nowak mateuszMateusz Nowak wygrał ostatni wyścig zaliczany do Pucharu Polski U23 – o Puchar Bałtyku. W juniorach najlepszy był Stanisław Aniołkowski.

Ostatni etap wyścigu miał formę kryterium i rozegrany został w Kołobrzegu. Orlicy mieli do pokonania 54 kilometry. Wygrał Dominik Oborski (TKK Pacific Toruń), który uzbierał 37 punktów. 20 oczek zgromadził Jakub Foltyn (KS Pogoń Mostostal Puławy), a trzecie miejsce zajął jego kolega z grupy, Grzegorz Haba (8 pkt). Na 5. pozycji uplasował się Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice) i został triumfatorem całego wyścigu. W klasyfikacji generalnej wyprzedził Oborskiego oraz Adriana Banaszka (BDC MarcPol).

Kryterium dla juniorów było nieco krótsze i liczyło 48 kilometrów. Wygrał go Adrian Kaiser z GKS Cartusia Kartuzy (18 pkt) pokonując dwójkę z BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Stanisława Aniołkowskiego (17 pkt) i Sebastiana Matusiaka (10 pkt). Całe podium w klasyfikacji generalnej zajęli kolarze BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Wygrał Aniołkowski przed Alanem Banaszkiem i Matusiakiem.

Wyniki 3. etapu – orlik

Wyniki 3. etapu – junior

Klasyfikacja generalna po 3. etapie – orlik

Klasyfikacja generalna po 3. etapie – junior

Źródło: Pzkol

Poprzedni artykułLa Course by le Tour de France: Marianne Vos wygrywa na Polach Elizejskich!
Następny artykułSajnok wygrywa wyścig juniorów ”Niemen”