Jerome Coppel (Saur-Sojasun), choć ma zaledwie 24 lata, to z pewnością będzie liderem swojej ekipy, na nadchodzący wyścig Critérium du Dauphiné. Wcześniej pojedzie w Critérium du Dauphine.

„W ubiegłorocznej edycji Critérium du Dauphine pokazałem, że jestem w stanie pojechać z najlepszymi. Po górskim etapie na l’Alpe d’Huez, wiedziałem na jakim jestem poziomie. To bardzo mnie zmotywowało. Jestem ambitny, ale wiem na co mnie stać”, powiedział Coppel.

Do tej pory w 2011 r., Francuz osiągnął już kilka dobrych wyników. (2. miejsce w Vuelta a Murcia, 4 w Ruta del Sol, 5 w Castilla y Leon). Te statystyki, dają pewność, że kolarz Saur-Sojasun nie będzie statystą w dalszej części sezonu. Pikanterii dodaje fakt, iż jego ekipa dostała zaproszenie na Tour de France.

„Cały nasz zespół chce zabłysnąć w każdym wielkim wyścigu, na jaki jesteśmy zapraszani, ale teraz na Critérium du Dauphiné będzie trochę inaczej, muszę trochę odpuścić. W 2010 r. byłem w pełni formy. Jestem młody, nie mogę szarżować, dlatego swoją formę szykuję na lipiec”, kończy.

Andrzej

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym juniorów 2011
Następny artykułGalimzyanov wykorzystuje znakomitą jazdę Sky, podczas 1. etapu Tour de Luxemburg.
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek

Francuzi ciągle wierzą, szukają, żyją nadzieją… może wrócą triumfy w TdF, ale chyba jeszcze nie teraz.