Kamil Gradek (Kellys GKS Cartusia Kartuzy), został zwycięzcą prologu 25. edycji wyścigu Szlakiem Bursztynowym. 20 latek pokonał swojego kolegę z drużyny Dawida Wylęgałe oraz Rene Birkenfelda (Team Isaac).

Bez wątpienia dla wychowanka Błękitnych Koziegłowy to jeden z największych sukcesów w karierze. Kolarze do przejechania mieli dziś 43 kilometrowe kryterium uliczne w Zgierzu. W klasyfikacji kryterium wygrał  Rene Birkenfeld, który wyprzedził Łukasza Modzelewskiego (Legia-Felt) oraz Wojciecha Kaczmarskiego (Legia-Felt) oraz Mistrza Polski juniorów – Konrada Tomasiaka (TC Chrobry Felt Głogów), którzy ex aequo z tym samym dorobkiem punktowym zajęli ostatni stopień podium.

Na „kresce”, która decydowała o losach żółtej koszulki lidera najszybszy był Kamil Gradek.

Robert Radosz (Aktio Mostostal Puławy) w klasyfikacji prologu zajął 5 miejsce, Radosław Romanik (DHL-Author) oczko niżej a Mistrz Polski Krzysztof Jeżowski (CCC-Polsat Polkowice) był 11.

Pełne wyniki prologu oraz kryterium > tutaj

Poprzedni artykułGiro del Trentino: Bertolini wygrywa po skutecznym ataku. Szczawiński 10.
Następny artykułWyniki XXV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Bursztynowym 2010”