fot. Movistar Team

Według doniesień dziennika „El Pais” adwokaci Miguela Angela Lopeza oraz Movistaru pracują nad rozwiązaniem kontraktu, który został przedłużony kilka dni przed hiszpańską Vueltą. Krótko po tym, jak Kolumbijczyk wsiadł do samochodu Movistaru na przedostatnim etapie, odmawiając wszystkim kontynuowania wyścigu, miał do niego zatelefonować… Alexander Vinokurov, szef zespołu Astana-Premier Tech.

Chociaż oficjalnie nie potwierdzono jeszcze tej informacji, to jak informuje dziennikarz „El Pais” Carlos Arribas, drużyna Movistar zerwie kontrakt z Miguelem Angelem Lopezem, który niespodziewanie zrezygnował z dalszej jazdy na przedostatnim etapie tegorocznego wyścigu Vuelta a España. Kolumbijczyk miał zdenerwować się na swoich dyrektorów sportowych, którzy zabronili mu walczyć o odzyskanie trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Według nich mogło to zagrozić drugiej lokacie Enrica Masa.

Tymczasem podopieczni Eusebio Unzue rozpoczęli wzmacnianie swoich szeregów na przyszły sezon. Najpierw przedłużenie kontraktu podpisał Alejandro Valverde, który w kwietniu 2022 roku skończy 42 lata i będzie to jego 21. sezon w karierze.  

Do „Niebieskich” dołączy także 18-letni Iván Romero, mistrz Hiszpanii juniorów zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Dotychczas Romero ścigał się w mniejszej drużynie byłego hiszpańskiego kolarza Samuela Sancheza.

Ponadto z Astany przyjdą Alex Aranburu, którego dwa lata temu pozyskanie przez Movistar uniemożliwił nieco skonfliktowany w przeszłości z Eusebio Unzue agent Giuseppe Acquadro, weteran Gorka Izagirre oraz Oscar Rodriguez. Skład wzmocni także 21-letni Oier Lazkano, który obecnie ściga się w Caja Rural oraz Ivan Sosa (obecnie Ineos Grenadiers).

Tej informacji nie podał co prawda „El Pais”, ale portal Cyclingnews.com, powołując się na rozmowę z dyrektorem sportowym Movistaru Maxem Sciandrim, informuje, że do Movistaru może przejść również kolarz Team DSM Max Kanter. Z kolei dziennik „AS” wymienia również Iona Izagirre, Davida de la Cruza oraz Jhonatana Narvaeza.

Przypomnijmy, że po obecnym sezonie Movistar opuści Marc Soler (transfer do UAE Team Emirates), a na dzień dzisiejszy nowych kontraktów nie podpisali jeszcze Dario Cataldo, Gabriel Cullaigh oraz Davide Villella.

Podsumowując, wokół Movistaru odbywa się prawdziwa giełda nazwisk, ale ewidentnie widać, że Unzue i spółka chcą wzmocnić i zarazem przebudować zespół. Pod uwagę brane są zarówno młode talenty, jak i doświadczeni zawodnicy, którzy będą mieli służyć swoim doświadczeniem.

Hiszpanie niecierpliwie czekają na ożywienie w kolarstwie szosowym. Są głodni sukcesów. W tym sezonie kolarze z tego kraju nie wygrali ani jednego etapu w wielkich tourach, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii. Zastępcy Alberto Contadora, Joaquima Rodrigueza i Alejandro Valverde ze swoich najlepszych czasów są pilnie poszukiwani.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments