Norweżka Ingrid Lorvik wygrała drugi odcinek czeskiej etapówki Gracia-Orlova (2.2 UCI). Na drugim miejscu zameldowała się Eugenia Bujak (BTC Ljublijana).

W sobotę zawodniczki miały do pokonania 100 kilometrów ze startem i metą w Lichnovie. Na trasie czekały cztery wymagające podjazdy. Pierwsza na mecie zameldowała się Ingrid Lorvik, która pokonała naszą Gienię Bujak.  Na najniższym stopniu podium stanęła jadąca w koszulce liderki – Alena Amialiusik (Velocio-Sram). W czołówce niestety zabrakło dotychczasowej wiceliderki – Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej (TKK Pacific Toruń). Doświadczona zawodniczka zameldowała się na mecie w grupce pościgowej, zajmując 12 miejsce ze stratą ponad 6 minut. Dziesiąta była Paula Gorycka (Reprezentacja Polski)

W generalce Bujak traci 7 sekund do Amialiusik. Dziesiąta jest Gorycka, a Brzeźna-Bentkowska jedenasta.

Wyniki tutaj

Poprzedni artykułDookoła Turcji: Pello Bilbao wygrywa etap, Rebellin traci koszulkę lidera
Następny artykułTour de Yorkshire: Lars Petter Nordhaug wygrywa z ucieczki