fot. Tour de Yorkshire

Marianne Vos wygrała 2. etap Tour de Yorkshire. Holenderka z CCC-Liv triumfowała w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Drugi etap był zarazem ostatnim na wyścigu w Yorkshire. Do pokonania były 132 kilometry z Bridlington do Scarborough. Trasa była bardzo pofałdowana i znalazło się na niej 5 oznakowanych podjazdów.

Rywalizacja w pierwszej części wyścigu odbyła się w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych. Na ostatnich kilometrach zawodniczkom przyszło ścigać się w dobrej pogodzie. Na początku żadna z zawodniczek nie była w stanie zdecydowanie odjechać. Już na Cote de Hooks House Farm walkę rozpoczęły faworytki do wygrania całego wyścigu.

Na samotny atak zdecydowała się Anna van der Breggen (Boels Dolmans Cycling Team). W pościg ruszyła Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo), a peleton podzielił się na wielu grup. Deignan została doścignięta przez grupę pościgową liczącą kilkanaście zawodniczek.

Na kolejnym podjeździe do van der Breggen przeskoczyły Soraya Paladin (Ale Cipollini) i Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott). Czołowa trójka została dogoniona przez grupę pościgową.

Następnie zaatakowała Mavi Garcia (Movistar Team). Hiszpanka miała około pół minuty przewagi. Na ostatnim z oznakowanych podjazdów, Cote de Ugglebarnaby z grupy pościgowej ruszyła Soraya Paladin (Ale Cipolllini). Koło Włoszki utrzymała jedynie Marianne Vos (CCC-Liv). Włosko-holenderski duet dojechał do Garcii.

W grupie pościgowej z niewielką stratą jechały Hannah Barnes (Canyon SRAM Racing), Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) i Christine Majerus (Boels Dolmans Cycling Team). Jednak nie dały rady dogonić czołówki.

O zwycięstwie zdecydował finisz z czołowej trójki. Najszybsza okazała się Marianne Vos. Holenderka została zwyciężczynią całego wyścigu. Druga była Mavi Garcia, a trzecia Soraya Paladin.

Wyniki 2. etapu:

1 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 3:59:16
2 Margarita Victo Garcia Cañellas (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:00
3 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
4 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:01:22
5 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:22
6 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:37
7 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:02:01
8 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:02:06
9 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:02:26
10 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:02:39
11 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:02:47
12 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:03:08
13 Emilia Fahlin (Swe) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:50
14 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:03:50
15 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:03:50
16 Pfeiffer Georgi (GBr) Team Sunweb 0:03:50
17 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:03:50
18 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:03:50
19 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:50
20 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:03:50
21 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:03:50
22 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:50
23 Lauren Dolan (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:50
24 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:03:50
25 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:03:50
26 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:03:50
27 Elisa Balsamo (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:03:50
28 Elizabeth Deignan (GBr) Trek – Segafredo 0:03:54
29 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:03:54
30 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:57
31 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:06:29
32 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:06:29
33 Rebecca Durrell (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform 0:06:41
34 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:41
35 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:06:41
36 Emily Wadsworth (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform 0:06:41
37 Elynor Backstedt (GBr) Storey Racing 0:06:41
38 Jessica Roberts (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:06:41
39 Ella Harris (NZl) Canyon//SRAM Racing 0:06:41
40 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:06:41
41 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:06:41
42 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:06:41
43 Nicola Juniper (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:06:41
44 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:41
45 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:41
46 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:06:41
47 Sophie Wright (GBr) Bigla 0:06:41
48 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:41
49 Danielle Christmas (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:06:41
50 Leah Dixon (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform 0:06:41
51 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:41
52 Anna Henderson (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform 0:06:41
53 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:06:41
54 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:06:41
55 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:48
56 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:06:48
57 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:06:48
58 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:06:48
59 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:56
60 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:08:10
61 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:09:16
62 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:09:37
63 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:09:37
64 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:11:56
65 Anna Christian (GBr) Drops 0:11:56
66 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:11:56
67 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:13:16
68 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:13:31
69 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:13:31
70 Lorena Llamas Garcia (Esp) Movistar Women’s Team 0:13:31
71 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:13:31
72 Nicole Hanselmann (SUI) Bigla 0:13:31
73 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:13:31
74 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:13:31
75 Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:13:31
76 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:13:31
77 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:13:31
78 Tanja Erath (GER) Canyon//SRAM Racing 0:13:37
DNF Rebecca Raybould (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien
DNF Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Megan Barker (GBr) Drops
DNF Elinor Barker (GBr) Drops
DNF Anna Docherty (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien
DNF Julia Soek (Ned) Team Sunweb
DNF Sarah Storey (GBr) Storey Racing
DNF Lucy Gadd (GBr) Storey Racing
DNF Kelly Murphy (Irl) Storey Racing
DNF Jessica Finney (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform
DNF Gabriella Shaw (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform
DNF Ruth Winder (USA) Trek – Segafredo
DNF Maria Apolonia Van’t Geloof (Ned) Alé Cipollini
DNF Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport
DNF Chiara Consonni (Ita) Valcar Cylance Cycling
DNF Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope
DNF Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini
DNF Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv
DNF Romy Kasper (GER) Alé Cipollini
DNF Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini
DNF Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling
DNF Chanella Stougje (Ned) Hitec Products – Birk Sport

Klasyfikacja generalna:
1 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 7:34:27
2 Margarita Victo Garcia Cañellas (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:07
3 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:09
4 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:01:28
5 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:35
6 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:01:50
7 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:02:14
8 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:02:19
9 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:02:36
10 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:02:50
11 Vita Heine (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:03:00
12 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:03:21
13 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:59
14 Emilia Fahlin (Swe) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:03
15 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:03
16 Elisa Balsamo (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:04:03
17 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:04:03
18 Pfeiffer Georgi (GBr) Team Sunweb 0:04:03
19 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:04:03
20 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:04:03
21 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:04:03
22 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:03
23 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:04:03
24 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:04:03
25 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:04:03
26 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:03
27 Lauren Dolan (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:04:03
28 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:04
29 Elizabeth Deignan (GBr) Trek – Segafredo 0:04:07
30 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:10
31 Christa Riffel (GER) Canyon//SRAM Racing 0:06:42
32 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:51
33 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:06:53
34 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:54
35 Elynor Backstedt (GBr) Storey Racing 0:06:54
36 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:06:54
37 Anna Henderson (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform 0:06:54
38 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:06:54
39 Jessica Roberts (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:06:54
40 Emily Wadsworth (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform 0:06:54
41 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:54
42 Rebecca Durrell (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform 0:06:54
43 Danielle Christmas (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:06:54
44 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:54
45 Ella Harris (NZl) Canyon//SRAM Racing 0:06:54
46 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:06:54
47 Sophie Wright (GBr) Bigla 0:06:54
48 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:54
49 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:06:54
50 Nicola Juniper (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:06:54
51 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:06:54
52 Leah Dixon (GBr) Brother UK – Tifosi p/b Onform 0:06:54
53 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:01
54 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:07:01
55 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:07:01
56 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:07:01
57 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:07:09
58 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:07:12
59 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:07:16
60 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:08:23
61 Hannah Ludwig (GER) Canyon//SRAM Racing 0:09:29
62 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:09:47
63 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:10:02
64 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:12:09
65 Anna Christian (GBr) Drops 0:12:09
66 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:12:09
67 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:13:44
68 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:13:44
69 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:13:44
70 Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:13:44
71 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:13:44
72 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:13:44
73 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:13:44
74 Nicole Hanselmann (SUI) Bigla 0:13:44
75 Tanja Erath (GER) Canyon//SRAM Racing 0:13:50
76 Lorena Llamas Garcia (Esp) Movistar Women’s Team 0:13:56
77 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:13:56
78 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:14:30