fot. Mario Stiehl / HRE Mazowsze Serce Polski

Za nami trzeci z czterech etapów Tour de Serbie, wyścigu, w którym po dwóch etapach liderem był Alan Banaszek. Dziś po triumf etapowy na trudnym, górzystym etapie sięgnął Jean Goubert. Francuz został też nowym liderem wyścigu.

Dzisiejszy odcinek prowadził z Čačak do Prijepolje, a na 153km ulokowano stosunkowo prosty dojazd z jedną hopką o parametrach 2,6km, 7,1%, następnie prawdziwą kombinację wspinaczek oraz prowadzący do mety, niemal 30-kilometrowy fragment będący głównie zjazdem. To dziś rozstrzygnąć powinna się klasyfikacja generalna tej etapówki.

fot. Procyclingstats

Kamera w pierwszej części towarzyszyła tylko peletonowi prowadzonemu przez reprezentację Serbii, więc ciężko coś opowiedzieć o przebiegu rywalizacji. Następnie zerwało obraz i wrócił on dopiero na 30km przed metą, gdy na czele samotnie znajdował się Jean Goubert (Sprinter Nice Metropole). Mała grupa faworytów z jednym z kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski traciła do niego około półtorej minuty.

Francuz utrzymał choć część przewagi do mety i triumfował na mecie w Prijepolju. Grupę przyprowdził Yauhen Sobal z Minsk Cycling Clubu, a 7. miejsce na etapie zajął Adam Stachowiak z HRE Mazowsze Serce Polski. Polak awansował na 5. pozycję w klasyfikacji generalnej, w której na prowadzenie wysunął się dzisiejszy triumfator etapowy – Jean Goubert. Jutro ostatni etap.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments