Wyniki 7 etapu z dnia 13.06.2010, Allevard-les-Bains – Sallanches, dystans 148 km

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team 3:39:43
2 Arkaitz Duran Daroca (Spa) Footon-Servetto 0:00:27
3 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:00:32
4 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux 0:00:34
5 Tejay Van Garderen (USA) Team HTC – Columbia 0:00:40
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
7 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
8 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
9 Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun
10 Janez Brajkovic (Slo) Team Radioshack
11 Christopher Horner (USA) Team Radioshack 0:00:50
12 Christophe Moreau (Fra) Caisse d’Epargne 0:01:00
13 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 0:01:02
14 Benoït Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
15 Nicolas Vogondy (Fra) Bbox Bouygues Telecom
16 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
17 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
18 Geraint Thomas (GBr) Sky Professional Cycling Team
19 Pierre Rolland (Fra) Bbox Bouygues Telecom
20 Fredrik Kessiakoff (Swe) Garmin – Transitions
21 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team 0:01:04
22 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux
23 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo
24 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun
25 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi
26 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
27 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
28 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana
29 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Astana 0:01:11
30 Peter Stetina (USA) Garmin – Transitions 0:01:45
31 Thibault Pinot (Fra) Française Des Jeux 0:01:47
32 Julien El Farès (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
33 Branislau Samoilau (Blr) Quick Step 0:02:01
34 Ivan Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:13
35 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:02:22
36 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:02:26
37 Bram Tankink (Ned) Rabobank
38 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
39 Denis Menchov (Rus) Rabobank
40 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:32
41 Andrey Zeits (Kaz) Astana
42 David De La Fuente Rasilla (Spa) Astana
43 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team HTC – Columbia
44 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
45 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Doimo 0:02:38
46 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:03:02
47 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:03:06
48 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto
49 Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d’Epargne
50 Ruben Plaza Molina (Spa) Caisse d’Epargne
51 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank
52 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto
53 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Doimo
54 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
55 Nicolas Portal (Fra) Sky Professional Cycling Team
56 Laurent Lefevre (Fra) Bbox Bouygues Telecom
57 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi
58 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Transitions 0:03:11
59 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo 0:03:29
60 Cyril Gautier (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:03:33
61 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank 0:03:44
62 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux 0:03:47
63 Mathieu Perget (Fra) Caisse d’Epargne 0:04:01
64 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
65 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
66 Lars Ytting Bak (Den) Team HTC – Columbia 0:04:32
67 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:04:47
68 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
69 Thomas Peterson (USA) Garmin – Transitions
70 Sylvain Calzati (Fra) Sky Professional Cycling Team 0:06:04
71 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana
72 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
73 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
74 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:06:40
75 Aleksejs Saramotins (Lat) Team HTC – Columbia 0:06:48
76 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 0:07:28
77 Pierre Cazaux (Fra) Française Des Jeux
78 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:07:57
79 Thomas Vedel Kvist (Den) Quick Step 0:08:30
80 Mickael Delage (Fra) Omega Pharma-Lotto
81 Gert Dockx (Bel) Team HTC – Columbia
82 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Team Saxo Bank
83 Geoffroy Lequatre (Fra) Team Radioshack 0:08:33
84 Steve Chainel (Fra) Bbox Bouygues Telecom
85 Danny Pate (USA) Garmin – Transitions
86 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 0:10:11
87 Enrico Magazzini (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:10:53
88 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
89 Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto
90 Gabriel Rasch (Nor) Cervelo Test Team
91 Peter Kennaugh (GBr) Sky Professional Cycling Team
92 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale
93 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini
94 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
DNF Davide Vigano (Ita) Sky Professional Cycling Team
DNF Wim De Vocht (Bel) Team Milram
DNF Christophe Kern (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
DNF Andreas Stauff (Ger) Quick Step
DNF Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
DNF Jeremie Galland (Fra) Saur – Sojasun
DNF Reine Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit en Ligne
DNF Russell Downing (GBr) Sky Professional Cycling Team
DNF John-Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team
DNF Kévin Van Impe (Bel) Quick Step
DNF Roger Kluge (Ger) Team Milram
DNF Stéphane Auge (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
DNF Dominik Roels (Ger) Team Milram
DNF Alfredo Balloni (Ita) Lampre-Farnese Vini
DNF Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-Farnese Vini
DNF Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-Farnese Vini
DNF Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Eros Capecchi (Ita) Footon-Servetto
DNF Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Footon-Servetto
DNF Mauro Facci (Ita) Quick Step
DNF Aitor Perez Arrieta (Spa) Footon-Servetto
DNF Martin Reimer (Ger) Cervelo Test Team
DNF Jean-Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun
DNF Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
DNF Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
DNF David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto
DNF André Steensen (Den) Team Saxo Bank
DNF Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Caisse d’Epargne
DNF Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Astana
DNF Paolo Tiralongo (Ita) Astana
DNF Sebastiaan Langeveld (Ned) Rabobank
DNF Marco Bandiera (Ita) Team Katusha
DNF Laszlo Bodrogi (Hun) Team Katusha
DNF Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha
DNF Nikolai Trusov (Rus) Team Katusha
DNF Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha
DNF Patrick Gretsch (Ger) Team HTC – Columbia
DNF Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo
DNF Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
DNF Dario Cataldo (Ita) Quick Step
DNF Davide Appollino (Ita) Cervelo Test Team
DNF Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team
DNF Oscar Pujol Munoz (Spa) Cervelo Test Team
DNF Dominique Rollin (Can) Cervelo Test Team
DNF Brian Vandborg (Den) Liquigas-Doimo
DNF David Millar (GBr) Garmin – Transitions
DNF Christian Meier (Can) Garmin – Transitions
DNF Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
DNF Ben Hermans (Bel) Team Radioshack
DNF Markel Irizar Aranburu (Spa) Team Radioshack
DNF Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Radioshack
DNF Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
DNS Francisco Perez Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Janez Brajkovic (Slo) Team Radioshack 28:06:28
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:01:41
3 Tejay Van Garderen (USA) Team HTC – Columbia 0:02:41
4 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:03:46
5 Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:04:17
6 Nicolas Vogondy (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:04:23
7 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
8 Pierre Rolland (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:06:16
9 Christopher Horner (USA) Team Radioshack 0:06:20
10 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo 0:06:57
11 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:08:09
12 Branislau Samoilau (Blr) Quick Step 0:08:19
13 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:08:41
14 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux 0:09:14
15 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Doimo 0:10:19
16 Arkaitz Duran Daroca (Spa) Footon-Servetto 0:10:20
17 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:10:31
18 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:10:33
19 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux 0:10:34
20 Thibault Pinot (Fra) Française Des Jeux 0:11:24
21 Geraint Thomas (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:11:50
22 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:06
23 Christophe Moreau (Fra) Caisse d’Epargne 0:13:31
24 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:56
25 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:14:08
26 Julien El Farès (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 0:14:29
27 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Astana 0:14:58
28 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team HTC – Columbia 0:15:14
29 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana 0:17:15
30 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 0:17:20
31 Mathieu Perget (Fra) Caisse d’Epargne 0:18:18
32 Ivan Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:18:20
33 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram 0:20:30
34 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:48
35 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:21:22
36 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Transitions 0:22:10
37 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:22:35
38 Peter Kennaugh (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:22:47
39 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:23:05
40 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:24:28
41 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:25:02
42 David De La Fuente Rasilla (Spa) Astana 0:26:07
43 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:26:08
44 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:26:34
45 Cyril Gautier (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:28:06
46 Ruben Plaza Molina (Spa) Caisse d’Epargne 0:28:24
47 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:28:31
48 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:32
49 Gert Dockx (Bel) Team HTC – Columbia 0:29:18
50 Fredrik Kessiakoff (Swe) Garmin – Transitions 0:29:34
51 Peter Stetina (USA) Garmin – Transitions 0:31:42
52 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:33:18
53 Andrey Zeits (Kaz) Astana 0:33:40
54 Sylvain Calzati (Fra) Sky Professional Cycling Team 0:33:54
55 Thomas Vedel Kvist (Den) Quick Step 0:34:30
56 Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d’Epargne 0:34:37
57 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux 0:35:58
58 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:36:21
59 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team 0:37:03
60 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:37:10
61 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:39:34
62 Laurent Lefevre (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:39:57
63 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo 0:43:42
64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team 0:43:47
65 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:44:33
66 Nicolas Portal (Fra) Sky Professional Cycling Team 0:45:21
67 Aleksejs Saramotins (Lat) Team HTC – Columbia 0:45:25
68 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank 0:45:43
69 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Doimo 0:46:52
70 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 0:48:03
71 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:48:44
72 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:50:53
73 Lars Ytting Bak (Den) Team HTC – Columbia 0:52:28
74 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana 0:53:36
75 Steve Chainel (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:54:34
76 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 0:56:50
77 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:57:07
78 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:57:57
79 Gabriel Rasch (Nor) Cervelo Test Team 0:59:22
80 Mickael Delage (Fra) Omega Pharma-Lotto 1:00:16
81 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto 1:00:45
82 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:01:52
83 Benoït Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux 1:01:55
84 Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:02:18
85 Pierre Cazaux (Fra) Française Des Jeux 1:03:07
86 Danny Pate (USA) Garmin – Transitions 1:03:44
87 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 1:05:57
88 Enrico Magazzini (Ita) Lampre-Farnese Vini 1:06:24
89 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini 1:06:43
90 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank 1:07:53
91 Thomas Peterson (USA) Garmin – Transitions 1:09:33
92 Geoffroy Lequatre (Fra) Team Radioshack 1:13:42
93 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux 1:14:00
94 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Team Saxo Bank 1:19:03

Końcowa klasyfikacja górska:

1 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 55 pts
2 Janez Brajkovic (Slo) Team Radioshack 33
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 32
4 Cyril Gautier (Fra) Bbox Bouygues Telecom 29
5 Thibault Pinot (Fra) Française Des Jeux 26
6 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team 24
7 Bram Tankink (Ned) Rabobank 23
8 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 22
9 Christophe Moreau (Fra) Caisse d’Epargne 22
10 Nicolas Vogondy (Fra) Bbox Bouygues Telecom 21
11 Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun 21
12 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana 20
13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 19
14 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 19
15 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi 18
16 Arkaitz Duran Daroca (Spa) Footon-Servetto 17
17 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale 17
18 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo 16
19 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 15
20 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram 14
21 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 14
22 Mathieu Perget (Fra) Caisse d’Epargne 13
23 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux 13
24 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 13
25 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 11
26 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team 10
27 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux 10
28 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 10
29 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux 9
30 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 8
31 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 8
32 Pierre Rolland (Fra) Bbox Bouygues Telecom 7
33 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi 7
34 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 7
35 Laurent Lefevre (Fra) Bbox Bouygues Telecom 7
36 Branislau Samoilau (Blr) Quick Step 6
37 Fredrik Kessiakoff (Swe) Garmin – Transitions 6
38 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank 6
39 Christopher Horner (USA) Team Radioshack 5
40 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto 4
41 Christian Knees (Ger) Team Milram 3
42 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 3
43 Tejay Van Garderen (USA) Team HTC – Columbia 2
44 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
45 Ruben Plaza Molina (Spa) Caisse d’Epargne 2
46 Egor Silin (Rus) Team Katusha 2
47 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo 2
48 Julien El Farès (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 1

Końcowa klasyfikacja punktowa:

1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 98 pts
2 Janez Brajkovic (Slo) Team Radioshack 98
3 Tejay Van Garderen (USA) Team HTC – Columbia 72
4 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 71
5 Geraint Thomas (GBr) Sky Professional Cycling Team 70
6 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 69
7 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 51
8 Nicolas Vogondy (Fra) Bbox Bouygues Telecom 48
9 Christophe Moreau (Fra) Caisse d’Epargne 48
10 Pierre Rolland (Fra) Bbox Bouygues Telecom 47
11 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team 45
12 Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun 45
13 Christian Knees (Ger) Team Milram 39
14 Arkaitz Duran Daroca (Spa) Footon-Servetto 38
15 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux 31
16 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 30
17 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 30
18 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo 27
19 Denis Menchov (Rus) Rabobank 27
20 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 27
21 Steve Chainel (Fra) Bbox Bouygues Telecom 27
22 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana 25
23 Branislau Samoilau (Blr) Quick Step 24
24 Thibault Pinot (Fra) Française Des Jeux 23
25 Egor Silin (Rus) Team Katusha 23
26 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team 22
27 Christopher Horner (USA) Team Radioshack 21
28 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 19
29 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale 19
30 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 17
31 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 15
32 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 15
33 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini 14
34 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi 13
35 Julien El Farès (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 13
36 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 13
37 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank 12
38 Fredrik Kessiakoff (Swe) Garmin – Transitions 11
39 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 9
40 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 8
41 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 7
42 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux 7
43 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini 7
44 Benoït Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux 7
45 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 6
46 Cyril Gautier (Fra) Bbox Bouygues Telecom 6
47 Danny Pate (USA) Garmin – Transitions 5
48 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Doimo 5
49 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 5
50 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux 4
51 Bram Tankink (Ned) Rabobank 4
52 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 4
53 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana 4
54 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 3
55 Ivan Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi 3
56 Ruben Plaza Molina (Spa) Caisse d’Epargne 2
57 Laurent Lefevre (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2
58 Aleksejs Saramotins (Lat) Team HTC – Columbia 2
59 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 2
60 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Transitions 1
61 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 1
62 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1
63 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi 1

Klasyfikacja drużynowa:

1 Euskaltel – Euskadi 84:39:25
2 Astana 0:04:03
3 AG2R La Mondiale 0:04:45
4 Française Des Jeux 0:06:46
5 Team Katusha 0:13:12
6 BBox Bouygues Telecom 0:13:38
7 Team HTC – Columbia 0:14:04
8 Caisse d’Epargne 0:21:24
9 Sky Professional Cycling Team 0:25:37
10 Cofidis, Le Credit En Ligne 0:26:08
11 Saur – Sojasun 0:26:16
12 Liquigas-Doimo 0:32:36
13 Team Radioshack 0:32:55
14 Quick Step 0:34:03
15 Omega Pharma-Lotto 0:43:40
16 Rabobank 0:47:20
17 Garmin – Transitions 0:53:04
18 Lampre-Farnese Vini 1:36:04