Foto: Tour de Yorkshire

Tour de Yorkshire kolejnym wyścigiem, który nie odbędzie się w tym roku. Organizatorzy przełożyli 6. edycję swojej imprezy na 2022 rok.

Prawdopodobnie wszyscy chcielibyśmy, żeby pandemia i związane z nim odwoływanie kolejnych wyścigów było już za nami – niestety wszystko wskazuje na to, że także kolejny sezon będzie zwariowany (choć miejmy nadzieję, że nie aż tak jak ten). Już kilkanaście dni temu oficjalnie ogłoszono, że w przyszłym roku nie odbędzie się ani Tour Down Under, ani Cadel Evans Great Ocean Race, a więc dwie najważniejsze imprezy stycznia, a teraz w ich ślady poszło planowane pierwotnie na maj Tour de Yorkshire.

Niestety Tour de Yorkshire 2021 nie odbędzie się. Kolejna edycja wyścigu zostanie przeprowadzona w 2022 roku. To dla nas trudna decyzja, ale zmusił nas do niej rozwój sytuacji epidemicznej.  Dobra wiadomość jest taka, że teraz możemy w pełni skupić się na tym, by w 2022 Tour de Yorkshire wróciło większe i lepsze niż kiedykolwiek

– brzmi treść tweeta opublikowanego przez organizatorów.

Przypomnijmy, że ostatnia jak na razie edycja Tour de Yorkshire odbyła się w 2019 roku. Wygrał ją jeżdżący w Team INEOS Chris Lawless, a drugie miejsce zajął Greg Van Avermaet z CCC Team, zwycięzca ostatniego etapu. Trzymamy kciuki, by organizatorzy dotrzymali słowa, a Belg nie okazał się ostatnim zwycięzcą etapowym w krótkiej historii brytyjskiego wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments