Edvald Boasson Hagen (Sky) wygrał 7. ostatni etap wyścigu Critérium du Dauphiné Libere. Norweg po ataku z mniejszej grupki, pokonał Arkaitza Durana (Footon-Servetto) oraz Egora Silina (Katusha). W klasyfikacji generalnej, zwycięstwo do końca dowiózł Janez Brajkovic (RadioShack).

Na pierwszych kilometrach oderwała się grupka w składzie Maarten Tajallingii (Rabobank), Christophe Brandt (Omega Pharma Lotto), Christian Meier (Garmin Transitions), Kevin De Weert (Quick Step), Stephane Augé, Samuel Dumoulin (Cofidis), Dominik Roels (Milram) i Alan Perez (Euskaltel). Peleton nie pozwalał na wiele czołówce i cały czas ktoś doskakiwał lub odpadał od czołowej grupki.

Po kilku chwilach na czele pojawiła się nowa 17-osobowa czołówka, która na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach zamieniła się w dwunastkę kolarzy w składzie: Mathieu Perget (Caisse d’Epargne), Egor Silin (Katusha), Mario Aerts (Omega Pharma Lotto), Ivan Santaromita (Liquigas), Christophe Le Mével (Fracncaise des Jeux), Edvald Boasson Hagen (Team Sky), Sébastien Minard, Remi Pauriol (Cofidis), Inaki Isasi, Alan Perez (Euskaltel), Laurent Lefèvre (BBox Bouygues Telecom) i Arkaitz Duran (Footon-Servetto).

Kolarze w końcówce musieli pokonać 5 rund po 11 km, gdzie na każdej znajdował się sztywny podjazd Cote de Romancy. 20 km przed metą zaatakowali: Boasson Hagen, Le Mevel, Silin, Duran i Santaromita.

Kilka chwil potem Boasson Hagen postanowił samotnie skontrować. Jak później się okazało, Norwegowi atak wyszedł na dobre i samotnie przekroczył linię mety z  27-sekundową przewagą nad Duranem oraz Silinem.

W klasyfikacji generalnej triumfował 10. dziś Janez Brajkovic, który pokonał o 1 minutę i 41 sekund Alberto Contadora. Trzecie miejsce ze stratą 2 minut i 41 sekund zajął Tejay Van Garderen (Team HTC – Columbia).

W peletonie przyjechał Sylwester Szmyd (Liquigas-Doimo), który wyścig Dauphiné Libere ukończył na bardzo dobrym 10.miejscu.

Pełne wyniki 7 etapu i końcowe klasyfikacje > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments