Angelo Furlan (Christina Watches-Ofone) po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap Tour de Serbie 2011. Niestety w ostatniej chwili z wyścigu musieli wycofać się kolarze BDC Team.

Pierwszy etap serbskiej etapówki liczył 111 kilometrów. O losach pierwszego odcinka zdecydował finisz z peletonu, podczas którego doświadczony Angelo Furlan nie dał szans rywalom. Drugi linię mety przekroczył 2 Tom Meeusen (Telenet – Fidea), a trzeci Alexej Lyalko (Astana Track).

Jedyny Polak na tej imprezie Wojciech Szlachta (Pasta Montenegrapa Zheroqudro) zajął 58 miejsce, przyjeżdżając w peletonie.

W Serbii mieli ścigać się kolarze Banaszek Duda Team. Jednak przebywających na górskim zgrupowaniu zawodników, dopadł wirus i musieli zrezygnować z tej imprezy.

Wyniki 1 etapu Tour de Serbie 2011:

1 Angelo Furlan (Ita) Christina Watches-Ofone 2:33:52
2 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea
3 Alexej Lyalko (Kaz) Astana Track
4 Ivan Stevic (Srb) Partizan Powermove
5 Hening Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg
6 Jovan Zekavica (Srb) Partizan Powermove
7 Micki Van Empel (Ned) Telenet – Fidea
8 Nikola Kozomara (Srb) Partizan Powermove
9 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
10 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team
11 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team
12 Thiband Taboury (Fra) CMI-BSI
13 Arnaud Grand (Swi) Telenet – Fidea
14 Pavel Gatskiy (Kaz) Astana Track
15 Der Zsolt (Srb) Radnicki Kragujevac
16 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea
17 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
18 Michael Reihs (Den) Christina Watches-Ofone
19 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches-Ofone
20 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
21 Erwan Brenterch (Fra) AVC Aix En Provence
22 Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team
23 Thomas Lebas (Fra) AVC Aix En Provence
24 Romain Ramier (Fra) AVC Aix En Provence
25 Apostolos Bouglas (Gre) KTM – Murcia
26 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha
27 Polychronis Tzortzakis (Gre) KTM – Murcia
28 Matthieu Converset (Fra) AVC Aix En Provence
29 Michael Weicht (Ger) LKT Team Brandenburg
30 Dragan Spasic (Srb) Partizan Powermove
31 Sergey Kuzin (Kaz) Astana Track
32 Ryan Pettit (USA) CMI-BSI
33 Stefan Schafer (Ger) LKT Team Brandenburg
34 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac
35 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team
36 Sebastien Jullien (Fra) CMI-BSI
37 Alexsander Ray (NZl) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
38 Filip Pavlovic (Srb) Metalac Kraljevo
39 Nikita Panassenko (Kaz) Astana Track
40 Ahmet Akdilek (Tur) Manisaspor Cycling Team
41 Georgios Bouglas (Gre) KTM – Murcia
42 Stefan Hristov (Bul) Team Bonitas
43 Kariano Giallorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
44 Joseph Perrett (GBr) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
45 Predrag Prokic (Srb) Radnicki Kragujevac
46 Johannes Heider (Ger) LKT Team Brandenburg
47 Gergeli Kiss (Hun) Aegon Cycling Team
48 Manuele Bindi (Ita) Meridiana Kamen Team
49 Dejan Maric (Srb) Radnicki Kragujevac
50 Aleksandar Milivojevic (Srb) Metalac Kraljevo
51 Marko Stankovic (Srb) Metalac Kraljevo
52 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Track
53 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
54 Dimitriy Morkov (Rus) Itera – Katusha
55 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone
56 Nebojša Jovanovic (Srb) Partizan Powermove
57 Nikolay Mihaylov (Bul) AVC Aix En Provence
58 Wojciech Szlachta (Pol) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
59 Martin Grašev (Bul) Team Bonitas
60 Borislav Ivanov (Bul) Team Bonitas
61 Dmitry Ignatyev (Rus) Itera – Katusha
62 Ben Stockdale (GBr) CMI-BSI
63 Goran Šmelcerovic (Srb) Radnicki Kragujevac
64 Aurelien Ribet (Fra) AVC Aix En Provence
65 James Mclaughlin (GBr) CMI-BSI
66 Bunyamin Ozdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
67 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone
68 Balazs Ronaszeki (Hun) Aegon Cycling Team
69 Stavros Papadimitrakis (Gre) KTM – Murcia
70 Igor Frolov (Rus) Itera – Katusha
71 Alexsandros Papaderos (Gre) KTM – Murcia
72 Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka
73 Istvan Molnar (Hun) Aegon Cycling Team
74 Kristian Sobota (Den) Christina Watches-Ofone
75 Svetoslav Nedev (Bul) Team Bonitas
76 Mark Holt (Ukr) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
77 Reinbert Wielinga (Ned) Itera – Katusha
78 Rowan Dever (Aus) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
79 Viktor Verebelyi (Hun) Aegon Cycling Team
80 Zoltan Vigh (Hun) Aegon Cycling Team
81 Miloš Stojanovic (Srb) Metalac Kraljevo
82 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Powermove
83 Dejan Vidakovic (Srb) Metalac Kraljevo
84 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
85 Pierre Matthias (Ger) LKT Team Brandenburg
86 Stefan Petrovski (Mkd) FYR Macedonia National Team
87 Georgi Pop Stefanov (Mkd) FYR Macedonia National Team
88 Vladimir Vulicevic (Srb) Metalac Kraljevo
89 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea
90 Simeon Green (GBr) CMI-BSI
91 Plamen Dimov (Bul) Team Bonitas
92 Stefan Paunovic (Srb) Radnicki Kragujevac
93 Konstantinos Efstathiou (Gre) KTM – Murcia 0:00:22
94 Boban Andevski (Mkd) FYR Macedonia National Team 0:00:41
95 Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg 0:00:46
96 Ivan Jezdimirovic (Srb) BSK Banja Luka 0:00:53
97 Tamas Pinter (Hun) Aegon Cycling Team 0:01:48
98 Goran Kuzmanovski (Mkd) FYR Macedonia National Team 0:14:45
99 Vladimir Kuvalja (BiH) BSK Banja Luka
100 Stefan Cvetanovski (Mkd) FYR Macedonia National Team
DNF Srdan Babic (BiH) BSK Banja Luka
DNF Dragiša Jovic (BiH) BSK Banja Luka

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments