Fot. Dariusz Krzywański

Kamil Gradek (Verva Activejet Team) w zakończonym dziś wyścigu „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2016” został triumfatorem klasyfikacji generalnej.

Oto co powiedział na mecie:

Pojechaliśmy dobry wyścig i możemy być zadowoleni ze zwycięstwa. Moje podziękowania muszę skierować w kierunku kolegów z ekipy, bo bez ich ciężkiej pracy, dowiezienie koszulki lidera do Kalisza nie byłoby możliwe. Startowaliśmy w dość eksperymentalnym składzie, z trzema zawodnikami, którzy jeszcze rok temu byli juniorami, a pomimo tego pokazaliśmy siłę i charakter. Dobrze to rokuje na przyszłość.

Z kolei dzisiejszy zwycięzca etapowy – Mateusz Nowak (Domin Sport) tak podsumował rywalizację w pierwszej etapówce sezonu:

– Na pierwszym etapie musieliśmy się rozkręcić. Wygrałem wszystkie premie na trasie i uzbierałem trochę sekund bonifikaty. Czasówka była dla mnie bardzo pechowa. Defekt na ostatnich kilometrach wykluczył mnie z walki o pierwsze miejsce w generalce, a mogło być naprawdę dobrze… Gdyby nie to, ukończyłbym czasówkę na podium.

– Kolejne dwa etapy to również walka o sekundy na premiach i dwa wygrane finisze. Jechaliśmy cały czas czujnie, całą drużyną i to zaprocentowało. Dzięki odrobionym sekundom mogłem wskoczyć z trzeciej na drugą lokatę w generalce. Cieszę się tym bardziej, że Hellena Tour to wyścig rozgrywany „u mnie” w Kaliszu, z którego pochodzę. Dziękuję dyrektorowi Andrzejowi Dominowi za poprowadzenie nas oraz chłopakom za pomoc na trasie i na finiszach. Udowodniliśmy, że się rozkręcamy i nie raz w tym sezonie spróbujemy pokrzyżować innym szyki – dodaje Nowak.

 

Poprzedni artykułTom Boonen: „dzisiaj jest dzień, w którym miałem dopiero zacząć patrzeć na rower”
Następny artykułElia Viviani kolejną ofiarą motocykla… (video)
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments