Finisz z dużej grupy rozstrzygnął o losach tegorocznego Memoriału Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI). Wygrał Mateusz Nowak (Domin Sport).

168 kilometrów na rundach wokół Baboszewa na Mazowszu – to tradycyjna trasa Memoriału Andrzeja Trochanowskiego, który ak zwykle został rozegrany 1 maja. Najgroźniejszą akcję w trakcie dzisiejszej rywalizacji, zawiązali: Oleksandr Golovash, Błażej Janiaczyk (obaj Kolss BDC), Kamil Gradek (ActiveJet Team) oraz Alois Kankovsky (Whirpool-Author).

Czołówka wypracowała nieco ponad 1 minutę przewagi na 70 km przed metą, ale zasadnicza grupa w porę zabrała się do pracy i skasowała czwórkę. Później kontrowali: Leszek Pluciński, Josef Cerny (CCC Sprandi Polkowice) oraz Patrik Tybor (Kemo Dukla Trencin), ale grupa Domin Sport nie dała im odjechać.

Wszystko rozstrzygnęło się na finałowej prostej w Baboszewie. W sprinterskim pojedynku najlepszy był jeden z najmłodszych w składzie Domin Sport – Mateusz Nowak. Dla 22-latka to pierwsze w karierze zwycięstwo w wyścigu z kalendarza UCI. Tuż za nim finiszował Paweł Franczak (ActiveJet Team), a podium uzupełnił Kacper Gronkiewicz (Kolss-BDC).

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułTour de Yorkshire: Lars Petter Nordhaug wygrywa z ucieczki
Następny artykułRomandia: Kolejny w tym roku sukces młodego Stefana Künga!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments