Kolarz Legii-Felt, Wojciech Kaczmarski po finiszu z peletonu wygrał 3 etap wyścigu „Szlakiem Bursztynowym”, pokonując na kresce Ruedrigera Seliga (Jenatec Cycling) oraz Kamila Gradka (GKS Cartusia).

Wojciech Kaczmarski w tym sezonie dołączył do drużyny Legii, wcześniej nie odnosząc znaczących sukcesów. Na codzień studiuje na gorzowskiej AWF. Dziś w ładnym stylu na finiszu pokonał młodzież, 21-letniego Seliga i 20-letniego Gradka, triumfatora prologu.

Trzeci etap poprzedziła ceremonia dekoracji najlepszych zawodników podczas jazdy indywidualnej na czas. Następnie przed kaliskim ratuszem nastąpił start honorowy, kolorowy kolarski peleton dojechał do rogatek miasta, a tam rozpoczęło się prawdziwe ściganie.

Po pierwszej lotnej premii nastąpiła szarża sześcioosobowej grupy cyklistów, w której znaleźli się Artur Detko (Aktio Group Mostostal Puławy), Paweł Czapla (Kellys GKS Cartusia Kartuzy), Danilo Kupfernagel (Jenatec-Cycling Mix Forst), Jakub Tomkiewicz (Legia Felt), Mariusz Wiesiak (Team Nippo) oraz Piotr Osiński (Mróz Active Jet). Odjazd ten miał na 50 kilometrze przewagę nad pozostałymi, wynoszącą ponad dwie minuty, jednak po raz kolejny okazało się, czym jest siła peletonu. Sukcesywnie odrabiał on straty i chociaż w Koninie nadal na czele znajdowało się sześciu kolarzy, ich przewaga znacznie stopniała.

Do Kazimierza Biskupiego wjechała już cała grupa, a przyprowadził ją Paweł Lis z KTK Kalisz. Rozpoczęła się walka na rundach, na których zwykle stawka zawodników rozciąga się. Tym razem jednak nie doszło do tego i kolarze ławą wjechali na metę, a najlepiej finiszował Wojciech Kaczmarski w Legii Felt.

W „generalce” nie zaszły zmiany. Po porannej czasówce nadal prowadzi Wojciech Ziółkowski (DHL-Author), przed Tomaszami Smoleniem i Lisowiczem (obaj CCC Polsat). Dzisiejszy etapowy zwycięzca, Wojciech Kaczmarski zajmuje 33 pozycję.

W niedzielę ostatni etap XXV Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2010. Kolarze wyruszą ze Stawiszyna, a po pokonaniu 160 kilometrów zameldują się na mecie przed kaliskim Hotelem Orbis Prosna, co nastąpi około godziny 14.00. Zakończenie będzie miało szczególną oprawę w związku z jubileuszem wyścigu, jak i 1850-leciem Kalisza, w które to obchody zostały wpisane kolarskie zmagania.

Pełne wyniki 3 etapu > tutaj

Źródło: własne + KTK Kalisz

Poprzedni artykułPaweł Krzywania przed Sławomirem Kohutem w Rzerzęczycach
Następny artykułWyniki ŻTC Bike Race 2010 – Super Prestige Masters, Nowy Dwór Maz. 24.04.2010
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments