Reprezentant Serbii Jovan Divnic wygrał drugi etap wyścigu Tour de Serbie (2.2). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

W drugim dniu rywalizacji w wyścigu „dookoła Serbii” na kolarzy czekał 144-kilometrowy etap. Na trasie zwłaszcza w środkowej fazie rywalizacji znalazły się trzy kategoryzowane podjazdy. Mimo pagórkowatego profilu odcinka wiele wskazywało, że o zwycięstwo etapowe ponownie powalczą najmocniejsi sprinterzy.

Podczas drugiego etapu Tour de Serbie niespodziewanie losy zwycięstwa etapowego rozstrzygnęli między sobą harcownicy. Ucieczka przyjechała na metę przed peletonem około 30 sekund wcześniej.

Etap padł łupem Serba Jovana Divnica. Drugie miejsce zajął, również reprezentant gospodarzy Dušan Kalaba (Team Mlade Nade Srbije). Natomiast na trzeciej lokacie na mecie zameldował się Turek Halil İbrahim Doğan.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), ponieważ zawodnicy, którzy znaleźli się dziś w odjeździe podczas wczorajszego etapu ponieśli spore straty. Do końca wyścigu „dookoła Serbii” pozostały jeszcze dwa etapy.

Poprzedni artykułTrentino 2021: Linda Riedmann mistrzynią Europy juniorek. Polki nie ukończyły wyścigu
Następny artykułTour of Britain 2021: Wout van Aert z etapowym hat-trickiem!
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.