Szymon Gruchalski / Tour des Fjords

Michael Albasini przedłużył o rok umowę z Mitchelton-Scott. Szwajcar poinformował także, że zakończy karierę w czerwcu podczas Tour de Suisse.

W grudniu Michael Albasini skończy 39 lat. Szwajcar od kilkunastu lat ściga się na najwyższym światowym poziomie, a od 2012 roku w barwach obecnego Mitchelton-Scott. Albasini właśnie w tej grupie zakończy karierę. Szwajcarski kolarz o rok przedłużył umowę z australijskim zespołem. Jego ostatnim wyścigiem w karierze będzie Tour de Suisse, które odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.

W karierze Albasini odniósł do tej pory 30 zwycięstw, w tym wygrał 3 etapy Tour de Suisse. W przyszłym sezonie będzie chciał udanie zakończyć przygodę z kolarstwem na swoim narodowym wyścigu. Jednak większe sukcesy odnosił podczas Tour de Romandie, gdzie triumfował na 7 odcinkach. Wygrał także Volta Ciclista a Catalunya 2012, Tour des Fjords 2018, Tour of Britain 2010 czy etap Vuelta a Espana 2011.

Świetnie jest zakończyć karierę na wyścigu, na którym lubi się jeździć. Dla każdego kolarza dobrze jest zakończyć przygodę ze sportem w domowym wyścigu. Ułatwi to przybycie rodziny na wyścig, co jest bardzo ważne. Ostatnio coraz trudniej było mi zdobyć i utrzymać motywację. Kosztowało mnie to dużo sił. Mam swoją linię mety. Nie mam konkretnych celów na ostatnie momenty kariery. Wszystko zrobiłem dobrze i jestem z siebie dumny

– przyznał Albasini dla Mitchelton-Scott.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments