Ostatni etap XXV Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2010, który rozpoczął się w Stawiszynie, a zakończył na rundach po kaliskiej ulicy Górnośląskiej, wygrał Adam Wadecki z Aktio Group Mostostal Puławy. Zwycięzcą wyścigu został Wojciech Ziółkowski z DHL Author.

Już na początku niedzielnego etapu na atak zdecydowała się grupa kolarzy, w której znaleźli się Artur Detko, Piotr Kirpsza (obaj Aktio Group Mostostal Puławy), Paweł Poljański (Kellys GKS Cartusia Kartuzy), Łukasz Modzelewski (Legia Felt) oraz Mariusz Wiesiak (Team Nippo).

Ich przewaga wynosiła nawet ponad 4 minuty, ale peleton jechał spokojnie w równym i dobrym tempie. Przewaga uciekinierów malała. Tuż przed granicami Kalisza wynosiła już tylko minutę. Gdy pięciu prowadzących kolarzy wjechało na pierwszą rundę na ulicy Górnośląskiej w Kaliszu, zostali pochłonięci przez grupę pościgową. Później peleton podzielił się na wiele grup, a najliczniejsza z nich jechała na czele. Pewnie finiszował Adam Wadecki z Aktio Group Mostostal Puławy.

Dekoracja najlepszych zawodników tego etapu, całego wyścigu, a także innych klasyfikacji odbyła się przed Hotelem Orbis Prosna. Zwycięzcą całego wyścigu został Wojciech Ziółkowski, zawodnik DHL Author. Kolejne lokaty zajęli dwaj kolarze CCC Polsat Polkowice – Tomasz Smoleń oraz kaliszanin Tomasz Lisowicz.

Pełne wyniki 4 etapu oraz końcowe klasyfikacje > tutaj

Źródło: KTK Kalisz

Poprzedni artykułLiège – Bastogne – Liège, kat. HIS, 25.04.2010, Belgia
Następny artykułWyniki 4 etapu XXV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego “Szlakiem Bursztynowym 2010″
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments