Mimo dwóch ataków Norweg z ekipy Sky zdołał skutecznie zafiniszować z pięcioosobowej grupki. Peleton przyjechał na metę mocno poszatkowany w wyniku trudów podjazdów oraz wąskich i momentami śliskich szos.

Brytyjskie ściganie inspirowane etapami Tour de France 2014 pod nazwą Tour de Yorkshire stało się faktem. Do wyścigu przystąpiło 18 drużyn, w tym te z najwyższej półki, m.in.: Sky, BMC i LottoNL-Jumbo. Warto pamiętać, że w wyścigu bierze udział Bradley Wiggins w barwach ekipy sygnowanej własnym nazwiskiem – WIGGINS. Ponadto listę startową podpisało kilku innych znanych zawodników: Marcel Kittel (Giant-Alpecin), Greg van Avermaet (BMC), Thomas Voeckler (Europcar) i Ben Swift (Sky). Obecnych jest także dwóch Polaków – Karol Domagalski (Team Raleigh) i Marcin Białobłocki (One Pro Cycling).

Pierwszy etap prowadził z Bridlington do Scarborough i liczył 174 kilometry. Na pierwszy rzut oka mógł wydawać się łatwy, ale pięć krótkich i stromych podjazdów dały się we znaki. Dwa z nich (na 130. i 135,5. kilometrze) miały średnie nachylenie powyżej 16%!

profil

 

W ucieczkę dnia zabrało się pięciu zawodników: Mark Christian (Team Wiggins), Loic Chetout (Cofidis), Rasmus Quaade (Cult Energy), Thomas Stewart (Madison Genesis) oraz Edward Dunbar (NFTO).

Ucieczka ta jednak nie zaistniała w wyścigu i później na czele jechało dwóch kolarzy: Perrig Quemeneur (Europcar) i Tim Declercq (Topsport), jednak Belg nie zmieścił się wąskim i śliskim zakręcie, zatem 50 kilometrów do mety Francuz został na czele sam.

Charakterystyka etapu zbliżyła rodzaj rywalizacji do tego, jaki obserwujemy podczas wyścigów klasycznych. 35 kilometrów przed metą Quemeneura doścignęła kilkunastoosobowa grupka, która oderwała się od peletonu. Takich grup, grupek i duetów było na trasie sporo.

Wreszcie w ostatniej fazie etapu na czele uformowała się grupa pięciu mocnych zawodników w składzie: Lars Petter Nordhaug i Philip Deignan (Sky), Thomas Voeckler (Europcar), Stephane Rossetto (Cofidis) oraz Samuel Sanchez (BMC). 20 kilometrów przed metą mieli około 40 sekund przewagi nad grupą goniącą i około 2 minut przewagi nad peletonem.

5 kilometrów przed metą, na takim małym podjeździe, do przodu ruszył Nordhaug i porwał ucieczkę. Ruszyli za nim Sanchez i Voeckler, dołączając do Norwega, ale ci trzej kolarze nie zdołali odjechać i piątka znów jechała razem, ale dosłownie przez kilka sekund, bo na atak zdecydował się Deignan, któremu na kole usiadł Voeckler.

Jednak ten atak nie zakończył odbijania piłeczki. Ponownie atak przypuścił Nordhaug, a Voeckler znów dociągał. Na ostatni kilometr wjechała piątka, która rozegrała między sobą finisz. Najszybszy był Lars Petter Nordhaug.

Wyniki etapu:

1    16    Lars-Petter NORDHAUG        TEAM SKY    04:22:38
2    71    Thomas VOECKLER        TEAM EUROPCAR    00:00:00
3    97    Stéphane ROSSETTO        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:00
4    36    Samuel SANCHEZ        BMC RACING TEAM    00:00:00
5    13    Philip DEIGNAN        TEAM SKY    00:00:00
6    31    Greg VAN AVERMAET        BMC RACING TEAM    00:01:10
7    98    Anthony TURGIS        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:10
8    146    Erick ROWSELL        MADISON GENESIS    00:01:10
9    135    Richard HANDLEY        JLT CONDOR    00:01:10
10    103    Huub DUIJN        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:10
11    33    Ben HERMANS        BMC RACING TEAM    00:01:13
12    15    David LOPEZ GARCIA        TEAM SKY    00:01:13
13    86    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN        MTN-QHUBEKA    00:01:13
14    123    Scott DAVIES        GREAT BRITAIN    00:01:13
15    81    Stephen CUMMINGS        MTN-QHUBEKA    00:01:13
16    111    Russell DOWNING        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:02:21
17    65    Thomas SPRENGERS        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:02:21
18    35    Joseph ROSSKOPF        BMC RACING TEAM    00:02:21
19    173    Karol DOMAGALSKI        TEAM RALEIGH GAC    00:02:21
20    91    Julien SIMON        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:02:21
21    85    Reinardt JANSE VAN RENSBURG        MTN-QHUBEKA    00:02:21
22    175    Steven LAMPIER        TEAM RALEIGH GAC    00:02:21
23    45    Mike TEUNISSEN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:02:21
24    113    Alex KIRSCH        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:02:21
25    78    Perrig QUEMENEUR        TEAM EUROPCAR    00:02:21
26    17    Salvatore PUCCIO        TEAM SKY    00:02:21
27    114    Gustav LARSSON        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:02:23
28    27    Lars VAN DER HAAR        TEAM GIANT-ALPECIN    00:03:39
29    73    Thomas BOUDAT        TEAM EUROPCAR    00:03:39
30    171    Morgan KNEISKY        TEAM RALEIGH GAC    00:03:39
31    42    Moreno HOFLAND        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:03:39
32    68    Otto VERGAERDE        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:03:39
33    122    Gabriel CULLAIGH        GREAT BRITAIN    00:03:39
34    162    Marcin BIALOBLOCKI        ONE PRO CYCLING    00:03:39
35    101    Jesper ASSELMAN        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:03:39
36    157    Robert PARTRIDGE        NFTO    00:03:39
37    102    Berden DE VRIES        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:03:39
38    118    Joel ZANGERLE        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:03:39
39    46    Nick VAN DER LIJKE        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:03:39
40    67    Pieter VAN SPEYBROUCK        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:03:39
41    158    Steele VON HOFF        NFTO    00:03:39
42    61    Tim DECLERCQ        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:03:39
43    164    George HARPER        ONE PRO CYCLING    00:03:39
44    136    Kristian HOUSE        JLT CONDOR    00:03:39
45    116    Martin MORTENSEN        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:03:39
46    55    Vicente REYNES        IAM CYCLING    00:03:39
47    124    Joshua EDMONDSON        GREAT BRITAIN    00:03:39
48    77    Yannick MARTINEZ        TEAM EUROPCAR    00:03:39
49    8    Michael THOMPSON        TEAM WIGGINS    00:03:39
50    93    LOÏC CHETOUT        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:03:39
51    95    Romain HARDY        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:03:39
52    112    Karel HNIK        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:03:39
53    83    Gerald CIOLEK        MTN-QHUBEKA    00:03:39
54    54    Simon PELLAUD        IAM CYCLING    00:03:39
55    26    Tom STAMSNIJDER        TEAM GIANT-ALPECIN    00:03:39
56    34    Klaas LODEWYCK        BMC RACING TEAM    00:03:39
57    32    Jean-Pierre DRUCKER        BMC RACING TEAM    00:03:39
58    94    Nicolas EDET        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:03:39
59    133    MICHAEL CUMING        JLT CONDOR    00:03:39
60    52    Thomas DEGAND        IAM CYCLING    00:03:39
61    145    Mike NORTHEY        MADISON GENESIS    00:03:39
62    148    Tom STEWART        MADISON GENESIS    00:03:39
63    156    Jonathan MC EVOY        NFTO    00:03:39
64    56    Patrick SCHELLING        IAM CYCLING    00:03:39
65    153    Ian BIBBY        NFTO    00:03:39
66    141    Liam HOLOHAN        MADISON GENESIS    00:03:39
67    3    Mark CHRISTIAN        TEAM WIGGINS    00:03:39
68    4    Owain DOULL        TEAM WIGGINS    00:07:10
69    147    Tom SCULLY        MADISON GENESIS    00:07:10
70    161    Yanto BARKER        ONE PRO CYCLING    00:07:10
71    84    Nicolas DOUGALL        MTN-QHUBEKA    00:13:57
72    138    Harry TANFIELD        JLT CONDOR    00:13:57
73    6    Iain PATON        TEAM WIGGINS    00:13:57
74    177    Evan OLIPHANT        TEAM RALEIGH GAC    00:13:57
75    168    Peter WILLIAMS        ONE PRO CYCLING    00:13:57
76    22    Lawson CRADDOCK        TEAM GIANT-ALPECIN    00:14:41
77    117    Rasmus Christian QUAADE        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:14:41
78    66    Stijn STEELS        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:14:41
79    82    Matt BRAMMEIER        MTN-QHUBEKA    00:14:52
80    134    Luke GRIVELL-MELLOR        JLT CONDOR    00:14:52
81    176    Bradley MORGAN        TEAM RALEIGH GAC    00:14:52
82    37    Rick ZABEL        BMC RACING TEAM    00:14:52
83    25    Ramon SINKELDAM        TEAM GIANT-ALPECIN    00:14:52
84    75    Cyril GAUTIER        TEAM EUROPCAR    00:14:52
85    142    Tobyn HORTON        MADISON GENESIS    00:14:52
86    48    Maarten WYNANTS        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:14:52
87    57    Jonas VAN GENECHTEN        IAM CYCLING    00:14:52
88    23    Bert DE BACKER        TEAM GIANT-ALPECIN    00:14:52
89    143    James MCLAUGHLIN        MADISON GENESIS    00:14:52
90    47    Robert WAGNER        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:14:52
91    53    Sondre Holst ENGER        IAM CYCLING    00:14:52
92    125    Jake KELLY        GREAT BRITAIN    00:14:52
93    74    Dan CRAVEN        TEAM EUROPCAR    00:14:52
94    166    Josh HUNT        ONE PRO CYCLING    00:14:52
95    5    Christopher LAWLESS        TEAM WIGGINS    00:14:52
96    1    Bradley WIGGINS        TEAM WIGGINS    00:14:52
97    14    Nathan EARLE        TEAM SKY    00:14:52
98    128    Oliver WOOD        GREAT BRITAIN    00:14:52
99    12    Ian BOSWELL        TEAM SKY    00:14:52
100    7    Andrew TENNANT        TEAM WIGGINS    00:14:52
101    76    Tony HUREL        TEAM EUROPCAR    00:14:52
102    163    Dexter GARDIAS        ONE PRO CYCLING    00:16:40
103    107    Ivar SLIK        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:40
104    155    James LOWSLEY-WILLIAMS        NFTO    00:16:40
105    106    André LOOIJ        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:40
106    104    Dylan GROENEWEGEN        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:40
107    87    Andreas STAUFF        MTN-QHUBEKA    00:16:40
108    108    Etienne VAN EMPEL        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:40
109    151    Tom BARRAS        NFTO    00:16:40
110    44    Timo ROOSEN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:16:40
111    174    Andrew HAWDEN        TEAM RALEIGH GAC    00:16:40
112    62    Amaury CAPIOT        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:16:40
113    96    Dominique ROLLIN        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:16:40
114    72    Giovanni BERNAUDEAU        TEAM EUROPCAR    00:16:40
115    43    Barry MARKUS        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:16:40
116    105    Wesley KREDER        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:40
117    51    Matteo PELUCCHI        IAM CYCLING    00:16:40
118    152    Dale APPLEBY        NFTO    00:16:40
119    172    Calvin BENEKE        TEAM RALEIGH GAC    00:16:40
120    178    Ian WILKINSON        TEAM RALEIGH GAC    00:16:40
121    126    Christopher LATHAM        GREAT BRITAIN    00:16:43
122    63    Moreno DE PAUW        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:16:43
123    41    Steven KRUIJSWIJK        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:16:43
124    144    Mark MCNALLY        MADISON GENESIS    00:16:43
125    137    Thomas MOSES        JLT CONDOR    00:16:43
126    131    Edward CLANCY        JLT CONDOR    00:16:43
127    121    Germain BURTON        GREAT BRITAIN    00:16:43
128    127    Mark STEWART        GREAT BRITAIN    00:16:43
129    18    Christopher SUTTON        TEAM SKY    00:16:43
130    167    Chris OPIE        ONE PRO CYCLING    00:16:43
131    165    Marc HESTER        ONE PRO CYCLING    00:16:43
132    132    Graham BRIGGS        JLT CONDOR    00:16:43
2    Steven BURKE        TEAM WIGGINS    Abandon
11    Ben SWIFT        TEAM SKY    Abandon
21    Marcel KITTEL        TEAM GIANT-ALPECIN    Abandon
64    Jonas RICKAERT        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    Abandon
92    Yoann BAGOT        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    Abandon
115    Romain LEMARCHAND        CULT ENERGY PRO CYCLING    Abandon
154    Eddie DUNBAR        NFTO    Abandon
24    Caleb FAIRLY        TEAM GIANT-ALPECIN    Non Partant

Klasyfikacja generalna:

General
1    16    Lars-Petter NORDHAUG        TEAM SKY    04:22:28
2    71    Thomas VOECKLER        TEAM EUROPCAR    00:00:04
3    97    Stéphane ROSSETTO        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:06
4    36    Samuel SANCHEZ        BMC RACING TEAM    00:00:10
5    13    Philip DEIGNAN        TEAM SKY    00:00:10
6    98    Anthony TURGIS        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:18
7    31    Greg VAN AVERMAET        BMC RACING TEAM    00:01:20
8    146    Erick ROWSELL        MADISON GENESIS    00:01:20
9    135    Richard HANDLEY        JLT CONDOR    00:01:20
10    103    Huub DUIJN        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:20
11    33    Ben HERMANS        BMC RACING TEAM    00:01:23
12    15    David LOPEZ GARCIA        TEAM SKY    00:01:23
13    86    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN        MTN-QHUBEKA    00:01:23
14    123    Scott DAVIES        GREAT BRITAIN    00:01:23
15    81    Stephen CUMMINGS        MTN-QHUBEKA    00:01:23
16    78    Perrig QUEMENEUR        TEAM EUROPCAR    00:02:28
17    111    Russell DOWNING        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:02:31
18    65    Thomas SPRENGERS        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:02:31
19    35    Joseph ROSSKOPF        BMC RACING TEAM    00:02:31
20    173    Karol DOMAGALSKI        TEAM RALEIGH GAC    00:02:31
21    91    Julien SIMON        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:02:31
22    85    Reinardt JANSE VAN RENSBURG        MTN-QHUBEKA    00:02:31
23    175    Steven LAMPIER        TEAM RALEIGH GAC    00:02:31
24    45    Mike TEUNISSEN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:02:31
25    113    Alex KIRSCH        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:02:31
26    17    Salvatore PUCCIO        TEAM SKY    00:02:31
27    114    Gustav LARSSON        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:02:33
28    93    LOÏC CHETOUT        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:03:46
29    164    George HARPER        ONE PRO CYCLING    00:03:48
30    148    Tom STEWART        MADISON GENESIS    00:03:48
31    27    Lars VAN DER HAAR        TEAM GIANT-ALPECIN    00:03:49
32    73    Thomas BOUDAT        TEAM EUROPCAR    00:03:49
33    171    Morgan KNEISKY        TEAM RALEIGH GAC    00:03:49
34    42    Moreno HOFLAND        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:03:49
35    68    Otto VERGAERDE        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:03:49
36    122    Gabriel CULLAIGH        GREAT BRITAIN    00:03:49
37    162    Marcin BIALOBLOCKI        ONE PRO CYCLING    00:03:49
38    101    Jesper ASSELMAN        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:03:49
39    157    Robert PARTRIDGE        NFTO    00:03:49
40    102    Berden DE VRIES        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:03:49
41    118    Joel ZANGERLE        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:03:49
42    46    Nick VAN DER LIJKE        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:03:49
43    67    Pieter VAN SPEYBROUCK        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:03:49
44    158    Steele VON HOFF        NFTO    00:03:49
45    61    Tim DECLERCQ        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:03:49
46    136    Kristian HOUSE        JLT CONDOR    00:03:49
47    116    Martin MORTENSEN        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:03:49
48    55    Vicente REYNES        IAM CYCLING    00:03:49
49    124    Joshua EDMONDSON        GREAT BRITAIN    00:03:49
50    77    Yannick MARTINEZ        TEAM EUROPCAR    00:03:49
51    8    Michael THOMPSON        TEAM WIGGINS    00:03:49
52    95    Romain HARDY        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:03:49
53    112    Karel HNIK        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:03:49
54    83    Gerald CIOLEK        MTN-QHUBEKA    00:03:49
55    54    Simon PELLAUD        IAM CYCLING    00:03:49
56    26    Tom STAMSNIJDER        TEAM GIANT-ALPECIN    00:03:49
57    34    Klaas LODEWYCK        BMC RACING TEAM    00:03:49
58    32    Jean-Pierre DRUCKER        BMC RACING TEAM    00:03:49
59    94    Nicolas EDET        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:03:49
60    133    MICHAEL CUMING        JLT CONDOR    00:03:49
61    52    Thomas DEGAND        IAM CYCLING    00:03:49
62    145    Mike NORTHEY        MADISON GENESIS    00:03:49
63    156    Jonathan MC EVOY        NFTO    00:03:49
64    56    Patrick SCHELLING        IAM CYCLING    00:03:49
65    153    Ian BIBBY        NFTO    00:03:49
66    141    Liam HOLOHAN        MADISON GENESIS    00:03:49
67    3    Mark CHRISTIAN        TEAM WIGGINS    00:03:49
68    4    Owain DOULL        TEAM WIGGINS    00:07:20
69    147    Tom SCULLY        MADISON GENESIS    00:07:20
70    161    Yanto BARKER        ONE PRO CYCLING    00:07:20
71    84    Nicolas DOUGALL        MTN-QHUBEKA    00:14:07
72    138    Harry TANFIELD        JLT CONDOR    00:14:07
73    6    Iain PATON        TEAM WIGGINS    00:14:07
74    177    Evan OLIPHANT        TEAM RALEIGH GAC    00:14:07
75    168    Peter WILLIAMS        ONE PRO CYCLING    00:14:07
76    117    Rasmus Christian QUAADE        CULT ENERGY PRO CYCLING    00:14:49
77    22    Lawson CRADDOCK        TEAM GIANT-ALPECIN    00:14:51
78    66    Stijn STEELS        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:14:51
79    82    Matt BRAMMEIER        MTN-QHUBEKA    00:15:02
80    134    Luke GRIVELL-MELLOR        JLT CONDOR    00:15:02
81    176    Bradley MORGAN        TEAM RALEIGH GAC    00:15:02
82    37    Rick ZABEL        BMC RACING TEAM    00:15:02
83    25    Ramon SINKELDAM        TEAM GIANT-ALPECIN    00:15:02
84    75    Cyril GAUTIER        TEAM EUROPCAR    00:15:02
85    142    Tobyn HORTON        MADISON GENESIS    00:15:02
86    48    Maarten WYNANTS        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:15:02
87    57    Jonas VAN GENECHTEN        IAM CYCLING    00:15:02
88    23    Bert DE BACKER        TEAM GIANT-ALPECIN    00:15:02
89    143    James MCLAUGHLIN        MADISON GENESIS    00:15:02
90    47    Robert WAGNER        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:15:02
91    53    Sondre Holst ENGER        IAM CYCLING    00:15:02
92    125    Jake KELLY        GREAT BRITAIN    00:15:02
93    74    Dan CRAVEN        TEAM EUROPCAR    00:15:02
94    166    Josh HUNT        ONE PRO CYCLING    00:15:02
95    5    Christopher LAWLESS        TEAM WIGGINS    00:15:02
96    1    Bradley WIGGINS        TEAM WIGGINS    00:15:02
97    14    Nathan EARLE        TEAM SKY    00:15:02
98    128    Oliver WOOD        GREAT BRITAIN    00:15:02
99    12    Ian BOSWELL        TEAM SKY    00:15:02
100    7    Andrew TENNANT        TEAM WIGGINS    00:15:02
101    76    Tony HUREL        TEAM EUROPCAR    00:15:02
102    163    Dexter GARDIAS        ONE PRO CYCLING    00:16:50
103    107    Ivar SLIK        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:50
104    155    James LOWSLEY-WILLIAMS        NFTO    00:16:50
105    106    André LOOIJ        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:50
106    104    Dylan GROENEWEGEN        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:50
107    87    Andreas STAUFF        MTN-QHUBEKA    00:16:50
108    108    Etienne VAN EMPEL        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:50
109    151    Tom BARRAS        NFTO    00:16:50
110    44    Timo ROOSEN        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:16:50
111    174    Andrew HAWDEN        TEAM RALEIGH GAC    00:16:50
112    62    Amaury CAPIOT        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:16:50
113    96    Dominique ROLLIN        COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:16:50
114    72    Giovanni BERNAUDEAU        TEAM EUROPCAR    00:16:50
115    43    Barry MARKUS        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:16:50
116    105    Wesley KREDER        ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:16:50
117    51    Matteo PELUCCHI        IAM CYCLING    00:16:50
118    152    Dale APPLEBY        NFTO    00:16:50
119    172    Calvin BENEKE        TEAM RALEIGH GAC    00:16:50
120    178    Ian WILKINSON        TEAM RALEIGH GAC    00:16:50
121    126    Christopher LATHAM        GREAT BRITAIN    00:16:53
122    63    Moreno DE PAUW        TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    00:16:53
123    41    Steven KRUIJSWIJK        TEAM LOTTO NL – JUMBO    00:16:53
124    144    Mark MCNALLY        MADISON GENESIS    00:16:53
125    137    Thomas MOSES        JLT CONDOR    00:16:53
126    131    Edward CLANCY        JLT CONDOR    00:16:53
127    121    Germain BURTON        GREAT BRITAIN    00:16:53
128    127    Mark STEWART        GREAT BRITAIN    00:16:53
129    18    Christopher SUTTON        TEAM SKY    00:16:53
130    167    Chris OPIE        ONE PRO CYCLING    00:16:53
131    165    Marc HESTER        ONE PRO CYCLING    00:16:53
132    132    Graham BRIGGS        JLT CONDOR    00:16:53

Foto: Tim de Waele

Marta Wiśniewska