2 lipca o godzinie 16.15 podczas Międzynarodowego Grand Prix Polski na Torze w Pruszkowie „Ziółek” będzie próbował pobić aktualny Rekord Polski w jeździe godzinowej na czas.

Celem Wojciecha Ziółkowskiego jest wynik Andrzeja Bartkiewicza z 2014 roku – 47,618km. Do próby użyty zostanie rower BMC Trackmachine TR01 wyposażony w pełne koła Expert na piastach Dura Ace, kierownica 3T, siodło Specialized oraz szytki torowe Continental. Kombinezon uszyty zostanie przez Prinz Sportswear.

Prawdopodobne przełożenie użyte podczas próby to 54×14, a zakładana kadencja musi przekroczyć 95 obrotów na minutę. Takie zębatki i tempo jazdy przełożą się na dystans większy niż ten uzyskany przez Bartkiewicza. Oczywiście marzeniem jest zbliżyć się do dystansu 50km czy rekordu świata Bradleya Wigginsa – 54,526km.

Osoby chętne do zapoznania się z kulisami przygotowań mogą pojawić się na torze w Pruszkowie już dzień wcześniej – w sobotę 1 lipca na godzinę 18:00 zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem zawodnika oraz jego trenera Jana Zugaja.

Partnerami Wojciecha Ziółkowskiego są: Nexelo, BMC Polska, Hotel JF Duet Goleniów, Sklep BICYKL Jan Zugaj, NTS Nowogard, Szczepan Bio Gorzów oraz Prinz Sportswear.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments