001W ośmioosobowym składzie stanie ekipa ActiveJet Team w Memoriale Grundmanna i Wizowskiego, który odbędzie się już w ten weekend. Dwudniowa etapówka znalazła się w tym roku w kalendarzu UCI i ma kategorię 2.2.

Pierwszy etap zostanie rozegrany wokół Grodowca. Podczas pięciu rund, kolarze pokonają podjazd pod Knurów Mały, a sam finisz również nie będzie łatwy. Jak podkreśla najlepszy sprinter ActiveJet Team, Konrad Dąbkowski, ciężko spodziewać się tego dnia walki typowych sprinterów: – Na rundzie jest górska premia, potem mamy przed metą kolejny podjazd. Sam finisz również jest pod górę. Zobaczymy jak będzie, ale raczej ja skupię się na drugim etapie.

Drugi etap z Głogowa do Polkowic liczy 163,3 kilometra. Na trasie wyznaczono dwie górskie premie oraz trzy lotne finisze. Całość zakończy się w Polkowicach.

Wyścig z pewnością nie będzie łatwy. Choć nie ma wielkich gór, to podjazdy na trasie mogą być wystarczające do tego, aby zgubić sprinterów, a wtedy do walki włączą się bardziej wszechstronni kolarze. Dla mnie będzie to przetarcie przed Mistrzostwami Polski, gdzie wystartuję zarówno w wyścigu ze startu wspólnego jak i w jeździe indywidualnej na czas. Nie oznacza to jednak, że startuję treningowo – zapowiedział Paweł Brylowski.

Skład ActiveJet Team: Konrad Dąbkowski, Michał Podlaski, Paweł Franczak, Łukasz Bodnar, Tomasz Mickiewicz, Sławomir Chrzanowski, Arkadiusz Owsian i Paweł Brylowski.

Memoriał J. Grundmanna i J. Wizowskiego

1. etap – 21 czerwca: Grodowiec – Grodowiec, 134,8km

2. etap – 22 czerwca: Głogów – Polkowice, 163,3km

Informacja prasowa