Reprezentantka Niemiec Linda Riedmann zdobyła złoty medal mistrzostw Europy we włoskim Trentino w wyścigu ze startu wspólnego juniorek. Drugie miejsce zajęła Włoszka Eleonora Ciabocco, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się Francuzka Eglantine Rayer. Żadna z sześciu reprezentantek Polski nie znalazła się w gronie 32 zawodniczek, które ukończyły wyścig.

Juniorki dzisiejszego popołudnia mierzyły się z tą samą rundą wokół Trentino, co ich rówieśnicy. Zawodniczki poniżej 19 roku życia miały do przejechania pięć okrążeń, co złożyło się w sumie na nieco ponad 67-kilometrów trasy, na której największym utrudnieniem był podjazd o długości 3,6-kilometra i średnim nachyleniu 4,7%.

Na starcie wyścigu ze startu wspólnego juniorek stanęło sześć reprezentantek Polski, którymi były: Anna Długaś, Malwina Mul, Tamara Szalińska, Olga Wankiewicz, Maja Wróblewska oraz Julia Wudniak.

Pierwsze kilometry rywalizacji juniorek w wyścigu ze startu wspólnego przebiegały spokojnie. Peleton nieśpiesznie pokonywał pierwszą rundę wokół Trentino. Pierwszy atak przeprowadziła Pauline Devaux. Akcja Francuzki sprawiła, że tempo w peletonie znacząco wzrosło, a jego liczebność zmalała. Ostatecznie Deavux została doścignięta przez jej rywalki po kilkunastu minutach odjazdu, gdy rozpoczęło się trzecie okrążenie dzisiejszej rywalizacji.

Po zakończeniu trzeciej rundy w czołówce pozostało już tylko około 40 zawodniczek. Następnie podczas przedostatniej wspinaczki na czele uformowała się grupa najmocniejszych juniorek. Były wśród nich: Francesca Barale, Eleonora Ciabocco (Włochy), Alena Ivanchenko, Inna Abaidullina (Rosja), Linda Riedmann (Niemcy) i Eglantine Rayer (Francja). Sześcioosobowa czołówka miała nieco ponad 30 sekund przewagi nad grupą pościgową prowadzoną przez Holenderki, gdy rozpoczęło się finałowe okrążenie wokół Trentino.

Podczas podjazdu na ostatnim okrążeniu na czele pozostały już tylko: Francesca Barale, Eglantine Rayer oraz Alena Ivanchenko. Współpraca między Włoszką, Francuzką i Rosjanką nie układała się zbyt dobrze i na niecałe 4-kilometry przed metą do czołówki dojechały jeszcze Eleonora Ciabocco i Linda Riedmann.

Ostatecznie wspomniana piątka rozstrzygnęła miedzy sobą losy wyścigu ze startu wspólnego juniorek. Mistrzynią Europy została Niemka Linda Riedmann. Zaraz za nią finiszowała reprezentantka Włoch Eleonora Ciabocco. Brązowy medal natomiast wywalczyła Francuzka Eglantine Rayer. Niestety reprezentantki Polski nie ukończyły wyścigu ze startu wspólnego podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Trentino.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments