigu dookoła Bawarii, do pokonania mieli dziś 180 kilometrów z Bad Gögging do Aichach w mocno pofałdowanym terenie. Początkowo, ekipa Sky, dla której występuje Edvald Boasson Hagen – dotychczasowy lider wyścigu, nie chciała odpuścić żadnej ucieczki. Z peletonu oderwali się dopiero Tony Hurel (Europcar) oraz Pieter Serry (Topsport Vlaanderen), którzy zostali bohaterami wietrznego i deszczowego odcinka.

Dwie górskie premie 1. kategorii, spowodowały, że prowadzący duet szybko opadł z sił i na kilkadziesiąt kilometrów przed kreską został schwytany przez peleton, z którego ruszały liczne kontrataki. Odjechać próbował m.in. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), jednak ostatecznie na czele utworzyła się grupka: Nicki Sorensen (Saxo Bank), Geraint Thomas (Sky) Adriano Malori (Lampre), Johannes Fröhlinger (Skil-Shimano), Biel Kadri (AG2R), Pieter Serry (Topsport Vlaanderen), Michael Albasini (HTC-Highroad), Wesley Sulzberger (FDJ), Andreas Klier (Garmin-Cervelo) oraz Dirk Müller (Nutrixxion).

Po wielu atakach do mety dojechało ośmiu kolarzy. Najszybciej finiszował Albasini, pokonując Thomasa oraz Sulzbergera. Z Polaków najlepiej wypadł Rutkiewicz, który przyjechał na 20. pozycji. Dwie pozycje dalej przyjechał Mistrz Polski, Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice).

W generalce, Albasini objął prowadzenie z przewagą 7 sekund nad Thomasem i Sulzbergerem. Jarosław Marycz (SaxoBank) jest 18. a „Rutek” 21.

Poprzedni artykułToB: Aidis Kruopis najszybszy w sprincie. Gilbert nowym liderem.
Następny artykułAngelo Furlan wygrał Tallinn-Tartu GP. Mateusz Nowak 11.