Zawodnik DHL-Author, Wojciech Ziółkowski wygrał poranną czasówkę wyścigu „Szlakiem Bursztynowym” pokonując Tomasza Lisowicza i Tomasza Smolenia (obaj CCC Polsat).

Trasę Trojanów-Chełmce-Powity-Trojanów o długości 14,6 km najszybciej pokonał Wojciech Ziółkowski, pokonując Tomasza Lisowicza o 25 sekund i dotychczasowego lidera, Tomasza Smolenia o 27 sekund.

Wraz z zawodnikami objechaliśmy wcześniej trasę i omówiliśmy taktykę jazdy. Faktycznie liczyłem bardzo na Wojtka, widziałem, że ma nogę i wspólnie uzyskaliśmy tak dobry wynik – powiedział Zbigniew Szczepkowski, dyrektor sportowy DHL-Author.

Tym samym Ziółkowski został nowym liderem, wyprzedzając Smolenia o 17 sekund i Lisowicza o 25.

Po południu odbędzie się kolejny, trzeci etap ze startu wspólnego, o długości 121 kilometrów.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Poprzedni artykułWyniki 3 etapu XXV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego “Szlakiem Bursztynowym 2010″
Następny artykułWyniki IV Trzebnickiego Maratonu Rowerowego „Żądło Szerszenia”, 24.04.2010