Jarek KowalczykJarosław Kowalczyk (BDC MarcPol) po udanej ucieczce zwyciężył drugi etap Tour de Serbie! Polak został nowym liderem wyścigu.

Drugi etap Tour de Serbie liczył 224 kilometry i prowadził z miejscowości Pozarevac do Ruma. Na jego trasie organizatorzy zaplanowali jedną premię drugiej kategorii na 20 kilometrów przed metą. To właśnie tam zdecydowały się losy etapu.

Z peletonu odjechało siedmiu zawodników, w grupie tej znaleźli się m.in. Jarosław Kowalczyk i Leszek Pluciński (obaj BDC MarcPol).

Prowadząca siódemka zgodnie współpracowała i nie dała się doścignąć grupie zasadniczej. Pierwszy linię mety przekroczył Jarosław Kowalczyk dzięki czemu został liderem wyścigu! Na siódmej pozycji zameldował się Leszek Pluciński.

Mocno poszarpany peleton przyprowadził Ivan Sevic (Serbia), ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu.

Jutro ostatni, krótki etap o długości niespełna 82 kilometrów z finałowym podjazdem pod premię górską trzeciej kategorii w Belgradzie.