fot. Grzegorz Trzpil / HRE Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek sięgnął po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Polak okazał się najlepszy na etapie rozpoczynającym Tour de Serbie. 

Kolarze HRE Mazowsze Serce Polski byli jedyną polską ekipą, która stanęła na starcie pierwszego odcinka Wyścigu Dookoła Serbii. Wydawało się, że finisz może sprzyjać sprinterom – trasa była stosunkowo płaska, nawet pomimo dwóch znajdujących się na niej górskich premii.

Zdjęcie

Mimo to już chwilę po starcie od głównej grupy oderwał się mocny odjazd, w którego składzie znaleźli się m.in. Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adam Stachowiak. Przewaga harcowników okazała się na tyle duża, że szybko stało się jasne, że to właśnie któryś z nich sięgnie dziś po triumf.

Najsilniejszy spośród kolarzy polskiej ekipy okazał się Alan Banaszek. Gdy na 5 kilometrów przed metą w ucieczce doszło do podziałów, on znalazł się w pierwszej grupie. Chwilę później wykorzystał swoją szybkość i sięgnął po swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Poprzedni artykułTrentino 2021: Johan Price-Pejtersen mistrzem Europy, Maciejuk daleko
Następny artykułTrentino 2021: Kung pokonał Gannę, Bodnar ósmy!
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments