Pierwsza edycja tegorocznego cyklu szosowego w klasie SUPER PRESTIGE i Maratonów Rowerowych za nami.

Start honorowy odbył się w gościnnym Nowym Dworze Mazowieckim, skąd kolarze przejechali w asyście policji na start ostry do Pomiechówka. To właśnie w przepięknej dolinie Wkry na 17-sto kilometrowej pętli z licznymi podjazdami rozegrała się rywalizacja. Pierwsi ruszyli szosowcy startujący w klasie SUPER PRESTIGE na najdłuższą trasę liczącą 102km. Bezpośrednio za nimi pojechali uczestnicy Maratonów Rowerowych rozgrywanych na szosie na dwóch dystansach 68 i 34km. W tych zawodach można startować na dowolnych rowerach (poza szosowymi).

Pomiechówek , bardzo gościnne dla wszystkich cyklistów miejsce, przywitał nas silnym wiatrem. Ponad 130 uczestników musiało się z nim zmagać na całej trasie.

Specjalne gratulacje należą się paniom – zwyciężczyni klasyfikacji kobiet SUPER PRESTIGE – 102 km, Urszuli Luboińskiej z AGR WELODROM i Jolancie Sobczyńskiej z Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów triumfującej na dystansie LONG w Maratonie Rowerowym – 68km.

Na najdłuższym dystansie w SUPER PRESTIGE w klasyfikacji open miejsca na podium zajęli:

1. Adrian Jach z BIKEWORLD.PL

2. Roman Bladowski z KS Lechia Gdańsk

3. Tomasz Hrycyk z BIKEWORLD.PL

A w Maratonie Rowerowym „pudło” obsadzili:

1. Tomasz Adamiak z ŻYRARDOWSKIEGO TOWARZYSTWA CYKLISTÓW

2. Tomasz Wasilewski z ŻYRARDOWSKIEGO TOWARZYSTWA CYKLISTÓW

3. Dariusz Wieczorek  – niezrzeszony.

Najbardziej utytułowanym uczestnikiem imprezy był Lechosław Michalak. Zwycięzca w wyścigu Dookoła Polski w 1977 roku , 16-krotny Mistrz Polski szosowy i torowy. Były reprezentant Polski. Trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju. Poza klasą sportową błysnął elokwencją i czarem osobistym udzielając na gorąco wywiadu. Trzeba było być na miejscu, żeby odczuć tę atmosferę wielkiego kolarstwa sprzed lat.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapraszając na ciąg dalszy 8 sierpnia do Skierniewic.

Wyniki open > tutaj

Wyniki kat. IV > tutaj

Wyniki kat. V > tutaj

Galeria zdjęć > tutaj

Źródło: ztc.pl